Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek egy szegeny,...

Szerintetek egy szegeny, nelkulozo gyereknek lehet boldog elete?

Figyelt kérdés
Az egeszseget most ne keverjuk ide tudom hogy az a legfontosabb. Szoval lehet boldog egy olyan gyerek aki soha semmit nem kap meg meg a legegyszerubb dolgokat sem. Tudom most mondhatjatok azt hogy majd mehet diakmunkara amivel lehet hogy a tanulmanya is romlik de mi lesz addig? Hogy erzi magat az a gyerek aki az iskolaban latja hogy a tobbi gyerek kap uj ruhat,cipot,jatekot o meg semmit? Most nem draga mobilra, meg markas ruhakra gondolok hanem alap dolgokra.
2014. szept. 19. 17:07
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
90%

Itt nem a 200ezres telefonokról volt szó a kérdésben, hanem ennél jóval olcsóbb dolgokról is.


Az, hogy a pénz nem boldogít, igaz, önmagában nem boldogít, viszont a nélkülözés, a szegénység, a folyamatos frusztráció, a folyamatos pénzhiány igenis boldogtalanná tehet egy gyereket is.

Én dolgoztam napközisként, ahol volt milliomos csemete és szinte földönfutó gyerek is. Hidd el, hogyha éveken keresztül úgy nő fel egy gyerek, hogy egy radírt se tud megvenni magának, akkor az nem jó.

Ja, és tökéletesen egyet értek azzal a válaszolóval, aki azt írta, hogy mindenért megdolgozik és küzd ő is, pedig jó családból való. Én is jómódban nevelkedtem, mégis mindig jól tanultam, és keményen dolgozom, mert ezt láttam a szüleimtől, akik szintén kemény munkával teremtettek meg nekünk jó körülményeket, nem drogdílerek :)

És lehet itt mondogatni, hogy jaj, nincsen csak száraz kenyér, de mi boldogabbak vagyunk, ez nem igaz. Mert egy jobb módú szülő is tudja szeretetben nevelni a gyerekét, nem elkényeztetve, csak ő pl tudja külön órákra járatni a gyereket meg elvinni a Szépművészetibe, esetleg állatkertbe. Szóval a pénz igenis fontos, kell az életben maradáshoz ( gondoljunk csak egy esetleges betegségre ), és kell ahhoz is, hogy teljes életet éljünk, és megfelelően neveljük a gyerekünket.

2014. szept. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 Őkrős Beatrix válasza:
3%
Uristen mi ez a sok álszent dumaa mondjátok el mit érnek azok van munkájuk jah még nem is a szakmájukba dolgoznak 70-80 ezer foritért vagy eszel vagy házat fizetsz fel vagy halmozva hitelel amit fizetni nem tudsz akkor ez nem élet sztm jah meg bocs de a mai világnan mindenki drogozik a legcsorobbak is mert ink megveszik a gagyit mithogy kajat vennenek ugyhogy enyii melyik szülő tudná végignézni h a gyereke éhezik vagy ugy néz ki mint egy hajléktalan :O csak senki nem akar tenni azert tenni h jol eljenek sok pénzunk legyek mert meg elégednek azzal amilyuk van!
2014. szept. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
20%
Mivel egyértelmű statisztika hogy a szegényebbeknek van a legtöbb gyerekük és a gazdag meg nem vállal be csak egy kettőt vagy egyet sem ,ezért a nagy számok alapján több a boldog szegény gyerek.
2014. szept. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim válasza:
100%
Szegény, nélkülöző gyerek vagyok, ha nem gond válaszolnék. Amíg nyugodt tudatlanságban tengettem a napjaimat és fogalmam sem volt arról, hogy mit jelent az hogy szegény és gazdag teljesen boldog voltam. Aztán már az oviban elkezdtek piszkálni, hogy ha nem vagyok hajlandó "normálisan" felöltözni nem fognak barátkozni velem, rángatták a pólómat stb. Ez így nem tűnik olyan durvának utólag de akkor nagyon megviselt. Aztán a suliban csak rosszabb lett minden. Konkrétan minden nap a sírógörcs jött rám amikor be kellett menni, és ma sem jobb amikor a hátam mögött súgnak össze, hogy "Nézd már hogy néz ki! Fúj milyen feje van, biztos tetves!" Tehát hiába fogom fel ésszel, hogy nem vagyunk olyan anyagi helyzetben, hogy megengedjünk magunknak ezt-azt baromira fáj, és sose fogom megbocsátani a szüleimnek, hogy a nagy semmire válaltak be, aztán rá 12,5 évre az öcsémet is. Emellett rengeteget tanulok, hogy mi ne ebben éljünk életünk végéig, és hogy a gyerekeim soha ne tudják meg milyen hetekig/hónapokig szétment cipőbe járni.
2014. szept. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
22%
Tehát adott neked egy küzdeni akarást a helyzeted. Igazából velem is próbálkoztak iskolában genyózni de egy két bevert orr után elkezdtek tisztelni és barátkozni velem. Ha gazdag k*cs*g lettem volna akkor én is kórusban fújjoltam volna a szerencsétlenebb gyerekeket, ebből látszik hogy akinek pénze van az tisztességtelenségre ,gerinctelenségre ,a másik el nem fogadására neveli a gyerekét és alja kis szemét lesz majd az iskolában, aztán az életben is ha majd olyan pozicióba teszik be.
2014. szept. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
56%

