Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen jogai vannak a gyerekne...

Milyen jogai vannak a gyereknek a szülői házban amíg otthon lakik?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok arról hogy sok szülő értelmetlen szabályokat hoz a gyerekkel szemben, amíg az otthon él, nem csak addig amíg eltartja, hanem akár ha már dolgozik akkor is. Pár példa a sok közül: Meghatározott időben kell lefeküdni este még hétvégén is, ha mégsem ér haza időben akkor bezárják a bejárati ajtót, és alhat az udvaron, nem jöhet át hozzá egy barátja sem soha, a párja sem mehet oda főleg nem aludhat ott, nem fürödhet\ tusolhat bármikor csak meghatározott időben, az étkezés is ugyanígy, nem ehet amikor ő éhes, nem nassolhat, csak a családi vacsorán szabad enni, nem zárhatja be a szobája ajtaját kulcsra, nem ihat otthon alkoholt, a személyes holmijai között rendszeresen túrkálnak mindenféle ürüggyel vagy csak titokban. Tudom hogy az összes felsorolt dolog attól is függ hogy éppen hány éves gyerekről van szó, de én nem a kicsikre gondolok, hanem a 17-23 éves korosztályra. Szerintetek helyénvaló ilyen szinten korlátozni valakit, azt kihasználva hogy még nem tudja magát eltartani és elköltözni?
2014. szept. 5. 15:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
Én az egészen kicsi gyerekemet sem szorítanám ilyen szabályozott rendszerbe. Ez az általad vázolt helyzet 100%, hogy teljesen elrontja a szülő-gyerek viszonyt. 17-23 év között pedig teljesen abnormális. Költözz albérletbe sürgősen.
2014. szept. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
20%

Ezek egyáltalán nem szigorú szabályok, sima együttélési szabályok. Ha elmenne nevelőotthonba ennél sokkal szigorúbb szabályokat kapna.


Tény, hogy furcsa, elég katonás nevelési módszer, de a gyereket nem bántalmazzák, meg kap mindent.

Felnőtt gyereknél 17-23 évesen még indokoltabbnak tartom. Hajlamosak azt hinni a gyerekek, hogy attól hogy elmúltak 18 már mindent szabad. Ha a szülőkkel él akkor az ő szabályuk szerint kell élni. Ha nem tetszik, akkor el kell költözni. Megteheti. Ha nincs rá módja, akkor le kell nyelni a békát.

2014. szept. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%

Amiket felsoroltál egy normális szülő nem csinálja meg a gyerekével. Persze egy normális családban is vannak szabályok, és bizony ezeket a szabályokat a gyereknek be kell tartani. De aki ezeket csinálja amit te felsoroltál az alapból nem normális.

Viszont tény az hogy

"Az én házam, az én váram"


Apámnak is voltak szabályai, és ha kifogásoltam, akkor a válasz mindig ez volt:

Majd a saját otthonodban azt csinálsz amit akarsz, itt az van amit én mondok.


Mit tehet ebben az esetben a gyerek? 18 éves koráig összeszorítja a száját, és tűr, vár türelmesen. Közben már tudatosan készülhet arra, hogy egy nap elmegy a szülői háztól. Szépen gyűjti a kis pénzét, elmegy nyári melóra, diákmunkára, és mire 18 éves lesz, lesz annyi pénze, hogy szobát béreljen, és lesz állandó bevétele.

2014. szept. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%

Nekem ezeket kiskoromba sem tiltották meg. Inkább elmagyarázták, hogy miért nem jó dolog

bezabálni csokival. Azt is, hogy miért nem jó sokáig fent maradni. Igazából semmit sem tiltottak soha. Mégsem lettem kiégett k.va, 17 évesen még szűz vagyok, és jól is tanulok, bár a két dolog nem függ össze, csupán annyiban,hogyha állandóan azt hallgatnám hogy 'tanulj!' akkor biztos nem tanulnék és ha azt mondanák 'nem pasizhatsz és nem aludhatsz fiúval' már csak azért is pasiznék ezerrel mert gyűlölöm ha parancsolgatnak nekem. Tehát tökéletes minden így, remek szüleim vannak persze ez nem azt jelenti hogy nem féltenek (buliban óránként sms/hívás), de tudják hogy nem csinálok butaságot + anya mindenről tud (amikor a cigit kipróbáltam sírva vallottam be neki mert lelkifurdalásom volt és nem ordított le és elmondta hogy érezte rajtam és várta h bevalljam ,de ő nekem erre pénzt nem ad ugyh gondoljam meg ruhára költöm a zsebpénzem vagy cigire mert a 2 nem megy együtt és azóta nem is szívtam ennyi volt).

