Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Fog ez még valaha változni?

Fog ez még valaha változni?

Figyelt kérdés
Van egy négy éves gyerekem, nem terveztük, nem akartam őt, tudom hogy a mi hibánk, nem védekeztünk de vállaltuk a felelősséget, emiatt már nem akarom marcangolni magam. Az a problémám, hogy nem szeretem a gyerekem. Normálisan, tisztelettel bánok vele, gondozom, ellátom, megkap mindent. Viszont azt a szeretetet amit kellene iránta éreznem, nem érzem. Nagyon szégyellem, de amikor ránézek szinte nem érzek semmit. Amíg pici volt nem voltam depressziós és most sem, tehát nem erről van szó. Vártam hogy ha majd nagyobb lesz és látszik a gyerek "értelme" akkor majd megszeretem, de még most sem, hiába fejezi ki szegény a szeretetét felém. Majdnem két hete volt az anyáknapi ünnepség is az oviban, minden anyuka meghatódott, sokan sírtak én pedig annyira szégyelltem magam hogy nem ért el a szívemig... Szeretgetem, ölelgetem, de csak fél szívvel. Tényleg olyan mintha idegen lenne :(
2014. máj. 11. 20:52
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
És esetleg elmondod, hogy milyen álmokról kellett lemondanod? Hátha arra is van megoldás, hogy gyerek mellett teljesüljenek. Csomó anyuka váltja be az álmait gyerekek mellett is, hátha tudnak tanácsot adni.
2014. máj. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 A kérdező kommentje:

10 éve voltam pszichológusnál talán. Tudom milyenek, pedig kettőnél is voltam. Nem segítettek semmit, pedig még gyerek voltam.

A párom akarta megtartani a gyereket.

2014. máj. 13. 16:47
 43/50 anonim ***** válasza:
Akkor hagyd el őket, ha igazságos a sors, ad neki egy mostoha anyát aki a sajátjaként tudja szeretni és feltétlenül köttesd el magad!
2014. máj. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:

10 év alatt a pszichológia is változik. Lvente van újabb és újabb módszer. És nem mindegyik pszichológus egyforma. Adj ennek egy esélyt.

Aztán ha nem segít, akkor tényleg cuccolj és valósítsd meg az álmaidat. És bízzál benne, hogy szeret a férjed annyira, hogy a megvalósult álmok után visszafogadjon.

2014. máj. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy arról már lekéstem (egykori álmaim)

Nem akarom itthagyni őket, sosem jutott ez eszembe. Bár olyan bizonytalan vagyok :(

2014. máj. 13. 17:26
 46/50 anonim ***** válasza:

És ha új álomokat keresnél, ami gyerek, férj mellett is megvalósítható? Valami kézműves tanfolyam? Nyelvtanfolyam? Ilyesmi? Lehet az is segítene, ha lenne hobbid, és nem csak a gyerek, férj és háztartás töltené ki az idődet.

A régi élmokat meg meg kell próbálnod elengedni. és újaknak élni.

2014. máj. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 A kérdező kommentje:

Olyan aranyos vagy hogy ilyen sokat próbálsz segíteni, nagyon hálás vagyok neked!


Igen, el kell engedni csak kb. egész tizenéves koromban erre készültem. Nemzetközi érettségim van, (amit elég sokra lehet vinni) Olaszországban jártam 2 évig egyetemre, nagyon sokat tanultam, annyi tervem meg álmom volt, élvezni akartam az életet, tanulni és dolgozni. Ott ismerkedtünk meg a párommal külföldön, majd haza kellett jönni mert terhes lettem, mivel itt van a család, itt van a segítség. Tudom hogy gyerekkel is ki lehet menni, de szeretném ha itthoni környezetben nőne fel. Itt jár oviba, itt vannak a kis barátai, a nagyszülők stb. Ha meg nagyobb lesz már mihez kezdek ezekkel? A tudás elévül és már nem leszek olyan fiatal.

2014. máj. 13. 17:51
 48/50 anonim ***** válasza:

Hidd el kérdező, nem teszel neki rosszat, ha kiviszed! A gyerekek pillanatok alatt megtanulják a nyelvet, olyan az agyuk mint a szivacs! Csakis előnye származhat ebből!

A másik, hogy rosszul fogod fel a dolgot egy picit. A te döntésed volt a gyerek! Nem ő tehet róla, nem szabad ezért büntetni. Picit rugalmasabbnak kell lenni, más szemszögből nézni a dolgokat és mindjárt más hangzatú az egész.

2014. máj. 14. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:

Szia, tudom hülyeség rábeszélni valakit a pszihológusra... nem is lehet.

Én sem akartam elmenni mert, hogy a pszihológus csak őrülteknek kell blablabla... végül egy barátnőm győzött meg róla, hogy menjek el... teljesen negatívan álltam hozzá az első 3 alkalommal. Összesen 3 hónapig jártam hozzá hetente egyszer. Megváltoztatta az életemet, a hozzáállásomat. Kijelenthetem, hogy boldog vagyok.

A te esetedben NAGYON FONTOS bármiféle változás, a gyereked nem tehet róla, tönkreteszed az életét. Ne légy ennyire makacs!!

2014. máj. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
utazz el a pároddal 3 napra,/gyerek nélkül/ és teszteld magad hogy hiányzik-e a gyerek. és ha hiányzik akkor biztos hogy szereted!!!
2014. júl. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!