Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az 50-es generációkból a nők,...

Az 50-es generációkból a nők, miért éreznek kényszert a főzésre (jó adag panaszkodással egybekötve)?

Figyelt kérdés

Az én anyám is ilyen.

Amikor még otthon laktam, állandóan panaszkodott,hogy mennyit kell főzni, mennyire sok időt tölt a konyhában.

Tipikus, baromság, amit több magyar családnál is láttam, megfőzni előre sok napra, kiporciózni és azt enni napokig vagy egy hétig.


Pedig, senki nem várta el tőle, senki nem kötelezte rá sohasem.


Nekem is panaszkodta mindig, a válaszom az volt,senki nem kért meg erre,senki nem várja el.Válasz nem jött rá, csak csend.


Nekem jelenleg két gyerekem van, úton a harmadik.Itthon vagyok, ilyenkor főzök naponta, igen.

De, amikor dolgoztam én egyáltalán nem főztem hétköznap és a jövőben sem fogok.

Férjem munkahelyén van üzemi menza, meg az enyémen is van kedvezményes meleg étkezés, sőt anyámén is van.


ma 13:35
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
68%

Nem a saját főztjéhez ragaszkodik itt senki, hanem a normálisan elkészített kajához.

Amit főzhet kb bárki a csalából.

ma 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
73%
Majd térjünk erre vissza, amikor három kamaszt kell majd etetned, plusz két felnőttet. Elárulom a nagy titkot, hogy a magyar családok nagy része anyagilag nem engedheti meg magának, hogy készen vásárolja a főtt ételt.
ma 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
63%

"Aki annyira ragaszkodik a saját főztjéhez, nagy bajban lesz, amikor már nem fog tudni főzni magára, vagy csak nagy nehézségek árán (pl. a fájós lába miatt), mert senki más nem lesz képes pont olyat főzni, mint ő"


De most azért, mert majd egyszer nem fogok tudni főzni, azért most alljak át menzás kajára? Nem értem a logikát.

ma 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
25%

"Nem a saját főztjéhez ragaszkodik itt senki"

Azok között, akik "csak" a házi koszthoz ragaszkodnak, elég sokan konkrétan a saját főztjükhöz ragaszkodnak (akkor is, ha itt ez még nem került szóba).

ma 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
58%

32.: Honnan veszed, hogy mindenkinek három kamaszt és két felnőttet kell EGYMAGA etetnie? Nincs mindenkinek három gyereke, sokaknak egy se. Másrészt feltétlenül csak az asszonynak kell főzni?

Na, itt látszik a magyar mentalitás a maga szépségében. Már Orbán is megmondta a kilencvenes évek végén: három gyerek, négy kerék. Az igazi magyar család, a nő helye a konyhában, stb.

ma 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
88%

Eleve a kamasz jó lenne ha tudna néha főzni otthon, hogy ha kirepül ne legyen megilletődve.


Különösen, ha nincs sok pénz.


Az lenne a első lecke életre valóságból, hogy látod kisfiam, így laksz jól olcsón.


Teljesen nonszensz azt várni, hogy egy tini majd isteni sugallatra megtanulja ezeket a dolgokat.

ma 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
80%

"Tipikus, baromság, amit több magyar családnál is láttam, megfőzni előre sok napra, kiporciózni és azt enni napokig vagy egy hétig"


De amúgy mi ebben a baromság?


AZ átlagember nem milliomos, hogy mindennap ott hagyjon ebédre 1500-2000 ft/főt ebédre. Pláne családosok esetén. A legpénz-és időspórolósabb dolog ilyen esetben egy héten 2-3 alkalommal főzni és összekészíteni a kaját.


Mi 4-en vagyunk, 2 felnőtt, 2 kisgyerel, havi 140 ezer a kajapénzünk és ebből egészségesen, változatosan eszünk, nyilván nem szarvassültet, de sokkal különbet, mintha menzáról rendelnénk a kaját. Sok zöldség, gyümölcs, hüvelyes, igyekszem egézsséges konyhát vinni.


Igen, néha kvára nincs kedvem főzni, de ha nem tennem, tuti lenne havi 80-100 ezerrel több a kaja, az évi 1 millió forint, egy jobbfajta nyaralás ára. Vagy bármié.


Az átlag magyarnak, tetszik vagy sem, nem mindegy, mennyit költ kajára.

ma 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
66%
Egyébként manapság már kb. bármit is meg lehet tanulni a youtube-ról - csak egyáltalán kedvet csinálni a főzőcskézéshez, na azt kellene tudni átadni, és a baj az, hogy azt nem sikerül átadni a következő generációknak, vagy hát egyre kevésbé...
ma 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 Misery ***** válasza:
78%
Én éppen sajtburgert zabálok a kanapén ülve, mert semmi kedvem nem volt ma főzni, inkább elmentem túrázni a hegyekbe. Ha más mártíromságból főz, az az ő gondja, engem nem befolyásol és nem is foglalkozok vele. Én nem szoktam, ha nincs kedvem/időm/stb, vagy ha főzök, akkor nem azt hallgatja a környezetem, hogy nekem főzni kell.
ma 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
89%
Most már egyedül élek, de főzök magamnak. Nem azért, mert muszáj, hanem az ízlik a legjobban. Ha nincs időm vagy kedvem főzni, akkor veszek valamit, a környékünk tele van kajáldákkal. Míg a férjem élt, gyakran ettünk étteremben. Anyukám viszont elsősorban kötelességből főzött. Egyszer megkérdezte, hogy mit főzök vacsorára. Mondtam, ma semmit, hideget eszünk. Erre roppant határozottan kijelentette, hogy azt nem lehet. Az ő szemében ez súlyos kötelességmulasztásnak minősült. Anyu nagyon jól főzött, de nem szerette, ennek ellenére csinálta, és szenvedett tőle.
ma 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!