2014. szept. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%

'' Hajlamosak azt hinni a gyerekek, hogy attól hogy elmúltak 18 már mindent szabad.''

És az miért bűn ha este 7 helyett este 8-kor zuhanyzik, és néha eszik valami édességet? Ezek neked együttélési szabályok?!!!!

2014. szept. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
86%
Azért az valahol nagyon szomorú, hogy vannak emberek akik azt gondolják, hogy normális dolog a nagykorú gyerekünknek megtiltani az evést, beszabályozni a tisztálkodást, turkálni a holmijai között, vagy nem engedni, hogy bezárhassa a saját szobájának az ajtaját. Hát kb. olyan szabályok vannak nálatok, mint egy börtönben, ott éppen így mennek a dolgok. Hogy valaki miért csinál a saját otthonából börtönt, arra én épeszű magyarázatot nem találok. De az biztos, hogy nagyon gyorsan lelépnék innen.
2014. szept. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%

Én még a 17 és 23 között is tennék különbséget.


Maga a kérdésfeltevés amúgy sommás szerintem. Ugyanis itt nem jogokról kell beszélni hanem nevelési elvekről.


Amúgy az általad leírtak többsége valami elferdült szülői kényszertáborra hasonlít.

2014. szept. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
7 Egyébként vannak a gyermekeknek is bizonyos jogai, mivel nem ismerem a pontos jogszabályokat, nem tudok mit írni, de szerintem a kérdező által említett akadályozások lehet, hogy a törvénnyel is ütköznek. mondjuk a szüleit nyilván senki nem perli be ilyesmi miatt, hanem inkább elköltözik.
2014. szept. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
30%

"Meghatározott időben kell lefeküdni este még hétvégén is" - ha még nem érettségizett le, akkor tényleg feküdjön le időben iskolanapokon. Hétvégén lustákodhat reggelente.


"Ha mégsem ér haza időben akkor bezárják a bejárati ajtót, és alhat az udvaron" - ha nem jön haza időben, legközelebb nem mehet el. Ha megbeszéltünk valamit, és nem tartja be, akkor valamilyen büntetés jár. De a házba természetesen beengedem.



"Nem jöhet át hozzá egy barátja sem soha" - ez számomra erős, én megengedném a gyerekeimnek, hogy a barátjaikat időnként áthívják


"a párja sem mehet oda főleg nem aludhat ott" - átjöhet, de 18-19 éves korig, és alig pár hete tartó kapcsolatban nem aludhat ott, és az én gyerekem is jöjjön szépen haza aludni. 16-17 éves korban nem része a tinikapcsolatoknak a szex és az ottalvás normális esetben.



"nem fürödhet\ tusolhat bármikor csak meghatározott időben" - ha például öten vannak testvérek, akkor bizony be kell osztani az időt


"az étkezés is ugyanígy, nem ehet amikor ő éhes, nem nassolhat, csak a családi vacsorán szabad enni" - vannak családok, ahol mindig meghatározott időben van reggeli-ebéd-vacsora. Mondjuk én engedném, hogy ha nem éhes, egyen később-


"nem zárhatja be a szobája ajtaját kulcsra" - én sem zárom kulcsra a nappalit-hálószobát, ezt én sem engedném. Mit akar titkolni?


"nem ihat otthon alkoholt" 18-19 év alatt én sem szeretném, hogy alkoholt fogyasszon, én sem ittam, ma sem iszom.



"a személyes holmijai között rendszeresen túrkálnak mindenféle ürüggyel vagy csak titokban" - nem turkálok a holmijai között, kivéve ha valamilyen okból nagyon gyanús, hogy drogozik vagy belekeveredett valamibe. Akkor biztosan körbenéznék.



"Szerintetek helyénvaló ilyen szinten korlátozni valakit, azt kihasználva hogy még nem tudja magát eltartani és elköltözni?" Vannak olyan korlátok, amik erősek és feleslegesek, de valljuk be, sok tini azért is panaszkodik, ami teljesen normális korlát.

2014. szept. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
70%

az ilyen szülőket valószínűleg molesztálták kiskorukban, emellett tele vannak komplexusokkal, és az uralkodási vágyukat a szerencsétlen gyereken élik ki, mert az élet más területein kibszott nagy nullák


persze ettől függetlenül mintaszülőnek hiszik magukat, csak éppen a szerencsétlen gyerek lesz olyan pipogya, hogy amikor majd 35 éves korában elköltözik, összeszarja magát, mert eddig apuci meg anyuci szájába rágta, hogy fél8kor fogmosás, 8kor lámpaoltás

2014. szept. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!