Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Családi vita a kakaó miatt....

Családi vita a kakaó miatt. Vélemény?

Figyelt kérdés

Átlagos, középosztálybeliek vagyunk. Én minden este megiszok két bögre kakaót, vagyis 1 litert. Ma fater rám szólt, hogy ne igyak meg kettőt, mert teljesen felesleges, meg minek pazarlok ennyi kakaót, meg kerül vagy 200 Ft-ba és nem én dolgozok meg érte?!

Dehát nem kiöntöm, hanem megiszom :o

És csodálkozik, hogy nem értem mit problémázik. Képes plusz egy bögre kakaó miatt összeveszni?


19F


Kort is írjatok légyszíves!


2013. jún. 2. 23:53
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
88%
Igaza van, nem te dolgozol meg érte és fogalmad sincs mi mennyibe kerül. Minden este egy liter tej, amit csak te iszol meg, és akkor hol vannak a többiek, esetleg ők is innának néha tejet. Ha kiszámolod, csak a te esti kakaód durván 6000 ft egy hónapban. Majd ha te dolgozol meg a pénzért, és te vásárolsz, rájössz, hogy mi mennyibe kerül...kíváncsi vagyok, akkor ezt csinálnád?
2013. jún. 3. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
36%

Mit jelent ma középosztálybelinek lenni? Mekkora havi bevétel kell ahhoz, hogy odatartozónak érezze magát valaki?


Magam egyébként a szegény kategóriába sorolom. Pont azért, mert én gondolkodás nélkül veszem meg a kakót, túrórudit, medve sajtot és cherry paradicsomot a gyerekeknek...

Lehet, ha vajaskenyéren és teán nevelném őket, mi is középosztálybeliek lennénk?

2013. jún. 3. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
84%

Lehet, hogy sz-r napja volt.. de a tej, kakaó és a cukor se olcsó, az tény.

Amikor váltam, egy ideig még ott lakott a volt férjem, a hasonló helyzetekben engem az irritált, hogy

1. számítottam arra, hogy van tej, de mire nekem kellett, már nem maradt egy csepp sem, holott én fizettem és cipeltem haza

2. a hűtőbe csak egyirányú "forgalmat" ismert, csak kivette a cuccokat, de napi szinten ennyi tejet nemcsak kifizetni húzós, hanem hazacipelni is.


Segítesz te otthon eleget? Mert ha te is csak iszod a kakaót, de arra nem vagy képes, hogy felemeld a popód és segíts cipekedni a bevásárlásnál, akár csak felhozni a kocsiból és kipakolni, akkor jogosan forr fel az agyvize miattad...

2013. jún. 3. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
71%
Jaa...veszünk két karton tejet, és ha elfogyott megint veszünk két karton tejet...csak marhára nem mindegy, hogy mennyi pénzben van 2 karton tej, szerintem neked fogalmad sincs az árakról azt a 2 karton tejet nem ingyen adják, te csak ennyit fogsz fel az egészből, hogy 2 kartonnal vesztek egyszerre....
2013. jún. 3. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
44%
Húú, 6000 ft, aki meg dohányzik, az havi 25 000, ne legyünk már ennyire kisstílűek. Ez valóban sz@rrágás, unatkozott, kötekedni akart, te voltál ott.
2013. jún. 3. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
86%

Ez nem szarrágás.


Mindenki azt gondolja, ameddig nem magának keresi meg, és még fel is háborodik azon, ha az ezt valaki szóvá teszi.


Én is rohadt nagyot csodálkoztam, mikor magamnak kellett mindent megvenni, hogy meddig tart egy nagyon jó fizetés is.


Az az egy plusz bögréd meg havonta 30 plusz bögre.


Az ember általában nem sajnál a gyerekétől dolgokat, de azért nehéz ám megállni szó nélkül, mikor a 19 éves mondhatni felnőtt fejével csak dönti magába amit talál a hűtőbe és eszébe se jut, hogy be kéne osztani, vagy másnak is kéne. Csak büfög egyet, hogy mé' hát ott van még egy karton. Ja bocs, de úgy számoltuk, hogy naponta az EGÉSZ családnak elég lesz egy doboz, nem az, hogy te minden este becuppantod, oszt jó napot, ha másnak is kell vegyetek még.

2013. jún. 3. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
59%
17! Fél literes bögréről nem hallottál?
2013. jún. 3. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
75%
Tenyleg sokba kerul a kakaod, es fokent a tej miatt. Nalunk parom iszik estenkent fel liter tejet, es a kavejat reggel is felig onti fel tejjel. Engem azert idegesit, mert o keson er haza, es nekem kell bevasarolnom. Autonk nincs, tehat mindig en cipekedek. Ha csak tejet, kenyeret veszek, mar legalabb ket kilot cipelek a munkaba jaros taskam mellett, ami amugy sem konnyu. De a napi egy tejet mindenkepp meg kell venni. Mivel en laktozerzekeny vagyok, magamnak masik tejet veszek, de az kitart egy hetig. En beosztom, mert az en tejem meg dragabb. Pedig en is szivesebben innam a kavemat tobb tejjel. O meg pocsekolja szerintem, mi a francnak meginni este fel liter tejet? Megfekszi a gyomrat, aztan meg csak hallgatom, hogy faj a hasa. Szerintem nalatok is ez van, a szuleid probalnak sporolni, te meg esz nelkul iszod a draga tejet, csak ugy.
2013. jún. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
85%

Egyszerre 1 liter kakaót meginni?

Akkor reggelire,ebédre,vacsira mennyi kaja fér beléd?

Nem a kakaóval lehet a baj,hanem hogy egy hízódisznót olcsóbb lenne etetni...

2013. jún. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
75%

Te jó ég, hát az legyen a legnagyobb bűne szegény kérdezőnek, hogy szereti a kakaót.

Még mindig jobb kakaóra költeni mint cigire, vagy piára!

Apukád valami miatt feszült lehetett, és épp te voltál kéznél a kis kakaóddal.:) Nem hiszem, hogy napi 200Ft-on akar veled összeveszni. Ha annyira zavarná, akkor gondolom nem vennének kakaót, mondván vegyél magadnak ha akarsz.:)

35N

2013. jún. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!