Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak szerintem szemétség,...

Csak szerintem szemétség, hogy a szüleim ezzel zsarolnak? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Ők azt szeretnék, ha a jogra mennék, én viszont nem oda akarok menni.

Erre ma Anya mondta, hogyha a jogra megyek, akkor olyan autót vesznek nekem, amilyet csak akarok, ha meglesz a jogsim és érettségi után választhatok magamnak bármilyen lakást Pesten és fizetik az egyetemet is.


Viszont ha máshová megyek, azt nem fizetik ki.


Apa meg csak hallgatott.


Én nem akarok a jogra menni, képtelen lennék elvégezni.


2014. okt. 20. 19:42
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon szánalmas dolog ez.
2014. okt. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
100%
Sokan nem kapnak lakást, meg autót érettségi után, úgyhogy szerintem simán válaszd azt a szakot, amit szeretnél. Ne ezért válaszd a jogot. Akiket kényszerítenek, ha bele is mennek, sokszor abbahagyják.
2014. okt. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
100%
Nos, auto es lakas nelkul is el lehet vegezni egy egyetemet/foiskolat es vehetsz fel diakhitelt. Nem kell hagynod magad, bar nyilvan fogod
2014. okt. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
100%

Arra menj, ami érdekel.

Szépen hangzik, hogy a jognál aládtolnak mindenféle jót, de ha olyanra kényszerülnél, amit nem szeretsz, nem tetszik, tönkretenné az életed és jó sem lennél benne.

2014. okt. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 A kérdező kommentje:

Hát igen, viszont a másikból is csak költségtérítésesre vennének fel.

Meg mégis hogy élnék meg?

Mármint, egyetem mellett nem tudnék dolgozni, kitartott lány pedig nem szeretnék lenni.

2014. okt. 20. 19:53
 6/53 anonim ***** válasza:
100%
mi a másik?
2014. okt. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
67%

Nem szép dolog a zsarolás, de nem is "szemétség". Nagyon jól lehetsz eleresztve, ha nem hogy nem gond a továbbtanulás, hanem még lakás és autó is jár hozzá.

Te viszont választhatsz neked tetsző egyetemet, és finanszírozhatod magad. Jó tanulást!

2014. okt. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 A kérdező kommentje:
A nemzetközi tanulmányok, a Corvinuson.
2014. okt. 20. 19:58
 9/53 anonim ***** válasza:
91%

amúgy, hol van megírva, hogy csak egy diplomád lehet? másrészt, ha államilag finanszírozva bejutsz a jogra, de csak költségtérítésesre a másikon, akkor lehet, hogy ahhoz nincs annyi tehetséged. Ráadásul jogot elvégezni viszonylag könnyű, nem kell hozzá tehetség se sok, csak kurázsi. Le kell ülni, és megtanulni. egy lakás meg egy kocsi nem rossz pénz egy 5 éves projektért.


A szabadidődben meg azt tanulsz, amit akarsz.

2014. okt. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
100%
Csinálj egy frankó prezentációt arról, hogy miért halott dolog a jogi kar, majd hogy mennyi lehetőség van az általad választott szakon.
2014. okt. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!