Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elmondjam anyámnak, hogy...

Elmondjam anyámnak, hogy láttam a szeretőjével?

Figyelt kérdés
Ma megláttam őket együtt. Apu már egy ideje gyanúsította őket, de nem volt bizonyítéka. És én még őt tartottam idiótának. Anyámtól többször is megkérdeztem, hogy biztos nincs-e kapcsolata a férfival és mindig azt mondta, hogy nincs és soha nem is volt... Hát most lebukott. Nem tudom mit csináljak. Apunak nem akarom elmondani, mert félek, hogy bántaná anyámat.

2014. febr. 11. 09:20
1 2 3 4 5
 21/48 A kérdező kommentje:
Ölelkeztek és csókolóztak.
2014. febr. 11. 10:10
 22/48 anonim ***** válasza:
65%
Hosszú élettel a hátam mögött azt tanácsolom, ha jót akarsz, nem avatkozol be mások ügyeibe. Ez nem a Te ügyed, hanem apádé és anyádé. Feltételezem, hogy nem akarsz egyiknek sem rosszat, mert az végül neked is csak rosszat hozhat. Nehéz egy gyereknek tudomásul venni, hogy az szülei is esendő és boldogságra, meg néha izgalomra vágyó emberek, de ezt meg kell érteni. Nekik is megvannak a saját érzéseik és érzelmeik. Apádat lesújtaná és egyben felidegesítené, ha Tőled megtudná, anyád meg hálátlan, áskálódó, ellenséges kölyöknek tekintene. Ha anyádnak mondanád el, akkor őt hoznád kellemetlen helyzetbe, úgy érezné, hogy zsarolni akarod, szégyenkezne a saját gyereke előtt, sőt akár ellenségeskedést is szülne kettőtök között. Te nem feltétlenül tudod, vagy esetleg nem is jut el hozzád, hogy a szüleid egymással hogy önnek ki, köztük is lehetnek feszültségek a párkapcsolatot illetően. Én soha nem mondtam el anyámnak, hogy tudok az apám egyes nőügyeiről. Végül is több, mint ötven évet éltek együtt. Majd ha Te is élsz jópár évet párkapcsolatban rájössz, hogy az sem fenékig tejfel, kisebb feszültségek mindenhol vannak, ezek zömét részben meg lehet érteni, részben el lehet nézni a partner botlásait és meg lehet neki bocsájtani, ha valóban szeretjük. Szóval, ne avatkozz bele, tégy úgy, mint aki semmit nem tud.
2014. febr. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
52%
Az igazságért lepontozzátok a másik embert, mert nem buzdítja a gyereket hazudozásra? hát gratulálok, főleg ha a ti példátokra buzditjátok a saját gyerekeiteket, aztán csodálkoztok, mikor nektek hazudozik a kölkötök és vesz hülyére benneteket.Szerintem abszolút azt kapjátok amit érdemeltek, kedves lepontozós egyedek.
2014. febr. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
87%

Nem tudom, mennyiidős vagy, de én kb. valami ilyesmivel mennék oda édesanyámhoz:


"Nézd anya, nagyon kellemetlen helyzetben vagyok, aminek a megoldásában egyes egyedül te tudsz segíteni. Nagyon szeretnék továbbra is felnézni rád is és édesapámra is, mint szülők, emberek és nem szeretném, ha ez változna.


Tegnap viszont szembesültem azzal, hogy te folyamatosan hazudsz nekem és édesapámnak arról, hogy nincs szeretőd.

Ekkor és ekkor ezt és ezt láttam, ami megingatott engem- emiatt most nagyon csalódott vagyok és rosszul esik a hazugságod.


Őszintén szólva zavadban vagyok, mert gyerekként nem kellene, hogy terheljen engem a ti házasságotok válsága- mégis kitettél engem is ennek.


Dilemmázom azon, hogy mi lenne a jobb, ha elmondanám apának vagy nem- és nagyon megrendült benned a bizalmam.

Így nem kérek tőled sem kioktatást, sem tanácsot arra vonatkozóan, hogy én hogyan kezeljem a helyzetet, viszont kérem és várom, hogy apával legyetek szívesek játszmázások, cirkusz és veszekedés nélkül, az én bevonásom nélkül kultúráltan egymással megbeszélni a dolgokat.

Szeretném jelezni, hogy nem vagyok hajlandó egyikőtök kedvéért sem hazudni, falazni és nem akarok választani köztetek, erre ne is kérjetek."

2014. febr. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
53%
A legjobb amit tehetsz hogy nem avatkozol bele.
2014. febr. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
60%

Senki nem buzdította hazugságra a kérdezőt. Nem azt írtuk, hogy ha az apa felhozza a témát, akkor falazzon az anyának, és hazudja azt, hogy nem látott semmit.

DE!!! Nem gondolom, hogy a gyerek dolga lenne felvilágosítani erről bármelyik felet. A szülők, onnantól kezdve, hogy gyereket vállaltak, valóban felelősek az életéért, de mi köze a felelősségvállalásnak ahhoz, hogy hogyan működik kettejük kapcsolata? Rendezzék el egymás között.

2014. febr. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
14%

A legjobb dolog szerintem hogy mond meg mindkettőnek, először az apukádnak,majd az anyukádnak hogy mit láttál,majd mond meg az apukádnak hogy ne szóljon egyenlőre még az anyukádnak,várja ki hogy lesz e annyi gerinc benne,és becsület hogy önszántából elmondja e!


De én az apád helyében úgy megverném az anyád szeretőjét mint a lovat,de lehet a muterodat sem hagynám ki!

Előbb vált volna el mielőtt más pélójáb beleül!

2014. febr. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
100%
24-es válaszoló nagyon jól megfogalmazta a dolgot. Ez így, egy diplomatikus szöveg, egyszerűen nagyon jó! Benne vannak a kérdezőnek az érzései, a kérései.
2014. febr. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
18%
27-es... Miért a szerető a hibás? A 3. fél mindig csak kihasználja a lehetőséget. Itt a szexuális együtt lét a lehetőség. Tehát nem értem, hogy miért a szeretőt kéne bántani? Majd a szeretőt az ő felesége bántja :D
2014. febr. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
0%

27 és vagyok!


Én azért bántam a szeretőt mert valószínűleg tudta hogy van a nő mögött család is.És abba belenyúlni nem szerencsés dolog,mert vannak következményei.

Ahogy írtad ez egy lehetőség neki,a férjnek meg lehetősége van a szerető nyakába kést nyomni!És még is érdemelné!!!!!

2014. febr. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!