Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Családi vita a kakaó miatt....

Családi vita a kakaó miatt. Vélemény?

Figyelt kérdés

Átlagos, középosztálybeliek vagyunk. Én minden este megiszok két bögre kakaót, vagyis 1 litert. Ma fater rám szólt, hogy ne igyak meg kettőt, mert teljesen felesleges, meg minek pazarlok ennyi kakaót, meg kerül vagy 200 Ft-ba és nem én dolgozok meg érte?!

Dehát nem kiöntöm, hanem megiszom :o

És csodálkozik, hogy nem értem mit problémázik. Képes plusz egy bögre kakaó miatt összeveszni?


19F


Kort is írjatok légyszíves!


2013. jún. 2. 23:53
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
62%
Én Anya vagyok. 17 és 20 évesek a fiaim. Ha meghallanám egyszer is, hogy a férjem azon veszekszik a gyerekekkel ki mennyi tejet iszik, biztos hogy a gyerekeim védelmére kelnék. Inkább tejet igyanak mint vodkát vagy sört. Nálunk is sok tej fogy, ráadásul a kisebbik gyermekem aki kollégista különösen imádja. A nagyobbik fiam pedig kakaóval eszi a tejbegrízt, pudingot, müzlit.
2013. jún. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem is túlzásba estek, igaz sokat iszik tejet na és? Más cigizik, iszik, gyúr stb. a szülei pénzéből, meg se merem kérdezni ti mire költöttetek ennyi idősen a szülői pénzből. Ennyi erővel sose menjen egy tizenéves szórakozni, mert az havonta x ezer ft. a szülei zsebéből. Vagy fele annyit egyen, így felébe kerül a kajapénze.
2013. jún. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
21%

31,32: azért h apuka ennyire kiakadt, akkor más is lehet a háttérben, egy átlag szülő nem problémázik azon, hogy a gyereke tejet iszik. Vagy anyagi gondok, ők nagyon meghúzzák a nadrágszíjat és egy 19 évestől azért több odafigyelést és megértést várnak el, mint egy 9 évestől.

Vagy a srác hozzáállásával van a gond, nemcsak én írtam egy korábbi hozzászólásban hanem mások is, hogy ennyi tejet cipelni baromi nehéz. Ha a csemete meg csak kipakol a hűtőből de arra nem képes, hogy segítsen bevásárolni, akkor igenis irritáló lehet a szülőnek, hogy ott egy megtermett délig felnőtt és még ő eteti mint egy fiókát.


Szóval szerintem van valami még a háttérben, amiről a kéredző nem számolt be, akár azért, mert nem veszi észre... a 19 éves még otthon élő fiúk azért ÁLTALÁBAN nem nagyon szoktak megszakadni a házimunkában, egy lány még csak csak elmosogat, de a fiúk közül sokan vígan élnek a mamahotelban és élvezik az ingyenes kiszolgálást, a szobaszervízt meg a takarító személyzetet.

2013. jún. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
37%
Ebből kiindulva minden fiút ki kell dobni 18 évesen az utcára, vagy le kell dobni a Tajgetoszról...
2013. jún. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 A kérdező kommentje:

Meglepő, hogy valaki nincs tisztában a középosztályfogalmával, talán mert nem is középosztálybeli :)

Középosztály az, aki nem gazdag, nem is szegény, de megengedhet magának sokmindent. A magyar középosztályra jellemző, hogy hitel van a házán, autóján, de kényelmesen tudja fizetni a hitelét, nem kell attól tartania, hogy nem fogja tudni kifizetni.


A bevásárlás úgy történik, hogy melóból hazafelé,utba esik a TESCO, bemegy, bevásárol,ami szükséges, kb 10 perc az egész és folytatja az útját hazafelé. Ezért nem járunk boltba, mert minek...


Köszönöm a válaszokat, az elhangzottak fényében úgy gondolom, hogy havi 6000 Ft tényleg sok, bár ezt pont az a személy mondja, aki évi negyedmilliót költ cigire.

Nincsenek káros szenvedélyeim, csak szeretem a kakaót.

De tényleg sok a havi 6000, viszont akkor máshol is spórolni kellene.

2013. jún. 3. 11:12
 36/51 anonim ***** válasza:
65%

ha nem iszol, nem dohányzol, otthon segítesz, akkor nem tudom miért problémázik apád a kakaón. más szülő a kezét összetenné ha a gyereke azt inná a sör helyett 19 évesen.


engem is lecseszett anno anyám ha pazaroltam valamit, de ételt, tejet, gyümölcslevet annyit ittam amennyi jól esett.


sportolsz valamit, h ennyire kívánod a kalóriát?

2013. jún. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
14%
Na,egészségtelen életmód a köbön már ne haragudj...
2013. jún. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
89%
Nem a kalóriát kívánja, hanem a kakaót, ember... Ha kalóriát kívánna akkor egyik nap egy kiló kenyeret enne meg magában, másik nap 20 dkg zsírt kanállal, stb. Szereti a kakaót ez van. Én is minden nap iszok, mert szeretem. Mi is középosztálybeliek vagyunk, a szüleimnek hálisetnnek soha nem jutott eszükbe, hogy azért szóljanak, mert kakaót iszok... Valószínűleg kevesebből kijön a kakaóm, mint a napi 2 doboz cigijük illetve a havi 100 ezer ami csak a benzinre megy el. Ha az múlna a kakaón, hogy vasárnap kerül-e étel az asztalra, megérteném. De így... Szerintem érdemes lenne megkérdezni apádat, hogy mi baja volt. Lehet, hogy kezd szorulni a hurok, már ami az anyagiakat illeti, csak te még nem tudsz róla (ez magyarázat lenne arra is, hogy idegroncs).
2013. jún. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
26%

"bár ezt pont az a személy mondja, aki évi negyedmilliót költ cigire."


Majd akkor panaszkodj rá, mikor te keresel és abból költi.

2013. jún. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
42%

Összegszerűen válaszolj kérdező, ha ennyire nagyon pontosan meg tudod határozni a középosztálybelit: havonta egy főre mennyi bevétel kell ehhez?

Na és akinek egy fitying hitele sincs, van saját háza, költhet szabadon...viszont nem tud megtakarítani (pont azért mert szabadon költekezik...)? Az minek számít?


És ha a középosztálybeli, aki most simán fizeti a hitelét elveszti az állását, akkor egyik napról a másikra már nem lesz középosztálybeli???


A válaszaid alapján még nagyon beszűkült butácska fiúnak tartalak, akinek éppencsak kisiskolás fogalmai vannak. Amikor én úgymond kérdést teszek fel, azt azért teszem, mert azt alaposan körüljártam. A középosztály kérdése ma Magyarországon ezerszer bonyolultabb és léte még ennél is kétségesebb.

Majd te is rájössz.


Ha apukád megérzi a napi 200 ft-ot, akkor bizony ott a reális veszély, hogy ma-holnap nem lesz rá valótok...

2013. jún. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!