Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az 50-es generációkból a nők,...

Az 50-es generációkból a nők, miért éreznek kényszert a főzésre (jó adag panaszkodással egybekötve)?

Figyelt kérdés

Az én anyám is ilyen.

Amikor még otthon laktam, állandóan panaszkodott,hogy mennyit kell főzni, mennyire sok időt tölt a konyhában.

Tipikus, baromság, amit több magyar családnál is láttam, megfőzni előre sok napra, kiporciózni és azt enni napokig vagy egy hétig.


Pedig, senki nem várta el tőle, senki nem kötelezte rá sohasem.


Nekem is panaszkodta mindig, a válaszom az volt,senki nem kért meg erre,senki nem várja el.Válasz nem jött rá, csak csend.


Nekem jelenleg két gyerekem van, úton a harmadik.Itthon vagyok, ilyenkor főzök naponta, igen.

De, amikor dolgoztam én egyáltalán nem főztem hétköznap és a jövőben sem fogok.

Férjem munkahelyén van üzemi menza, meg az enyémen is van kedvezményes meleg étkezés, sőt anyámén is van.


ma 13:35
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
74%

…igen előző, de ehhez főleg otthoni minta kellene meg azt elérni, hogy egy életkor után ne legyen ciki meg lenézendő, ha bárki bármivel dolgozik, ne legyen gáz a házikoszt a mekivel, gyroszossal vagy a más efféle nem annyira gourmet helyekkel szemben.

Sok egyetemista is van a helyen, ahol dolgozok. Többségnek mindennél előrébbvaló a megjelenés, a megítélés és csengetik ki akár az ötezret is ebédre, mert fancy, közben látod, hogy azért nem feltétlenül ennek kellene az ő élethelyzetében a prioritásnak lenni. Hó végén már sokszor “nem éhes” egyik se, de arról megy a dumcsi, hogy ha megkapja a diákhitelt/ösztöndíjat, hogy ver a s..ggére és veszi a pandorákat meg társai.

Közben meg van egy szerényebb lány is, látom mindig, hogy folpakkba csomagol szendvicset (guszta egyébként sajt meg finom felvágott, zöldség, nem zsíroskenyér) meg ebédet és őt tényleg lenézik, mert nincs Michael Kors (vagy hamisítvány) táska meg mit tudom én converse papucs. Közben diákhitele sincs és nem vagyok abban biztos, hogy összességében nem tart előrébb. Megnézném őket egy 10 év múlva, mert a “neméhes” társaság sem jómódú, csak annak akar látszani.

ma 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
21%

Van olyan család ahol a családfő és a gyerekek is behemótok, hiába főzöl meg egy dézsa ételt, másnapra kezdheted elölről.

Van olyan férfi, vagy kamaszfiú, aki kilószámra eszik naponta.

Ott valóban unalmas lehet folyton beszerezni a nyersanyagot, előkészíteni, megfőzni, elvesz fél napot.

Van ahol a férj elvárja a főtt ételt.

Van ahol nem kell túl sokat túl sokszor főzni, de a háziasszonynak minden terhére van! Minden megmozdulás fáj. Es ha tesz valamit, folyton nyavalyog, habár senki se várja. Ez bosszantó tud lenni.

Nálam en takarítok mindig, a lányommal lakom, aki majdnem felnőtt, de nem panaszkodom, szívesen csinálom.

ma 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
60%

"Van ahol a férj elvárja a főtt ételt."

És?

Az ilyen férj ne válasszon olyan feleséget, aki nem tud, nem akar, vagy egyszerűen csak utál főzni és kész - és aki nem tud, nem akar, vagy egyszerűen csak utál főzni, ne menjen feleségül ilyenhez. Előbb meg kell ismerni saját magunka is meg egymást is, csak aztán összebútorozni, akkor nincs meglepetés.

ma 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
21%

Mondjuk aki ilyen elvárja, hogy legyen minden nap ott a kaja típushoz ment hozzá, az meg is érdemli.


Meg a párja is.


Ha anyuval valami lesz, akkor megáll az élet?

Ha esetleg szétesik a kapcsolat, mi lesz, éhhalál?


Nekem gáz lenne, ha a fiam azért maradna benne kapcsolatokban, mert egyedül nem áll meg a világban.


Ilyet 100 éve is tudott minden férfi. A frontra se jött ki asz asszony kevergetni a paprikás krumplit. Megoldották maguknak.


A YouTube videó tök jó, de a gyakorlat se árt.

13-14 évesen egy túrós csuszát azért simán összeüt kb bárki. Ahogy a gatyáját is simán kimossa.

ma 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
82%

A te anyád ilyen. Nem mindenki ilyen.

A menzás kaja minősége messze elmarad egy normális otthoni kajától.

Apuci is tud főzni.

ma 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
18%

"A menzás kaja minősége messze elmarad egy normális otthoni kajától."


Dehogy. A legtöbben ugyanazt a túlsózott, túlvegetázott, bolti szószos kockalevest, habart/rántott nulla tápértékes szart nyomják.

ma 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
26%
41.: Egyetemisták esetében a sok tanulás is oka lehet annak, hogy inkább nem főznek. Az otthoni főzés és a járulékos munkák, mosogatás sok időt, energiát elvisznek. Attól még nem kell ötezer forintos ebédet enni. Én pl. az étkezdei ebédeket megoldom átlag 1800 forintból. Nem kell feltétlenül több fogás. Ú.n. kis adagot érdemes kérni, az is egy tele tányér. Ennek semmi köze a felvágáshoz. Én pl. nem veszek drága, márkás cuccokat, de nem főzök minden nap. Van, hogy otthoni szendvicset viszek vonatútra, van, hogy veszek. Változó.
ma 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!