Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az 50-es generációkból a nők,...

Az 50-es generációkból a nők, miért éreznek kényszert a főzésre (jó adag panaszkodással egybekötve)?

Figyelt kérdés

Az én anyám is ilyen.

Amikor még otthon laktam, állandóan panaszkodott,hogy mennyit kell főzni, mennyire sok időt tölt a konyhában.

Tipikus, baromság, amit több magyar családnál is láttam, megfőzni előre sok napra, kiporciózni és azt enni napokig vagy egy hétig.


Pedig, senki nem várta el tőle, senki nem kötelezte rá sohasem.


Nekem is panaszkodta mindig, a válaszom az volt,senki nem kért meg erre,senki nem várja el.Válasz nem jött rá, csak csend.


Nekem jelenleg két gyerekem van, úton a harmadik.Itthon vagyok, ilyenkor főzök naponta, igen.

De, amikor dolgoztam én egyáltalán nem főztem hétköznap és a jövőben sem fogok.

Férjem munkahelyén van üzemi menza, meg az enyémen is van kedvezményes meleg étkezés, sőt anyámén is van.


ma 13:35
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
14%

Fura, hogy a jó válaszok vannak lepontozva.


Egyébként a menzás kaja ugyanolyan szar, mint amit sokan otthon kotyvasztanak. Ugyanazt a taknyot főzik meg, csak kicsi lábasban.

ma 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
15%

21.: engem nem lep meg, hogy lepontoznak, mert itt még mindig az a szemlélet, hogy a nőnek a konyhában a helye.

Vagy a fentebb kisregényt író pénzügyes gazdag szupernőé, hogy mindent bírni kell, különben egy pazarló, lusta senki vagy.

Nem véletlen, hogy az illiberális fidesz itt a nyerő sok éve, meg a pápának sütit sütögető Novák Katika sok nő példaképe.

ma 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
41%

Anyád nem egyenlő az az ötvenes nőkkel.

Nincs mit.

50N

ma 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
22%
22-es vagyok. Szerencsére itt a gyakorin is vannak erről a témáról régebbi beszélgetések és nem mindenhol a konzervatív vélemények voltak a leginkább elismerve. Random módon verődik egy kérdés alá átlag öt-hat ember és azok vitáznak. Vannak ma már sokan modernebb szemléletű emberek is.
ma 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
76%

"Viszont a konzervatívok az egész társadalomra akarják ráerőltetni ezt a szemléletet, minden rossznak elmondva azokat a nőket, akik ebből nem kérnek."


Konkrétan ki akar bármit is másra ráerőltetni? Kit érdekel, hogy ki főz otthon és ki nem? Elarulom, anyósom 74 éves, konkretan csak főtt krumplit és fasirtot tud készíteni. Két gyereket felnevelt, unokákat ellátott. A férje főzött, amíg élt, azután keszeteleken élt. Es? A kutyát nem érdekli.

ma 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
57%
Nekem mamám ilyen, egész nap a konyhában van, utána nyűgos, fáradt. Ő mondjuk nem 50-es, hanem az 50-es években született. Lehetetlenség vele időt tölteni. Aztán meg az a baj hogy egy hétvegére csinált 6 féle nagy mennyiségű kaját és nem esszük meg, folyamatosan tukmál. Mi beszéltünk már vele erről többször, kértük hogy inkább jöjjön társasozni vagy programokra velünk, volt hogy veszekedtünk. Kicsit talán jobb is lett a helyzet de nem sokkal. Már ráhagyjuk. Szomorú hogy azt a kis maradék időnket se tudjuk rendesen együtt tölteni, ő meg feleslegesen idegeskedik és szenved de egyszerűen hajthatatlan. El kell engedni ezt szerintem.
ma 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
83%

Van aki szeret főzni, van aki meg nem.


De szerintem normális ember nemtől független legyen már képes ellátni magát.


Én most vagyok 34, a szüleim is, tini kortól tesók is, meg már most, felnőttként mi is a párommal is ilyen váltott munkamegosztásban vagyunk.


Egyik nap az egyik főz, a másik nap a másik. Kinek van éppen kedve, kapacsitása.

Ha az egyikünk elfoglaltabb, stresszes, beteg, a másik szó nékül veszi át a stafétát.


Oké, van aki szeret meg jobbi meg minden, de ezen túl, a hétköznapokban ez egy feladat is, amit meg kell csinálni. Pont mint a slozi kisúrolása, mosogatás, mosás, porszívózás, bevásárlás.



Nem maga a főzés a baj itt szerintem, hanem hogy mindenki más tehetetlen.

ma 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
63%

22-esnek: a személyeskedésért szégyelld magad (47 éves nő vagyok).

Nem tudom, miért kell beszólni, mert én nem tettem és szuper sem vagyok és mindent sem bírok- ez a fröcsögő hozzáállás a te szégyened, nem az enyém.

Az pedig, hogy le merészeltem írni azt, hogy a főzés hobbi is lehet és igenis alkalmas lehet arra, hogy kis odafigyeléssel és idővel bizony százezres nagyságrendet lehet vele fogni… nos ez nem szuperkedés, hanem tény.

Nem kell beszólogatni, ha te nem így élsz, egészségedre.


Engem tényleg csak az a fröcsögő réteg zavar, aki igazából betolná a házi finom kaját és/vagy nem esik neki jól kiadni a havi 100+ ezreket, de nem tesz semmit a sorsa javításáért, csak nyafog.

Vagy többet kell keresni, hogy ne okozzon gondot kifizetni a kiszolgálást vagy neki kell állni megcsinálni- ergo idővel fizetni.

Nekem is van olyan, amiért fizetek, pedig pl körmöt lakkozni sem nagy dolog egyesek szerint- ott nekem megéri ez a döntés, de eszembe sem jutna kellemetlenkedni meg beszólogatni pl a barátnőmnek, aki meg megcsinálja magának és az is nagyon szép.


Nem irigykedni meg másokat minősítgetni kell, hanem elfogadni, hogy életkortól függetlenül lehet jó a házvezetőnő, az éttermezés is meg a főzés is- mindegyikért fizetni kell valamivel és mindegyikkel dolgozik valaki. A döntést mindenki meghozza maga, kinek mire telik vagy nem, mit szeret vagy nem…

De ez az 50-es nők sztereotípia nem kicsit felháborító.

ma 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
24%

28.: Nem fröcsögtem, csak megjegyzést tettem arra, amit leírtál. Tudok a sorok közt olvasni. Te a túlterhelést dicsőítd és reklámozod, szinte normalizálod. Pedig ez a mai magyar társadalom egyik rákfenéje.

Másrészt ha ideírod az életed részleteit, a többi kommentelőnek joga van erről véleményt nyilvánítani. Nem sértegettelek, csak leírtam, mit gondolok a szemléletedről.

ma 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
12%
Az a lényeg, hogy nem szabad válogatósnak lenni, hanem meg kell becsülni azt, ami van. Aki annyira ragaszkodik a saját főztjéhez, nagy bajban lesz, amikor már nem fog tudni főzni magára, vagy csak nagy nehézségek árán (pl. a fájós lába miatt), mert senki más nem lesz képes pont olyat főzni, mint ő, és ha nem eszi meg a készkaját, vagy azt, amit más főz neki (akár egy kifőzdében, akár otthon, vagy valami Michelin-csillagos étteremben), annak egyre nagyobb szenvedés lesz az egész élet...
ma 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!