Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak szerintem szemétség,...

Csak szerintem szemétség, hogy a szüleim ezzel zsarolnak? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Ők azt szeretnék, ha a jogra mennék, én viszont nem oda akarok menni.

Erre ma Anya mondta, hogyha a jogra megyek, akkor olyan autót vesznek nekem, amilyet csak akarok, ha meglesz a jogsim és érettségi után választhatok magamnak bármilyen lakást Pesten és fizetik az egyetemet is.


Viszont ha máshová megyek, azt nem fizetik ki.


Apa meg csak hallgatott.


Én nem akarok a jogra menni, képtelen lennék elvégezni.


2014. okt. 20. 19:42
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
23%
Pontosan,te vagy a tahó,mivel te dumálsz itt ilyeneket a kérdezőnek,hogy úgyse tudja megcsinálni.akkor meg,ha alád is aládraktak mindent,nem kéne a kérdezőnek előadni,hogy te vagy a f...szagyerek.hiába,diplomával nem jár ész(még kettővel se).
2014. okt. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
Miért nem élsz tovább a szüleiddel? Én idén kezdtem az egyetemet, a szüleimmel lakok, nem dolgozok(ösztöndíjban reménykedem), de 18 évesen valahogy még nem érzem magam kitartottnak. Amúgy ha úgysem tudnál dolgozni egyetem mellett(amúgy nem lehetetlen), akkor gondolom a szüleid fizetnék a sulit, plusz a lakás és az autó. Akkor mi is számodra a kitartottság definíciója? Mert attól, hogy külön élsz, de a szüleid pénzén, ugyanúgy kitartott leszel, csak még elkényeztetett is pluszba.
2014. okt. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
100%

Engem az érdekelne, hogy miért a NK érdekel, és miért a jog van kizárva. tökugyanaz a kettő, csak a z NK-val szarabb elhelyezkedni. Az egy büfé szak a corvinuson.


Én azt hittem, képzőművészetire akarsz menni, vagy bölcsésznek. Ezekből kinézném, hogy nem képesek elvégezni a jogot. De egy NK-s simán. csak segg kell hozzá. az meg mindenkinek van.


Amúgy meg, ha egy jogi diplomáért kapnék egy lakást, meg egy verdát, Summa cum laude tenném le kb.

2014. okt. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
51%
Ismereke nemzetközi kommunikációról most ensznél dolgozót. Ezekszerint annyira mégsem büfé szak.
2014. okt. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
100%

*előzők, akik csodálkoztak, miért ne vennék fel, ha egyszer saját bevallása szerint tanul és okos:

kb 2-3 éve durván megnyirbálták a jogász és közgazdász karokra felvehető állami támogatott létszámot, mivel túl sok Mo-n az ilyen képzésben részesült ember. Jogászképzés pl az egész országban csak a

corvinuson van támogatottan, nagyon kis létszámban, csak zsenik jutnak oda be.

Elnézést, ha valamiben tévednék, nem ilyen karra járok, de ezeket olvastam.

Kérdező, diákhitelt a helyedben nem vennék fel, még ha gazdag is a családod, nem tudhatod mit hoz a jö.

Tényleg nem vall értelmes emberre ez a zsarolás anyukád részéről.

Én úgy hallottam eddig, hogy a nemzetközi kapcsolatok egy viszonylag könnyebb kar (ugyebár a nehézség jelenleg nem áll egyenes arányosságban a bekerülés esélyével) szóval ha úgy érzed, erre képes lennél, szerintem állj a sarkadra. Bár a jogászképzés mellett szól, hogy ha apukád is az, nem lenne nehéz annyira elhelyezkedned egyetem után a családi bizniszbe.. Ezt is fontold meg, manapság szerinrem az egyik legfontosabb szempont kb ez Magyarországon.

2014. okt. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:
73%
Van itt logika, kedves 59%-os, Corvinus kereskedelem és marketing 452 pont Elte fizika 336. Akkor biztos könnyebb elvégezni egy fizikát, nem? Elárulom, hogy úgy határozzák meg a pontokat, hogy eldöntik hogy felvesznek mondjuk 100 embert, akkor a jelentkezők közül azt veszik fel, akinek a 100 legmagasabb pontja van, a 100. a ponthatár. De nézz már rá csak egy pillanatra a ponthatárokra, van, amelyik irreális és van, amelyikre nevetve bejutsz két 80%-os érettségivel. Nem sok köze van a pontnak ahhoz, hogy van-e tehetsége az adott szakhoz..
2014. okt. 21. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
31%

Mivel semmilyen elképzelésed nincsen a jövőddel kapcsolatban a szüleidnek kell a sarkukra állniuk. Hallottál már pl. Pesten munkanélküli jogászról?

Lehet, hogy nem szép módszer a zsarolás de itt akár hatásos lehet.

Mindenben támogatnak, csak hogy észhez térítsenek.

Felesleges egy olyan szak választása, amivel közmunkás lehetsz. Utána marad a külföld.

2014. okt. 21. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
Jól elvitatkoztok egymással, hogy hol, mit érdemes vagy nem érdemes tanulni, az meg senkinek nem tűnt fel, hogy a kérdező a taníttatásra vonatkozó "zsarolást" SZEMÉTSÉGnek tartja a szülei részéről. Na, ez a kulcsszó, nem jog, vagy Corvinus.
2014. okt. 21. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
A jogot sok ismerősöm elvégezte már. Volt olyan is, aki középsuliba bukott. Sok olyan, aki munka mellett, levelezőn. Szerintem ne becsüld le ezzel kapcsolatban magad. Örülj neki, hogy tudnak a szüleid támogatni anyagilag és odafigyelnek arra, hogy mi lesz belőled. 5 év hamar elrepül hidd el, aztán annyira büszkék lesznek rád, hogy simán támogatnak a következő diplomádban is. De te tudod, mik a határaid. Ha nem tetszik, később se valószínű. Az egyik rokon orvosként mindenáron erőltette, hogy a gyerek legalább a fogorvosit végezze el. Persze a gyerek nem szerette, végig bukdácsolt és felnőttként sem szereti ezt csinálni. Így nincs értelme.
2014. okt. 21. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
67%

Ez most komolyan probléma?

Ember, valaki autót/lakást dug a segged alá, hogy fizethesse a tanulmányaidat!

Hahó! Van odabenn valaki? :)

2014. okt. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!