Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem értik meg, hogy nem...

Miért nem értik meg, hogy nem érdekel a főzés, meg az ilyenek? (többi lent)

Figyelt kérdés
Egyedül élek, de a szüleim, ha náluk vagyok, folyton azzal nyaggatnak, hogy meg kellene tanulnom főzni, de engem nem érdekel az ilyesmi. Nincs se kedvem, se időm erre. Amúgy is lehet rendelni, meg tök mindegy, hogy eszek-e meleget, vagy nem. Hogy értessen ezt meg velük? 21/L

2013. júl. 15. 10:37
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/74 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem meg minden felnőtt embernek alap, hogy legalább egyszerű kajákat tudjon főzni. Ha férfi, ha nő. Ez egyszerűen egy alapvető dolog ahhoz, hogy az ember el tudja látni magát. Én sem főzök minden nap, de nehogy már egy adag sültkrumplit vagy 3 darab palacsintát is étteremből kelljen megrendelni.
2013. júl. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/74 anonim ***** válasza:
88%

Nyugi, én nem várnám el, hogy főzz. :D Mert én szeretek. 16 éves korom óta konyháskodom, mára már saját ételeim is vannak (én tákoltam össze). Jobb, ha nincs mellettem senki, míg főzök, mert csak útba van... :P :D

22f 74kiló 180cm(csak nehogy azt higgyétek, hogy gurulok :D)

2013. júl. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/74 anonim ***** válasza:
11%
Vannak dolgok amik sosem változnak.A férfi megcsinálja az elromlott dolgokat,barkácsol,ha van kert füvet nyír,Ezek férfi munkák.A nő meg főz.Mindig női munka marad,az egy egy plusz ha a férfi is tud,és meg is teszi.
2013. júl. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/74 anonim ***** válasza:
94%

Milyen NAPI SZINTŰ férfimunka van egy panelban? Mert ugye főzni minden nap kell, vagy legalább kétnaponta.

Az én ismeretségi körömben teljesen normális és átlagos, hogy egy férfi is főz. Elhiszem, hogy egy kertes házban ez máshogy van, de egy panelban nincs annyi "férfi munka".


Arról nem is beszélve, hogy nem fogom nem kicserélni a villanykörtét vagy összerakni egy szekrényt, csak mert az férfimunka. Ha épp én érek rá, én csinálom meg.

2013. júl. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/74 anonim ***** válasza:
100%
#19-es, ismerek olyanokat:)
2013. júl. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/74 anonim ***** válasza:
85%
Férfi munkák? Ez mekkora ordenáré baromság. Hogy évente összeszerel 1 darab bútort, meg kicseréli a villanykörtét? Ne viccelj már, hát ezt én simán megcsinálom, nő létemre. Nehogy már körbe kelljen ugrálni egy felnőtt férfit, mert esetleg tud valamennyire főzni, vagy megérti, hogy hogyan működik a porszívó.
2013. júl. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/74 anonim ***** válasza:
78%
Engem se érdekelt sose, van pár gyorsan elkészíthető kaja amit megcsinálok,ha nincs kedvem akkor meg nem eszek főtt kaját.Nem tragédia,amikor szüleimmel éltem akkor is csak heti 1-2szer ettem meleget,hiába főzött anyu szinte mindennap.Párszor összebalhéztunk a főzésen ,mert ő addig a konyhába van amíg nincs kész akaja.Én meg bevágtam a husit a sütőbe aztán elmentem más csinálni,néha ránéztem,de értelmét nem láttam annak,hogy 2 órán keresztül bambuljam a sütőt.Rendelés se vészes,400-600 ft-rt már van menü.
2013. júl. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/74 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk kicsit másképp van a csoportosítás (férfi, női munka).

A nehéz, megterhelő munkákat én csinálom, és ha van időm, akkor besegítek a házimunkába. Pl: ruhateregetés (megrázni a nagy nehéz törülközőket, porszívózni (gagyi minőségű szőnyeg, elég brutál szívni... :D), gáztűzhely takarítás (ráégett cuccok), nagy lábosok elmosogatása, stb... Ezen túl van kutyánk, kertünk, füvünk, járdaseprés, meg miegymás, de a panelosok kedvéért írtam, hogy mi nálunk a "férfi munka". Ha meg sok a tennivaló, akkor nem tudok segíteni a villanykörtecserében... :D (és szeretem, ha kész a hami, mire bemegyek a házba) (22f, aki szeret főzni :D)

2013. júl. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/74 anonim ***** válasza:
27%
Én akkor is alapnak tekintem azt,hogy a nő kiismerje magát a konyhában.Nem is szeretem ha én főzök odajönnek,és segíteni akarnak,az az én dolgom.Nem betokosodott szülők neveltek,de még is alap volt mikor már akkora voltam,hogy odaálltam anyukám mellé és megtanultam.Egyrészt mert nem lesz anyu mindig mellettem,hogy megcsinálja helyettem,másrészt,mert jó érzés hazavárni a férjedet valami finom vacsorával.és ezért ő is hálás lesz.Nálunk a férjem is főz,ha én estig dolgozom,ő meg otthon van,akkor nem várja el,hogy este 7-kor még vacsorát kreáljak,de attól még főleg női munkának érzem.
2013. júl. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/74 anonim ***** válasza:
30%
És szerintetek mindenki panelben lakik? A férjemmel mindketten dolgozunk, és munka után itthon is bőven van mit csinálni. Nagy a kert és állatokat is tartunk (nem hörcsögöt vagy yorkit). A férjem nem várja el, hogy én permetezzek vagy takarítsam az állatokat, én meg nem várom el, hogy főzzön vagy takarítson. Ha nem is szívesen látják be az emberek, de a mai napig vannak férfi munkák és vannak női munkák otthon.
2013. júl. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!