Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem értik meg, hogy nem...

Miért nem értik meg, hogy nem érdekel a főzés, meg az ilyenek? (többi lent)

Figyelt kérdés
Egyedül élek, de a szüleim, ha náluk vagyok, folyton azzal nyaggatnak, hogy meg kellene tanulnom főzni, de engem nem érdekel az ilyesmi. Nincs se kedvem, se időm erre. Amúgy is lehet rendelni, meg tök mindegy, hogy eszek-e meleget, vagy nem. Hogy értessen ezt meg velük? 21/L

2013. júl. 15. 10:37
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/74 A kérdező kommentje:
Olyan kiakasztó, mikor abba is beleszólnak, hogy hogyan bontsam fel a szalámit a vacsorámhoz. Meg azt nézik, hogy mit hogy csinálok, és ha ők nem úgy szokták, akkor szólnak. Én meg hisztis leszek ettől. Most otthon vagyok, de alig várom már, hogy menjek a barátaimmal Horvátországba nyaralni. Ők tudják, hogy nem vagyok konyhatündér, de így is szeretnek.:)
2013. júl. 15. 17:28
 62/74 anonim ***** válasza:
36%
Ez a megoldás. Valamit nem tudsz, akkor menekülni kell előle... Dugd homokba a fejed, és megoldódik a dolog. Itt nem az a baj, hogy nem akarsz főzni, hanem az, amiért nem akarsz... Mert nehogymár megmondják, hogy béna vagy... Ha nincs bennük segítőkészség, mert itthon nekem is ilyen édesapám (az a srác vagyok, aki szeret főzni), akkor olyankor csinálom magamnak a kaját, amikor nincs a konyhában, vagy itthon... A főzést nem mások miatt, vagy dacból másokért tesszük, hanem magunkért... Nyaralni van eszed, de egy ku**a tepsiben sült húst megcsinálni már nincs, mert "nehogymár"... OMG :D
2013. júl. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/74 anonim ***** válasza:
65%
Megértelek, kérdező, velem régen anyukám mindig a ruhák miatt veszekedett. Ő hosszában kezdte el összehajtani a ruhákat, én keresztbe, és mindig megkaptam, hogy hülye vagyok, pedig az eredmény ugyanaz lett.
2013. júl. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/74 anonim ***** válasza:
72%
Én se tudok főzni, de feltalálták már a mirelit kaját is. Salátát csinálni is tudok. Szerintem egy férfinek is tudnia kéne főzni, mert ma már ilyen nincs, hogy női, vagy férfi munka, mivel a férfi munka max annyiból áll, hogy kicserél egy villanykörtét, a női pedig minden napos és ez így igazságtalan, főleg ha mindkét fél dolgozik. 24l
2013. júl. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/74 anonim ***** válasza:
46%

nincs kedvem vissza olvasni ezt a több oldalt így valószinű irták már de azért leírom


21 éves nő létedre tudnod kéne főzni főleg hogy egyedül vagy, talán még olcsóbban megúszod ha te főzöd


a szervezetednek nem mindegy hogy kapsz e meleg ételt vagy nem. mert kell a főtt kaja


ha meg majd lesz férjed ő se nagyon fogja megtűrni azt hogy csak ülsz a seggeden és nem főzöl.

2013. júl. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/74 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem ez rendben van. 26 éves vagyok, és nem tudok jól főzni. Sokat dolgozom, háztartást vezetek egyébként (kivéve főzés) valamint van egy barátom,és egy kutyám is.

Egy idős , erdélyi nénit kérdeztem annó, aki a szomszédom volt, hogy szerinte mennyire aggasztó, hogy főzéssel hadilábon állok? Erre azt felelte:

"ó, ráérsz azzal kislányom majd 40 évesen, addig élj, dolgozz, ne foglalkozz ilyenekkel"

Nos, számomra ez teljesen kielégítő válasz volt, és meg lepett, mert nem gondoltam volna, hogy ilyen nyitott gondolkodású az említett hölgy, aki kb 70 felé járt. :)

2013. júl. 16. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/74 anonim ***** válasza:
84%

Egyébként, az illene tudnod főzni, max részben állja meg a helyét. El tudok készíteni egyszerűbb ételeket, ha kell, de sok ásszonnyal ellentétben nekem nem az a vágyam, hogy fél napig a fazék mellett álljak, és pirospöttyös kendővel integetve várjam haza az uram. :D

Nem kell velük megértetni semmit, ha ezen akarnak lovagolni, akkor ezen fognak, vagy ha nem ezen, majd máson. Ne foglalkozz velük egyszerűen, ha neked jó ahogy csinálod akkor annyi, majd ha szükséges lesz, vagy úgy akarod, változtatsz.

2013. júl. 16. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/74 anonim ***** válasza:
40%
Különben, nekem sincs nagy igényem minden nap főtt kajára, mert remek melegszendvicseket lehet készíteni, sok sajttal, vagy csirkemelles burgert, én azokat imádom. :)
2013. júl. 16. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/74 anonim ***** válasza:
67%

"ha meg majd lesz férjed ő se nagyon fogja megtűrni azt hogy csak ülsz a seggeden és nem főzöl."

Eleve nem olyanhoz férjet kell választani, aki nem tudja ellátni magát, és elvárja hogy elé tegyék az ételt.

2013. júl. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/74 anonim ***** válasza:
72%
Tipikus begyepesedett magyar hozzáállás, hogy a nőnek főzni kell. Szerinted külföldön főzőcskéznek a nők? Nagyon ritka, mindent meg lehet venni már. Oké, bizonyos alkalmakra, vagy ha épp kedved van hozzá, de minden nap órákat a konyhában tölteni BAROMSÁG! Ezek a nők vajon felfogják, hogy csak 1 életük van és az egész arra ment el, hogy hazaestek a munkából, nekiálltak főzni, aztán eltakarítani a főzés, evés után, és el is telt a napjuk. És minden napjuk ezzel telik. De szép lesz majd erre visszaemlékezni 80 évesen...
2013. júl. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!