Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az 50-es generációkból a nők,...

Az 50-es generációkból a nők, miért éreznek kényszert a főzésre (jó adag panaszkodással egybekötve)?

Figyelt kérdés

Az én anyám is ilyen.

Amikor még otthon laktam, állandóan panaszkodott,hogy mennyit kell főzni, mennyire sok időt tölt a konyhában.

Tipikus, baromság, amit több magyar családnál is láttam, megfőzni előre sok napra, kiporciózni és azt enni napokig vagy egy hétig.


Pedig, senki nem várta el tőle, senki nem kötelezte rá sohasem.


Nekem is panaszkodta mindig, a válaszom az volt,senki nem kért meg erre,senki nem várja el.Válasz nem jött rá, csak csend.


Nekem jelenleg két gyerekem van, úton a harmadik.Itthon vagyok, ilyenkor főzök naponta, igen.

De, amikor dolgoztam én egyáltalán nem főztem hétköznap és a jövőben sem fogok.

Férjem munkahelyén van üzemi menza, meg az enyémen is van kedvezményes meleg étkezés, sőt anyámén is van.


ma 13:35
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
26%

Ez egy rossz transzgenerációs minta.

Plusz régen a nők semmi mást nem tudtak, amivel a szeretetet ki lehetne fejezni, csak a kaját. Diszfunkcionalitás az egész, torzítás.

ma 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
75%

Sok helyen nincs semmilyen menza, az enyémen és ferjemén sincs. A szomszédomén van, 1200 ft-ért kap egy adag paradicsomlevest meg finomfőzeléket es hasonlóakat.


Na most, 4 főre sok pénz elmegy még rendes főzéssel is, hát még akkor mennyi elmenne, ha valami étkezdéből rendelnénk mindennap a kaját. És akkor mindennap ilyen főzelékek meg rántott karaj és társau lennének, ami a menzák 90^-ának választéka.


Na inkább főzök, bár én nem vagyok sem 50 éves, se nyávogni. panaszkodni nem szoktam miatta, de gondolom ezért főznek ők is. Mert luxusnak tartják a drága menzás kaját, mikor otthon sokkal olcsóbban jobbat éa minőségibbet főznek.


Én se etetném menzás kajaval a gyerekeim, na, ez az igazság. Az jó alkalomadtán, de mi azért minőségibben eszünk.

ma 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
71%
Én se etetném menzás kajával a gyerekeim. Kitudja kik főzik, és mennyire tartják be a higiéniát.. Egyedül élek igaz még, de főzök magamnak. Nem szeretem, ha valaki lusta, és nyávog azért csak, mert főzni kell. Ez szerintem egy normális családban a nő és a férfi el tudják intézni, hiába dolgoznak. Szerintem fontos, hogy a kaja amit megeszel ne csak egy idegen mosléka legyen.
ma 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
84%
Ugyan nem az a korosztály vagyok, de szerintem teljesen érthető a főzés. Sokkal olcsóbb, mint rendelni, plusz a saját ízlésem szerint tudok fűszerezni.
ma 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
27%

Nemcsak az 50-es generációnál van ez így. Ez szocializációs probléma.


Én legalábbis egy nagyon trágya helyen dolgozom most (egy gyárban sajnos), ahol rengeteg ugyanilyen 20-as és 30-as nő van, mint amit te leírtál. Ők mind kis falukban, a nagyvilágtól elszeparálva, a férfiak által leuralva élnek.

ma 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
21%

Látod a válaszokat?

Na ez az oka.

A kontroll. Azt hiszik az emberek(nők), hogy csak ők vannak, csak ők tudnak a szeretett zsebibabának enni adni, a menzás kaja méreg, stb.

Én imádok főzni, szoktam is.

Nem tudodm megérteni azokat, akik azért főznek, mert muszáj és panaszkodnak. Nem muszàj. Mert mi bajod lesz a rendelt ételtől?

Súlyos gondolati torzítások vannak ezzel kapcsolatban a fejekben. Ugyanaz, mint amikor valaki nem hajlandó pl. Kéthetente, vagy hetente hívni takarítónőt, mert az ő dolgaihoz senki ne érjen.

De a "mi bajod lesz tőle" kérdésre nem tudnak vâlaszolni.

Kérdező, van egy pár videóm, ami megmagyarázza a jelenséget, a mélyét, hogy honnan indul.

ma 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
85%

Az én munkahelyemen nincs menza de még 10 km-es körzetben sincs.

Én nem szeretem a száraz kaját ebédre tehát mindenképp főzök.

A férjem mindig más helyen dolgozik, nincs 1 órája az ebédre, hogy elmenjen stb.. ő száraz kaját eszik inkább délben.

Ha lenne menza akkor sem biztos, hogy minden nap ott ennék. Csak akkor ha kimondottan szeretem azt az ételt. Meg szeretem a saját főztöm, sokkal jobb is némelyik ételem.

Viszont van amikor mi is eszünk máshol, inkàbb hétvégén, én akkor nem főzök.

Én azt láttam otthon is gyerekként, hogy mindig van otthon főtt étel, lehet enni. Mondjuk anyukám szakács, nagyon jól főz és szereti is.

Valószínű én is ezért főzök jobban mint az átlag és meg is csinálom magunknak.

Ettől függetlenül nem panaszkodom, mert ha nincs kedvem akkor nem főzök, hozunk valahonnan.

ma 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim válasza:
23%

Mert ennyire torzultan szocializálódtak.


Egy nő ne (csak) a főzéssel akarjon érvényesülni, mikor ezen kívül ezer és egy terület van még az életben, amin dolgozni kellene, lehetne! Az utolsó pedig nagyon igazat irt: ez nemcsak az 50-es nők sajátja, sajnos a kis falvakban, világtól elszeparáltan élő fiatal nők is őskőkorszaki körülmények között élnek, gyerekeik is így nőnek fel.

ma 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
74%

"A kontroll. Azt hiszik az emberek(nők), hogy csak ők vannak, csak ők tudnak a szeretett zsebibabának enni adni, a menzás kaja méreg, stb"


Annyira unalmas már ez a kontrollmániázás. Nem méreg a menzás kaja, de legyünk már őszinték, nem túl minőségi és egészséges.


Az nem kontrollmánia, hogy az embernek fontos, hogy normális ételt egyen és a gyereke is, ez alap lenne, hogy legalább erre a minimumra figyeljünk. Meg ha valaki nem szereti a menzás ócska kajákat, nyilván e gyerekét se azzal akarja tömni.

ma 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
73%
Hülye általánosítás.
ma 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!