25ös, valószínűleg "egy két bevert orr után" nem tiszteltek, hanem féltek tőled! Kis különbség. Meg mivel vagy te jobb agresszív állatként a "gazdag köcsögnél"?

Amúgy igazad van, lebuktunk. Nekem (gazdag köcsögnek) már ovis koromban heti egyszer el kellett járnom "aljas tetű" képzésre, valamint ötödikes koromban megvolt a gerinctelenítő műtét. Ezeket kamaszkorig tökélyre kell fejleszteni és akkor lehet szakosodni "posztmaffiális képzésre" vagy "felsőfokú mocskos elnyomónak".

2014. szept. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
15%

A lényeg ,hogy leszálltak rólam ,és én csak védtem magam ,soha nem kezdeményeztem. Minden kiosztott pofon jó helyre került, és utána lettek haverjaim akikkel közösen bevédtük egymást és ránk se mert nézni az a néhány jómódú senki.Ez is adott egy mai napig tartó tartást ,ezért is kezdtem iskolás korom óta rendszeres küzdősportba, szóval nem hagyom magam alázni kiállok magamért és azokért is akiket bántanak.

De érdekes mód ,miért van az hogy az iskolákban a jómódúak csinálják a fesztivált és kezdik ki a szegényebb gyerekeket és hasonlítgatják lenézően magukat hozzájuk? Lúzereznek, gúnyolódnak.. Mert olyan nevelést kapnak otthon ahogy írod! gerinctelenséget és megvetést, lenézést ,és attól boldogok ,ha más szenvedését látják.

2014. szept. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
86%

Ja mert minden fekete-fehér. Aki gazdag csak gonosz lehet, a szegények meg mind ártatlan, védtelen bárányok...

Képzeld én falun nőttem fel, szóval a jómódú hátteremmel abszolút kisebbségben voltam. Ennek megfelelően én voltam kiközösítve én voltam a gúnyolódás célpontja. De ha csak gúnyolódtak volna... Rendszeresen megrongálták és ellopták a dolgaimat, mert minek az nekem meg úgyis kapok másikat... (És akkor a gazdagok gerinctelenek.) Alig vártam, hogy végre elhúzhassak onnan nagyvárosba gimibe és végre normális emberek közt legyek.

Ja meg hát én kitűnő is voltam, versenyekre jártam, emiatt szerettek a tanárok. Ebből is mi csapódott le az osztályban? Hogy a szüleim biztos fizetnek azért, hogy én kitűnő legyek, meg hogy a tanárok kivételezzenek velem... Aha...

2014. szept. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
Attól függ mire nem telik, ha alapvető emberi szükségleteit sem tudja kielégíteni tehát nem lakik jól minden nap, hideg lakásba fagyoskodik akkor szerintem képtelenség boldognak lenni.
2014. szept. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
0%

"Mivel egyértelmű statisztika hogy a szegényebbeknek van a legtöbb gyerekük és a gazdag meg nem vállal be csak egy kettőt vagy egyet sem ,ezért a nagy számok alapján több a boldog szegény gyerek."


Arra még nem gondoltál, hogy olyan csorog hogy még védekezésre sem telik nekik?

Szegénység meg évszázadok óta újratermeli magát, mert különben éhen halna a szülők többi gyerek.

2014. szept. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!