Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem értik meg, hogy nem...

Miért nem értik meg, hogy nem érdekel a főzés, meg az ilyenek? (többi lent)

Figyelt kérdés
Egyedül élek, de a szüleim, ha náluk vagyok, folyton azzal nyaggatnak, hogy meg kellene tanulnom főzni, de engem nem érdekel az ilyesmi. Nincs se kedvem, se időm erre. Amúgy is lehet rendelni, meg tök mindegy, hogy eszek-e meleget, vagy nem. Hogy értessen ezt meg velük? 21/L

2013. júl. 15. 10:37
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/74 anonim ***** válasza:
74%

ENgem is mindig csesztettek vele a szüleim. Mióta férjhezmentem szoktam néha főzni, de nem viszem túlzásba, heti 1-2 alkalom. De annyi elég is. Vasárnap megyünk anyumhoz, ott ebédelünk, ilyenkor szokott tenni nekünk kaját hétfőre is. Kedden esetleg főzök valamit, van szerdára is. Csütörtökön általában megint anyumékhoz megyünk, pénteken főzök megint vagy rendelünk, szombaton általában kint ebédelünk a városban, vagy rendelünk kaját. Szóval heti 2 főzés nekem simén elég. De abba se halunk bele, ha egy nap szendvicset eszünk. Meg ott egy csomó gyorskajálda, nekem ne mondja senki, hogy olcsóbb főzni. lehet olcsóbb, ha krumplistésztát eszel, de egy normálsi kaja azért benne van egy kis pénzben, ha csak egy kiló hús árát vesszük és még hol a többi.

Majd ha lesz férjed biztos fogsz főzni néha, addig meg ha te nem igényeled nem értem miért kéne fűzzél. Ez meg butaság, hogya ddig tanuld meg, én mai napig szinte minden recepten netről nézek. És mikor főzök sokkal finomabbat és váltoatosabbat csinálok, mint anykám, aki 30 éve ugyanazt a 15 ételt variálja folyton.

2013. júl. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/74 anonim ***** válasza:
81%
Engem se érdekel(t), 20 vagyok, de már évek óta nyaggatnak vele. Lesza.rom egyébként. Mostanság kezdtem el érezni magamban, hogy úgy nem lenne rossz megtanulni, sütni tudok viszont, érdekes, ahhoz jobban érzem az indíttatást magamban. Előbb-utóbb meg fogom tanulni szerintem mégis rendesen, nem is magam, hanem a barátom miatt, aki imád enni, és aki oda meg vissza van, ha én csinálok valamit. :D Hozzátartozik az igazsághoz, hogy én fogyókúrázok, szóval jobb is, ha nem készítek semmi olyat. (egyelőre) Majd megtanulod, biztos lesz rá neked is indíttatásod belülről, max. később. De ha nem se dől össze a világ.. bár tény, hogy a férfiak szeretik, ha egy nő tud főzni, de csak azért, mert ők nem szeretnek vagy lusták hozzá :D
2013. júl. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/74 anonim ***** válasza:
60%

Milyen ember az aki meg fozni sem tud maganak???

ferfi vagy no azert tudjon fozni ez alap.

A 15 eves fiam siman megfoz mindent amit szeret Szegyelnem is magam mint anya ha a fiam nem tudna magarol gondoskodni.

ha nem tudsz fozni hogy akarsz majd csaladot gyereket ?

Vilag eletedben hordani fogod az ettermi kajat?

es ha bezarnak az ettermek? Ha nem lesz penzed ra?

Ha olyan helyre sodor az elet ahol nincs rendelheto kaja csak nagyon dragan?

Komolyan egy felnott ember tud magara fozni mosni takaritani es biciglit szerelni villanykortet cserelni.

