Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak szerintem szemétség,...

Csak szerintem szemétség, hogy a szüleim ezzel zsarolnak? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Ők azt szeretnék, ha a jogra mennék, én viszont nem oda akarok menni.

Erre ma Anya mondta, hogyha a jogra megyek, akkor olyan autót vesznek nekem, amilyet csak akarok, ha meglesz a jogsim és érettségi után választhatok magamnak bármilyen lakást Pesten és fizetik az egyetemet is.


Viszont ha máshová megyek, azt nem fizetik ki.


Apa meg csak hallgatott.


Én nem akarok a jogra menni, képtelen lennék elvégezni.


2014. okt. 20. 19:42
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:

Alapvetően nem tudom, hogy mire vezet ez a melyik diploma milyen / mennyit ér vita, vagy azt, hogy van-e ennek bármi értelme. Amikor még én végeztem a PSZF-en, volt olyan félév, hogy 2,7-es átlagra már fizettek ösztöndíjat mert hazavágták az évfolyam 2/3-át és ezt a siralmas átlagot is csak a szorgalmasabbja / szerencsésebbje tudta produkálni... ellenben pl. a gyakorlati helyemen folyamatosan azt kérdezgették, hogy "Ezt a sulit el lehet végezni?"... mert anno a PSZF-et sokkal nagyobb eséllyel nem végezted el. Akkor ez most jó vagy rossz suli?

A legtöbb évfolyamtársam szenved az élettel (közöttük én is); sok már nem is dolgozik a szakmában. Ellenben a szülővárosom egy patinás "helyi vállalkozója" már a második vadi Maserati-ját rendelte magánnak passzióból. Végzettsége nincs, még megszólalni sem tud (nem hogy tárgyalni, vagy bánni az emberekkel). A tudása annyi, hogy van két telefonszáma ahonnan az egy szem kft.-je kapja a profitáló megrendeléseket bizonyos köröktől...

Azt, hogy a tudásod mennyit fog érni Neked (hogyan boldogulsz vele), azt nem az elvégzett intézmény dönti el (szerintem), sokszor még csak nem is a tudásod vagy az egyéni skilljeid (szerintem)... van akinek osztanak és van akinek nem? :D Összetettebb ez, de valami ilyesmi.


Azt gondolom, hogy iratkozz be a jogra: mivel fizetnek érte, tágul a látóköröd (bőőőővül a tudásod horizontja), embereket ismersz meg és talán Neked is lesz 1-2 "olyan" telefonszámod. ;)

2014. okt. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem válaszd a jogot. Én mást tanultam alapszakon, mesterszakon meg sok különböző jog tárgyam van és imádom! Bárcsak oda mentem volna!

Tényleg hasznos tudást ad. Nekem már késő átmenni mert 22 éves vagyok, mire elvégezném + megcsinálnám a minimális gyakorlatot 30 lennék.


Irigyellek hogy van ilyen lehetőséged!


A nemzetközi tanulmányok kicsit olyan semmilyen. De ha mindenképp azt akarod és ha választhatsz a BME és a Corvinus között akkor menj a BME-re. Azt hiszem ott is van nemzetközi tanulmányok és a ponthatárok is alacsonyabbak szoktak lenni. Viszont a közösség és a tanárok nagyszerűek! Kb mindenkit tegeztünk, 30 éves jófej tanárok vannak.

Mondom ezt úgy, hogy most a corvinusra járok és itt se rossz. De BME jobb..

2014. okt. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 A kérdező kommentje:

A Corvinus az álmom.:)


A jogra azért nem akarok menni, mert apától és anyától folyamatosan azt hallgattam régen is, hogy az milyen nehéz, szinte lehetetlen elvégezni, stb.

Azért akarják, hogy odamenjek, mert sok az ismerősük ott és minden vizsgán 'átrugdosnának'.

Én az egyetem után külföldre szeretnék menni, nem akarok Pesten maradni.

2014. okt. 21. 11:55
 44/53 anonim ***** válasza:
65%
Akkor külföldi egyetemen végezz. A szüleid tuti benne lennének... ha a pénz nem akadály. Nem értem, hogy ilyen tervekkel mi értelme lenne idehaza próbálkozni, amikor egyszerűbb lenne külföldön továbbtanulni (munkakeresésnél nagy előny).
2014. okt. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:
100%
Es mit fogsz csinalni a szüleid szerint ha "atrugdosnak" minden vizsgan vagyis nem fogod megtanulni a dolgokat? Mibol fogsz elni?
2014. okt. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:
Uhh én akkor biztos nem mennék oda. Tudod mennyire gyűlölnének az évfolyamtársaid, ha ők szenvednek a tanulással és esetleg nem mennek át, téged meg átrugdosnak? És nem lehet túl kellemes 5 évig így bejárin.. Meg ne add már el magad, menj oda, ahova akarsz, más is megoldotta, neked is menni fog. Menj inkább külföldre, biztos támogatnának a szüleid.
2014. okt. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:
A vagy kimaradt:D szóval vagy menj inkább külföldre
2014. okt. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:
45%

Na, azért ne legyünk naívak, a jog az egyik legbeltenyésztetteb felsőoktatási szak, az évfolyam fele csókos, a másik fele meg tehetséges annyira, hogy hátszél nélkül is végezzen.


Másrészt meg, a jogot elvégezni nem nehéz. sőt, szerintem nyugis jogot tanulni. Sok az anyag, de ha rászánod az időt, simán képes rá bárki. Mig egy közgáznál azért már szükség van logikai képességekre is, ha meg bevágnak kisit komolyabb matekot, pl analízist, statisztikát, az emberek 90%-a esélytelen az elsajátítására.

2014. okt. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:
100%

Igen :). Egy behajtással foglalkozó ismerős is mondja, hogy az ügyvédek 80%-a használhatatlan, ha a matek szóba jön (a maradék 20% pedig tele van melóval). A bíró kér vmhez részletezést, sőt, már a peranyagban tényleg úgy van előkészítve / leírva a szerencsétlennek, hogy általános matekkal is lazán átlátható a történet; de nem! Nem tudja megvédeni... :D .

Teljesen egyetértek; nagyon más képességek kellenek a humán és a reál szakokon.

2014. okt. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:

A szemétség az az kérdező, hogy sokan a te korodban csóró szülők gyerekeként saját erőből, diákmunkából finanszírozzák meg egyetemi tanulmányaikat. Mégis eltudják végezni mert okosak. Mások segge alá meg lovat adnának de derogál felülni, és még zsarolásnak is veszi.

Az életedben ki fog helyetted helyt állni?

2014. okt. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!