Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek nem lenne jobb...

Szerintetek nem lenne jobb megoldás?

Figyelt kérdés
Tegyük fel véletlen összejön egy baba.Anyuka akarja apuka nem.Nem lenne jó ötlet egy olyan törvény,hogy apuka anyuka elmegy egy tárgyalásra és ott hivatalosan lepapírozzák,hogy apa nem akarta a gyereket,soha nem akarja látni,nem fog fizetni soha és az anya vállalja így a gyereket ha akarja.
2014. máj. 15. 09:03
1 2 3 4 5 6 7
 41/64 anonim ***** válasza:
46%
36-os: A helyedben én is nagyon szégyellném magam...
2014. máj. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/64 anonim ***** válasza:
80%

Milyen sokan válaszolnak arrogánsan, mintha a kérdező magáról beszélne.

Egyébként valahol elgondolkodtató a kérdése, mert sokszor nem 1 éjszakás kalandból adódik az a gond, hogy terhes lesz a nő, de az apuka nem akar gyereket.

Nem is olyan régen a szomszédom 18 éves lánya döntött így. Több mint 2 éve együtt volt már a vele egyidős barátjával. (a lány a lányom osztálytársa, barátnője)) 1 év után már megvan a bizalom, és az összhang. Ahogy az elején ők is megbeszélték, hogy előbb a tanulmányok befejezése, majd egy kis munka, és ha utána még együtt vannak, akkor jöhet a családalapítás. A srácnak tervei voltak. Mérnökként akart tovább tanulni. A lánynak igazából nem volt semmi elképzelése, hogy mit akar tanulni, mik a tervei. Akárhányszor kérdeztem én is, csak vonogatta a vállát, hogy még nem tudja. Hozzáteszem, hogy jó tanuló lányról van szó. Egyszer kérdeztem a védekezésről is (sajnos az anyja alkoholista, így gondoltam ha kell adok felvilágosítást) Elmondta, hogy elején gumival, majd az orvossal íratott fel gyógyszert. Elmondta, hogy a gyógyszer szedése az ő ötlete volt, mert félt attól,hogy a gumi kiszakad. Figyelmeztettem, hogy a gyógyszert viszont mindig pontosan,és minden szemet szedjen be, mert ha kihagy egyet is, akkor ugyanúgy terhes lehet. De ő nem buta, tudja mit csinál. De ugye nem minden alakul úgy ahogy mi szeretnénk. Kiderült, hogy a kapcsolatuk a barátjával már nem olyan rózsás, és a srác egy kis szabadságot akart. Talán szakítani is. Erre mit csinál a leányzó? Azt hitte ha terhes lesz a srác mellette marad. Bár még együtt voltak, olyan se veled se nélküled kapcsolatban, de a lány nem mondta el a srácnak, hogy már nem szedi a gyógyszert. Így a srác azt hitte szedi ahogy az elmúlt majdnem 1 évben szedte. Majd jött a hideg zuhany. Terhes lett, neki kell a gyerek 18 évesen. A srác meg ott állt, hogy nem ezt beszélték meg az elején, ő bízott benne, úgy tudta szedi a gyógyszert. De nem. Sőt,elvárta, hogy a srác érettségi után menjen dolgozni, és tartsa el őket. Szerencsétlen fiú álmainak annyi. Hogy tanuljon egyetemen ha el kell tartania a nem kívánt gyerekét? A szülei így is rengeteget dolgoznak, hogy őt, és két kisebb testvérét eltartsák, hogy kényszerítheti egy lány arra őket, hogy akkor a szülők fizessenek ha a fiú nem tud??

Sajnos a lány butasága, hazugsága, és az, hogy ennyire ragaszkodott a barátjához, tönkre tett több embert.

