Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Családi vita a kakaó miatt....

Családi vita a kakaó miatt. Vélemény?

Figyelt kérdés

Átlagos, középosztálybeliek vagyunk. Én minden este megiszok két bögre kakaót, vagyis 1 litert. Ma fater rám szólt, hogy ne igyak meg kettőt, mert teljesen felesleges, meg minek pazarlok ennyi kakaót, meg kerül vagy 200 Ft-ba és nem én dolgozok meg érte?!

Dehát nem kiöntöm, hanem megiszom :o

És csodálkozik, hogy nem értem mit problémázik. Képes plusz egy bögre kakaó miatt összeveszni?


19F


Kort is írjatok légyszíves!


2013. jún. 2. 23:53
1 2 3 4 5 6
 11/51 Raven22 válasza:
35%

Apádnak igaza van. Lefekvés előtt nem egészséges ennyi plusz kalóriát meginni. Bőven elég lenne egy pohár tej. És a két evőkanál kakaó egy bögre tejbe sok. Aztán meg nézheted a kettes típusú cukorbetegségedet pár év múlva. Ha nem az anyagiakat vesszük.


28L

2013. jún. 3. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
97%

Egy liter vásárlási hely függően 170-250 Ft + a kakaóport sem kifejezetten olcsó, szóval szerintem napi 250 Ft-al simán számolhatsz...

Egyébként lehet az utóbbi hónapokban kicsit szarabbul megy és kicsit spórolni szeretne.

2013. jún. 3. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
81%
A jóég áldjon meg, ilyenkor ne vitázz, minek? Nyilvánvalóan feszült olt, csak úgy belekötött valamibe, ezért ilyenkor felesleges érvelni, úgysem tudod meggyőzni, hiszen valójában nem észérvekkel akart eszmecserélni, csak nyűgösködött picit. Nem szükséges, hogy mindig bebizonyítsd, ha neked van igazad, ezzel csak energiát pazarolsz. Montad volna, hogy "jó, rendben van" és holtbiztos, hogy legkésőbb másnap úgyis megemlítette volna, hogy nem gondolta ő azt komolyan. Tudod, hogy megy ez.. néha biztos neked is van rossz napod, olyankor jobb, ha kikerülnek, nem igaz? Legyél te bölcs, ha a másik ideges.
2013. jún. 3. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
78%
Na jó, azért ha egy liter tejet megiszol naponta, az tényleg 200 ft. 6000 ft havonta emiatt nem gyenge kiadás.
2013. jún. 3. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
63%
Hol élsz kérdező? Ilyen drága a kakaó, ezt kérdezted? Igen, elég drága. Instant kakaó még a legolcsóbb is 800-900 Forint, nem beszélve a Nesquik-ról, az még drágább. Ha meg sima kakaóport nézzük az egy 200-250 g-os csomag 600-700 forint, és még hozzá a cukor. Na számoljál, minden nap 4 evőkanél, plusz tej, és ez csak a te kis kakaócskád. 19 évesen nem tudod az árakat, nem jársz boltba?
2013. jún. 3. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
86%

Lehet, hogy túl hangosan szürcsölsz, és már az első pohár után "betelt nála a pohár". Amikor meg nekiláttál a másodiknak nem bírta tovább cérnával. Egyébként én is megiszok két bögrével egy nap, plusz még a kávét (3-4/nap) is tejjel, az asszony szintúgy, tehát elmegy egy nap minimum 3-4L tej meg a belevalók, de még nem mentünk tönkre, meg cukrosak sem lettünk. Ha majd lesz gyerek is, veszünk egy tehenet.

34F


(aggódók kedvéért, nem iszok lórugás erős kávét, csak sok tejjel, és mézzel)

2013. jún. 3. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
40%

Két bögre az mióta egy liter? Tudtommal egy bögre általában 2,5-3 deci.

Amúgy általában nekem is két bögrényi a napi tejadagom, kedvtől függően más ízesítéssel.

Az más kérdés,hogy tesómmal 1,5 hét alatt eltudunk tüntetni egy csomag kakaóport és az átlag ember sokkot kap, ha meglátja,hogy mi mit fogyasztunk kakaó címen...

Veszekedés ilyenből nincs.

Megeshet,hogy nem álltok olyan jól anyagilag mostanság.

18/l

2013. jún. 3. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
72%
17. Mit lehet kakaó címen fogyasztani, ha nem kakaót? egy átlagember.
2013. jún. 3. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
85%
Mi a francért iszol ennyi kakaót ember?
2013. jún. 3. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
100%
Télleg sokba kerül
2013. jún. 3. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!