Nagyon korcs nemzedek nott fel ugy latom meg magukat sem tudjak ellatni mi lesz a jovo gyerekeivel akiknek ilyen edesannyuk lesz?MC kajan fognak gurulni az iskolaba?

en barmit megfozok vega, magyar, kulfoldi ,azsiai, koser halal, afrikai stb konyhaban otthon vagyok. A csaladom minden nap izletes friss meleg egeszseges eteleket kap tele friss zoldseggel.Ezen kivul rendszeressen sutok mindenfele hazi sutemenyt es tortakat mert kreativ dolog es mindenki szivessen eszi.

42 eves 4 gyerekes anyuka

2013. júl. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/74 anonim ***** válasza:
44%
# 33 Teljesen igaza van.
2013. júl. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/74 anonim ***** válasza:
73%

Az étel ára nem jó érv, inkább a rászánt idő... A piacon bevásárolsz (körbejárod, a legszebb\legolcsóbbat megkeresed), hazaviszed, megpucolod, elkészíted (gáz\villanytűzhely fogyasztás), tálalsz, elmosogatsz. Ez idő, de cserébe tudom mi van a kajába. Én elsősorban azért szeretek főzni, mert nagyon peches voltam a kajázókba, és mindig kifogom a mócsingos zsírpacás húsokat, és már hányingerem van, ha egy étteremben húst látok. (azt hiszik vega vagyok, mert nem eszek hivatalos helyen húst)

Elkészíteni meg kb 1-2 óra (abban a mosogatás benne van), és a bevásárlás heti 1x 2 óra. A kajakészítés kb 3 naponta , vagy ritkábban van (néha 1 hétre készítek előre sok kaját, és csak melegítem), így kijön 4 óra alatt a heti minőségi étkezésem. Árban pedig ne mondja nekem senki, hogy ugyanilyen minőséget kapnék valahol... :)

2013. júl. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/74 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem értik meg, mert ők egy másik generáció, máshogy nőttek fel. Te sem érted meg őket, hogy miért nem értik meg az indokaidat.


De amúgy nyugi, én is így voltam vele, mint te, sosem szerettem főzni, nem is érdekelt. Aztán megcsináltam egy egyszerű kaját és rájöttem, hogy nem is akkora ördöngősség és finomabb is, mint a mirelit vagy rendelt kaja. Én azt tanácsolnám neked, hogy kezdj valami egyszerűvel, hogy sikerélményed legyen és ne menjen el a kedved rögtön.


Az én párom például szeret főzni és tud is, sokkal jobban, mint én. Szóval hülyeség, hogy nem lehet olyan pasit találni, aki tud főzni.

2013. júl. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/74 anonim ***** válasza:
100%
Férfi vagyok, kiválóan tudok sütni is és főzni is. Jó oké az egyik szakmám cukrász, de nem csak ezért.
2013. júl. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/74 anonim ***** válasza:
100%

Én is akkor kezdtem el főzni, amikor összeköltöztem a párommal. Most a kisfiammal vagyok gyed-en és szinte minden nap főzök valami finomat. Szóval szerintem semmi probléma, ha magadra nem szeretnél főzöcskézni.

21 évesen szerintem nem probléma, ha valakinek nem az az életcélja, hogy konyhatündér legyen. Azért a receptes könyv mögül is érdemes kinézni néha. Más is létezik a konyhán kívül, a kérdező valószínűleg más területen tud felmutatni értékeset.

2013. júl. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/74 anonim ***** válasza:
40%
Az anyukám már nagyon fiatalon tanítgatott főzni. Nagyon egyszerű dolgokkal kezdve, mint a panírozás. Örülök neki, hogy korán megtanultam főzni és szeretek is. Egy nőnél alapvető dolog a főzés. De ahogy nézem a korombeli lányokat, jobb ha a pasik is megtanulják a főzést, ha nem akarnak folyton kaját rendelni vagy hideget enni.
2013. júl. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/74 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező, a szüleid más világban nőttek fel, nem hiszem hogy megértik az álláspontodat. A békesség kedvéért tanulj meg 1-2 receptet, és ha hozzájuk mész, akkor azt megfőzöd nekik, otthon meg továbbra is úgy csinálod ahogy neked megfelel.
2013. júl. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!