Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családosok! Melyik lenne a...

Családosok! Melyik lenne a jobb megoldás?

Figyelt kérdés

Adott 4 millió ft, amit költhetünk lakásvásárlásra vagy kiköltözhetünk belőle külföldre.

Mindketten dolgozunk, de egyikünk sem bejelentett sajnos. (vendéglátás, örülünk, hogy egyáltalán van munkánk). Szóval kiegészítésként hitel szóba sem jöhet. Így maximum egy önkormányzati lakás bérleti jogát vásárolhatjuk meg, ami azért jobb, mint a mostani albérlet.

Vagy fogjuk magunkat és ezt a négy milliót beáldozzuk, hogy külföldre költözhessünk.

Gyűjtögetni nem tudunk már, illetve nagyon sokáig tartana, ez 15 év alatt gyűlt össze.

Budapesten élünk.


Ti mit tennétek?

Vagy más megoldás?


2013. febr. 15. 14:56
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Nekünk sem lesz több pénzünk, és a férjem szintén vendéglátós, szintén Bp. Mi semmi pénzért nem fogunk elmenni. Addig nyújtózjodunk, ameddig a takarónk ér.
2013. febr. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

A külföldre költözés nehéz dió...A férjemnek és nekem is diplománk, jó szakmánk van, de hiába dolgozunk becsületesen, a pénz egyre kevesebb dologra elég. Megfordult már a mi fejünkben is a külföldi élet lehetősége. Csak én attól félek (és féltem a sok külföldre költözőt), hogy előbb-utóbb kinn is elfogynak a lehetőségek és mondjuk egy német vagy egy angol nem a saját honfitársát fogja elküldeni,hanem a magyart. (románt, lengyelt stb)Idegenben csóróskodni még rosszabb lehet, mint itthon.

Igazság szerint én már harmincon túl, nem érzek perspektívát a mosogatásban, és például felszolgálónak sem lennék alkalmas.:))Félreértés ne essék, nem nézem le ezeket a munkákat, de nem adnám fel értük a jelenlegit, még akkor sem, ha jóval több lenne a fizum, mint a jelenlegi bérem idehaza.

De a Ti esetetek persze egészen más, fiatalabbak vagytok, a munkahelyetekkel kapcsolatban sincs vesztenivalótok, így lehet, hogy belevágnék.

Sok sikert kívánok Nektek, bárhogy is döntötök.

2013. febr. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönjük! (:
2013. febr. 16. 13:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!