Ugye ő ott maradt a kislánnyal mint egyedülálló anyuka. Ott él az alkoholista anyjával, és ebbe a helyzetbe szülte a lányát. Végig azt hitte (lányomnak mondta), hogy biztos benne, hogy a srác ha megszületik a kicsi, magához veszi, hozzájuk költözik, és élnek boldogan. De nem így lett. A srác csalódott benne, elhagyta. Elment dolgozni, hogy a szülei nyakába ne sózzon még több anyagi terhet. Egy kis cégnél dolgozik, se szakmája se diplomája. AZ álmainak lőttek.

Igen, könnyű azt mondani, hogy lehet gyerek mellett is diplomázni. Nem lehet, ha nincs melletted egy segítő társ. Nem tudott mérnöki szakra menni, mert akkor dolgozni nem tudna, és akkor nem tudna fizetni gyerektartást.

Most ott tartanak, hogy a srác csak annyit fizet,annyit foglalkozik a kicsivel amennyit a bíróság megszabott. A lány meg dühöng, elkeseredett, mert szerinte a srác cserben hagyta. A srác a lehető legmesszebbre költözött, csak ritkán jön.. Bevallom, nagyon sajnálom a srácot, mert nem érdemelte meg, hogy a lány akivel elég régóta együtt volt, így rászedje. Nagyon szomorúnak tartom azt is, hogy több éves kapcsolatban már a bizalmat sem lehet megadni, nehogy úgy járjon mint a srác.

Így a kérdés valahol érthető. Mi van ha nem egy éjszakás kapcsolat, ha a srác bízik a lány szavában, de a lány becsapja? Akkor is csak a fiú döntése??

A történetem nem egyedi eset. Egyre több nő szül hátsó szándékkal.

2014. máj. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/64 anonim ***** válasza:
30%

35-36 vagy nem tudom hányas

Te nagyon buta vagy. Egy kisbabát nem kéthetesen vetetnek el, mert akkor még nem is tudják, hogy van.

Nézz képeket neten! Abban a korban, amikor sor kerül az abortuszra már kisbaba formája van teljesen! Nem sejtburjánzás!

Az is ugyanolyan felelőtlenség, ha valaki úgy gondolkodik, hogy simán el lehet vetetni egy gyereket, hiszen az még csak pár sejt.

Ne hangoztasd inkább, hogy nő vagy . . .

2014. máj. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/64 anonim ***** válasza:
48%
42, nem írtál újat. A fiú volt felelőtlen. Ha nem akart gyereket, gumit húzott volna. Így viszont rábízta a lányra a védekezést. Persze könnyű azt mondani, hogy ő tömje magát gyógyszerrel. Miért ne járhatna egyetemre egyébként amellett, hogy gyereke született? Ismerősöm 4 gyereket szült, aztán beiratkozott az egyetemre. Kicsit hatásvadász akart lenni az irományod, nem sikerült annak, sebaj.
2014. máj. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/64 anonim ***** válasza:
65%
Utolsó: ez hülyeség. Miért lőttek volna a srác álmainak? Képzeld, én 6 hónapos gyerek mellett tanultam nappalin és dolgoztam is, különben felkopott volna az állunk. A barátnőm vigyázott időnként a gyerekre. A srácnak csak dolgoznia és tanulnia kellene, a gyerek az anyjánál van. Csak hát könnyebb nyakig merülni az önsajnálatba és másokat hibáztatni, mint felállni és szembe nézni azzal, h elcsesztük.
2014. máj. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/64 anonim ***** válasza:
44%

[link]


Ez egy hat hetes magzat. Tényleg csak egy sejtburjánzás, milyen érdekes, hogy a füle, a szeme, de még a lábujjai is kivehetőek....

2014. máj. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/64 anonim ***** válasza:
4%

Na végre egy kép, erről beszéltem :) És itt még csak 6 hetes!

Amire kiderül, hogy terhes, amire végigjárják a családsegítőt, meg mit tudom, még hova kell menni, meg milyen papírokat kell beszerezni, addigra lesz simán 8-10 hetes. Akkor már teljesen kisbaba formája van.

