Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak szerintem szemétség,...

Csak szerintem szemétség, hogy a szüleim ezzel zsarolnak? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Ők azt szeretnék, ha a jogra mennék, én viszont nem oda akarok menni.

Erre ma Anya mondta, hogyha a jogra megyek, akkor olyan autót vesznek nekem, amilyet csak akarok, ha meglesz a jogsim és érettségi után választhatok magamnak bármilyen lakást Pesten és fizetik az egyetemet is.


Viszont ha máshová megyek, azt nem fizetik ki.


Apa meg csak hallgatott.


Én nem akarok a jogra menni, képtelen lennék elvégezni.


2014. okt. 20. 19:42
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
43%
Ajánlom figyelmedbe George Bernard Shaw brit drámaíró Sosem lehet tudni c. színpadi művét, ebben hangzik el, hogy aki utálja a tisztességes munkát, az elmegy jogásznak...
2014. okt. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
57%

elémsz jogra, megkapod a lakást, kocsit

1 év után meg átmész másik szakra h nem tudod megcsinálni :)

2014. okt. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván tudják, hogy mivel kell zsarolni, különben egy határozott "nem" lett volna a válaszod, és most nem gondolkodnál ezen.
2014. okt. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
92%

hát, már bocs, de jó hülye vagy kisanyám (anyádék is). A corvinus, meg az elte jogi kar kb 5 percre van egymástól. Ráadásul a két cucc tök jól kiegészíti egymást. (nemzetközi jog, esetleg) Ráadásul, ha a joggal nem bírkóznál meg, akkor a NK is bajos lesz, mert a tananyag kétharmada jog, meg politológia, a maradék meg közgáz.


Ráböksz egy pecóra a Veres Páné utcában, megköszönöd a verdát (miaf4sznak pest belvárosába mondjuk) és elkezded a jogot. felveszed a diákhitelt, és máris lesz miből perkálni a Corvinuson. kismillióan járnak 2 helyre egyszerre. Aztán azt is tanulod, amit akarsz, meg anyádék is megnyugodhatnak. Meg logikus is a jogot végezni államin, mert hosszabb képzés és drágább. Ráadásul semmivel sem unalmasabb, mint a nemzetközi tanulmányok (ott is tanulsz jogot), így legalább beszámítják az eltés tanegységeidet, ergo az idődből sem vesz el annyit.

2014. okt. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
85%
Tapasztalatból mondom, hacsak nem jogászok a szüleid, ne menj jogra. iszonyat mennyiségű tanulás, ami talán 10 év alatt meghozza a gyümölcsét, de addig élhető fizetésre ne számíts.
2014. okt. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 A kérdező kommentje:

Apa ügyvéd, Anya is elvégezte a jogi egyetemet, csak ő sosem dolgozott.


Nem vennének fel sehova állami támogatottra, szóval marad a költségtérítéses.

Nem veszek fel diákhitelt, nem akarom rögtön adóssággal kezdeni az életemet.

2014. okt. 20. 20:33
 17/53 anonim ***** válasza:
100%
Elég ostoba anyukád van, már bocs, fogj össze apáddal, gondolom ő keresi pénzt.
2014. okt. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
70%
Az az ember, akit sehová nem vennének fel állami támogatott képzésre... az mi a kénköves fenéért jelentkezik a felsőoktatásba? Vagy ez hogy? Manapság már csak a zseniket veszik fel államira?
2014. okt. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 A kérdező kommentje:

Nem úgy értettem, hogy sehová nem vennének fel.

Hanem erre a két helyre biztos, hogy nem.

2014. okt. 20. 20:42
 20/53 anonim ***** válasza:
26%
milyen adóssággal, könyörgöm? kocsit, meg lakást vesznek neked...
2014. okt. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!