Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Családi vita a kakaó miatt....

Családi vita a kakaó miatt. Vélemény?

Figyelt kérdés

Átlagos, középosztálybeliek vagyunk. Én minden este megiszok két bögre kakaót, vagyis 1 litert. Ma fater rám szólt, hogy ne igyak meg kettőt, mert teljesen felesleges, meg minek pazarlok ennyi kakaót, meg kerül vagy 200 Ft-ba és nem én dolgozok meg érte?!

Dehát nem kiöntöm, hanem megiszom :o

És csodálkozik, hogy nem értem mit problémázik. Képes plusz egy bögre kakaó miatt összeveszni?


19F


Kort is írjatok légyszíves!


2013. jún. 2. 23:53
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
14%
Azt se tudod mennyibe kerül egy tej, nemhogy teljesen tisztába legyél azzal, hogy mennyit keresnek ÉS az mire elég manapság, mire lehet számítani belőle.
2013. jún. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
48%
Ez olyan, mint amikor nálunk a 100 forintos olíva bogyóból volt olyan nagy veszekedés, hogy majdnem mindenki sírva és depressziósan ment aludni. Sz@rrágás felsőfokon. Sz@rd le.
2013. jún. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
43%

Látom jól lepontoztátok a 30-as hozzászólásomat. Ezek szerint a nagy többség egyetért abban, hogy napi 2 kakaó elég ok a családi háborúra. Gratulálok ezen hozzászólóknak, biztos jó lehet így élni.

Csak azt nem értem, hogy ha valaki kérdez valamit, akkor miért kell egy utolsó léhűtő sz.rnak beállítani. Mit mondanátok akkor, ha piálna, drogozna, és minden hétvégén a saját hányadékában fuldokolna. Kár a kakaóra elpazarolni ezt a sok negatív hozzáállást.

2013. jún. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
58%

Bármit is mondtok, bizony van ahol a napi egy liter tej is problémát okoz megvenni, és akkor az még csak egy embernek , és akkor hol van még a többi családtag?? Ők csak nézik, de nekik nem jut? Mintha nem ezen a bolygón élnétek...

Kérdező, majd ha a saját pénzedből gazdálkodsz, bizony rájössz, nem olyan egyszerű, néha spórolni kell, akár tetszik, akár nem....

2013. jún. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
38%
Kedves utolsó válaszoló! Alapesetben egyet értenék veled, de írta a kérdező, hogy az apja mennyi pénzt költ el cigire. Így azért elég más a helyzet! Ha a cigi nem probléma, akkor nehogy már a tej az legyen... Vagy akkor mérlegeljünk, melyiknek is van több értelme....?
2013. jún. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem meg nem biztos, hogy csak a pénzről van szó, hanem arról, hogy a nagy lóbaszó 19 éves fiú kivedeli a tejet a hűtőből a család meg le van szarva, mert neki az a hobbija, hogy egyedül megiszik annyit egy ültő helyében, mint máshol egy egész család.

Érdekes, hogy ezek a gondok általában a már felnőtt fiúknál szoktak előfordulni, mikor már tényleg olyan mennyiségek lecsúsznak egy szempillantás alatt, ami a családnak elég lenne és már nem kicsi az illető, hogy ne gondolkodjon, akkor nem csoda, ha időnként felhúzza az embert.


Mi sose voltunk szegények, a szüleim nálunk is sokszor úgy vásároltak, hogy egyszerre sokat, és őket is feltudtam bosszantani azzal, hogy bezabáltam, megittam egy csomót egyben. Ahogy apám mondta, utána meg rögtön tátom a számat, hogy nincs több. Na meg, ha vesznek valamit, főleg ilyen alapvető mindenkié élelmiszert, mint a tej, akkor nyilván számolnak vele valameddig, nem úgy gondolják, ha te egy kartont egy hét alatt megiszol, akkor mennek és hoznak még egy kartonnal, hadd idd fel azt is minél előbb. Ez nem a terülj asztalkám, meg a sose ki nem fogyó kút vagy csap, hogy mindegy mennyit iszol meg a következő is csak megnyitja és jön.


Szerintem az, hogy mennyibe kerül egy dolog, de ami sokkal idegesítőbb az az, hogy a 19 éves nagy lónak eszébe se jut, hogy túl sokat fogyaszt abból, ami lehet másnak is kéne, és ha egyszerre többet vesznek, az nem azért van, hogy ő minél többet megihasson magában esténként.

2013. jún. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
66%
Ja meg a legjobb az egészben, mikor mégy és nincs több, mert tündérbogár becuppantotta az egészet, de persze a keze már letört volna, ha másikat rak a hűtőbe, úgyhogy mehetsz vehetsz ki a kartonból egy másikat (ha még van) és vagy kivárod, hogy lehűljön, vagy ihatod a szoba hőmérsékletű tejet a megszokott hideg helyett.
2013. jún. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
41%

Szia!

Nézd,szerintem sem pazarlás,hiszen megiszod...De ha apukádat ez ennyira zavarja mondd meg,hogy majd megveszed magadnak...

2013. jún. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
56%

az utolsó előtti és az azelőtti válaszon felsírtam :D

Szerintem próbáld meg, hogy előveszel egy kétdecis bögrét, és azt töltöd meg tejjel, bele arányosan kevesebb port teszel, és ha megittad, elmész onnan. Ha még mindig szomjas vagy, ott a csap. Ha leküzdhetetlen a vágy még egy adagért, ismét azt a szép kétdeciset töltöd meg. Így spórolsz napi minimum fél litert. És lehet, hogy nem leszel ennyire kakaófüggő egész életedre. Most 19 vagy, biztos jó kondiban, erős vagy, jó gyors az anyagcseréd. De ugyanezt a mennyiséget 40 éves korodban rendszeresen betermelve jó nagy sörhasad lesz...a kakaótól. :)

2013. jún. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
36%
Nehogy már a Nesquik nyuszi mondja meg nekem, hogy középosztálybeli vagyok-e vagy sem.
2013. jún. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!