Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem értik meg, hogy nem...

Miért nem értik meg, hogy nem érdekel a főzés, meg az ilyenek? (többi lent)

Figyelt kérdés
Egyedül élek, de a szüleim, ha náluk vagyok, folyton azzal nyaggatnak, hogy meg kellene tanulnom főzni, de engem nem érdekel az ilyesmi. Nincs se kedvem, se időm erre. Amúgy is lehet rendelni, meg tök mindegy, hogy eszek-e meleget, vagy nem. Hogy értessen ezt meg velük? 21/L

2013. júl. 15. 10:37
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/74 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsó hozzászólásokat! Jobban érzem magam tőle.:)
2013. júl. 16. 11:03
 72/74 anonim ***** válasza:
72%
Már ne is haragudjatok, de látszik, hogy sokaknak fingjuk sincs, hogy hogyan kell főzni, mert akkor nem irkálnátok, hogy rámegy a fél nap stb... Nem egy hadseregnek kell főzni és nem hat féle menüt.. ez csak blabla annak érdekében, hogy nehogy már főzni kelljen :) Én szoktam főzni 21 éves létemre. Most itthon vagyok, van egy 6 éves kishúgom, rá szoktam vigyázni, ha éppen nincs más programom, mert akkor a nagyié a terep. A szüleim minden nap dolgoznak, anyum még néha hétvégén is. Nos, szerintem alap dolog, hogy ha nincs itthon már csak "hideg" kaja, akkor mire hazaérnek kedveskedem nekik és megfőzök. A szüleim támogatnak mai napig, egyetemre járhatok, nyaralni visznek, mindent megadtak nekem, nem szakad le a kezem, ha bemegyek egy órára a konyhába. Ráadásul nem is mindig a legegyszerűbb kajákat szoktam elkészíteni, mégsem kell 3-4 órákat a konyhában töltenem :) A sütést elvégzi a sütő ;) Mellesleg az én apukám is simán megfőz, elmosogat, ez már modern világ, csöppet sem furcsa, ha a férfi is főz, sőt... :) Ha már belejössz nem vesz el a napodból sok időt a főzés :) Szerintem akkor próbálkozz, ha nincsenek ott a szüleid, én is utálnám, ha mindenbe beleszólnának...Egyébként meg nagyon nem mindegy, hogy eszel e meleg ételt vagy sem és az sem, hogy miből készült és milyen higéniai feltételek között...? Szerintem meglepődnél miféle körülmények közt tartják az alapanyagokat, a kínairól meg már nem is beszélek...nagyon egyszerűen tudsz otthon is készíteni pl. szezámmagos, mézes ketchupos chillis csirkefalatokat kínai módra...hidd el, nem tocsog az olajban és ezerszer finomabb...de ha neked megfelel a rendelés, akkor hajrá, talán később majd másképp gondolod :) Üdv.
2013. júl. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/74 anonim ***** válasza:
20%

ez a kulfoldon nem foznek a nok igazi nagy hulyeseg A vilagon mindenhol foznek a nok ha egeszseges etelet akarnak enni ok is csaladjuk is.

Kulfoldon nnyugat eu ben elek es minden munkatarsam foz igazi jo kajakat es salaakat obnak ossze

sot muszak elott megfoznek a csaladnakl es maguknak es azt eszik a munkahelyen hogy sporoljanak es ne ocska uzemi konyhat egyenek Mindenki melegiti a sajat hazai fot etelet.

2013. júl. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/74 anonim ***** válasza:
100%

Mi pedig gastroyalból rendelünk főételt, és desszertet.

Nem tűnik üzemi konyhának, és még változatos is.

Laci bácsi konyhája is jó egyébként, nemtudom tőlük még lehet e rendelni.

Egyébként a főzésre fordított idő nullára csökken, nem kell utána takarítani a konyhában, és szórakozni a bevásárlással, tehát ezzel olyan 4 órát spórolok meg naponta. És ez így tökéletes, hogy ketten vagyunk.

Ha pedig olyan kedven van, illetve időm engedi, akkor főzök, de álltalában nem kell. Szerencsére.

2013. júl. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!