Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családosok! Melyik lenne a...

Családosok! Melyik lenne a jobb megoldás?

Figyelt kérdés

Adott 4 millió ft, amit költhetünk lakásvásárlásra vagy kiköltözhetünk belőle külföldre.

Mindketten dolgozunk, de egyikünk sem bejelentett sajnos. (vendéglátás, örülünk, hogy egyáltalán van munkánk). Szóval kiegészítésként hitel szóba sem jöhet. Így maximum egy önkormányzati lakás bérleti jogát vásárolhatjuk meg, ami azért jobb, mint a mostani albérlet.

Vagy fogjuk magunkat és ezt a négy milliót beáldozzuk, hogy külföldre költözhessünk.

Gyűjtögetni nem tudunk már, illetve nagyon sokáig tartana, ez 15 év alatt gyűlt össze.

Budapesten élünk.


Ti mit tennétek?

Vagy más megoldás?


2013. febr. 15. 14:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Külföld.nem látom hogy Magyarországnak lenne jövője.

Ennyi pénzből telik albérletre, egy évig elvagytok. Munkát csak találtok. 1 év alatt.

2013. febr. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Sokaknak még ennyi pénze sincs a külföldi szerencsepróbáláshoz. Én is 6 éve szinte 0 megtakarítással jöttem ki.

DE volt végzettségem, nyelvtudásom, határozatlan idejű munkaszerződésem egy jó munkára, szükséges engedélyek stb, tehát a feltételek adottak voltak. Enélkül nehéz lesz letelepedni, mert max vendéglátásba mehettek el (vagy takarítónak, babysitternek), és ott nem fizetnek jól.

2013. febr. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Mivel nincs bejelentett munkahely így meg lehet próbálni a külföldet különösebb kockázat nélkül. Egyébként ott sincs esély a saját lakás vásárlásra. A külföldi munka nem azt jelenti, hogy 4 milliót rögtön el kell tapsolni, szerintem próbálkozni 1m-ból is lehet. A vendéglátós munkást alázzák egész Európában, főleg, hogy sok van belőlük. Francia hotelben szálltam meg és magyar volt a recepciós, na annál a fickónál jobban nem utálta szerintem senki a munkaadóit. Ausztriai síelésnél és észak Olaszországban is találkoztam magyar személyzettel, de idénymunkának tekintették senki nem akart letelepedni.
2013. febr. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Menni kell.Minek nyomorognátok itt?Ha be sem vagytok jelentve,nyugdíjatok sem lesz soha.
2013. febr. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nehez dontes,de probaljatok meg kulfoldre menni,nincs veszitenivalotok.Sok szerencset akarhogy is dontetek.
2013. febr. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Külföld!Persze nyelvtudás szükséges.Én nem haboznék.Egy németországi magyar nő.
2013. febr. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha itt teszed fel a kérdést, és eddig nem probáltátok meg és már több mint 25 évesek vagytok akkor úgy sem fogtok menni, mert pont a pénzhiány viszi az embereket külföldre.


De én bérleti jogot sem vennék, az olyan mintha semmit vennétek belöle.


ha akartok akkor a 4 millkot tegyétek be bankba és menjetek ki. ahhoz hogy kimenjetek kell egy repjegy ára és késsz. ha senki ismerösötk sincsen akkor kimentek egy hétre valami olcsó hotelbe és már meg is van a munka.

2013. febr. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Külföld. Azért 4 milla ahhoz kevés, hogy biztos alapnak lehessen tekinteni lakáshoz, családalapításhoz, gyerekvállaláshoz.

Bérleti jog meg édeskevés.... attól még lesznek számlák, ha gyerek jön, akkor bevételkiesés, ráadásul mind a ketten feketén a vendéglátásban.... Nekem egyértelmű lenne a döntés.

2013. febr. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Mi is a külföld felé hajlunk.

23 és 29 évesek vagyunk.

2013. febr. 15. 16:10
 10/13 A kérdező kommentje:
Kint nem a lakásvásárlás a cél, hanem a jobb élet reménye. Esetleg később hazajönnénk, de ez nem biztos.
2013. febr. 15. 16:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!