2014. máj. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/64 anonim ***** válasza:
89%

Ok tényleg sarkítottam, és túloztam, sőt sokszor rosszul fogalmaztam. Lehet, hogy a fejembe azért van ez a 12. hét előtt még nem gyerek, mert három babát vesztettem el, és ezzel az ideológiával könnyebb volt feldolgozni. No mindegy. Régen volt.


Azonban nem tartom magam se ostobának, se gonosznak. Két fiam van, mindkettő tervezve volt házasságba. Soha, de soha nem tudtam volna megtenni senkivel, hogy az ő akarata ellenére kényszerítsem bele valamibe amit ő nem akar, de az egész életére kihat.


Amilyen példák előttem vannak.

Barátnőm Terhes lett még 20 éves se volt. Ő akarta a férfi elvette terhesen, majd a pasi sokminden más hatására is persze de öngyilkos lett. Utána következő kapcsolat, újabb "véletlen" gyerek, majd újabb kapcsolat, újabb "véletlen" gyerek. Immár vígan él az első örökségből, az özvegyiből, valamint a tartásdíjból. No komment.

Másik ismerősöm a kapcsolatuk 4. hónapjába lett "véletlenül" terhes, miután több évig egyedül élt, és görcsösen vágyott egy férfira. Így bebiztosította magát. Vannak még példák, de szerintem mindenki ismer a környezetében olyat, ahol "véletlenül" becsúszott a baba. Akiket én ismerek, ott valahogy a nő mindig ártatlan volt. Érdekes módon amióta nem akarok gyereket nem esek teherbe. Miért van ez? Azért mert nem akarok!

Itt jön a férfiak kizsákmányolása. Én akarok gyereket, majd az apja anyagilag gondoskodik róla, ha akarja ha nem. Ha ezt eljátszom kétszer háromszor, akkor még jobb, mert pfúúúú.... szánalom, de sok ilyen van.


Ez a kérdés nem feltétlenül az abortuszról szól, egyszerűen csak arról, hogy senkinek nincs joga önhatalmúlag rendelkeznie két másik ember élete felett. Tehát nincs joga egy nőnek akarnokként teherbe esnie. Az eddigi hozzászólásokból annyi derült ki, hogy minden egyes nem kívánt terhességért a férfi a felelős, mert dugni jó stb. A nő ilyenkor hol van? Ha én nem akarok teherbe esni, akkor én teszek azért, hogy ne essek teherbe. Tartós kapcsolatban mindenképp.

Nem kell feltétlenül fogamzásgátlót szedni, egyszerűen vannak helyi megoldások mint a pharmatex stb.


Tartom, hogy amelyik nő "véletlenül" terhes lesz, és nem szed esemény utánit, az kijátssza a férfit. Ennyi. Ebben az esetben tényleg nem lehet abortuszról beszélni ugye? Mert olyankor még nem is biztos, hogy történt-e megtermékenyítés.


Na ezeket a nőket nem nézem semmibe, lehet köpködni tovább.

2014. máj. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/64 anonim ***** válasza:
65%

Sokan átestek itt már a ló túloldalára, és úgy adják elő, mintha csak a férfinak kellene védekeznie, ha nem akar gyereket.

Miért, a nő nem veszi észre, ha a pasi nem húzott kotont és beleélvezett? Dehogynem, akkor két lehetőség van:

1. Nem akar gyereket, de olyan sötét, hogy leszarja, hogy lesz-e vagy nem.

2. Akar gyereket, és így láncolja magához a pasit (vagy a pénztárcáját).

Ráadásul onnan, hogy beleélveztek, a nőnek van még lehetősége gyorsan változtatni a nem kívánt "megtörténteken", így visszaélhet vele (pláne ha tudja, hogy a pasi nem akarna gyereket).


Amúgy meg az is igaz, amit páran írtak, sok nő azzal veri át a pasit, hogy perszee szedem a tablettát, aztán hopp, mégis becsúszott egy gyerek...

2014. máj. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/64 anonim ***** válasza:
Ezt most is meg lehet csinálni, nem kell hozzá papír.
2014. máj. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!