Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem tudom lakáshoz segíteni a...

Nem tudom lakáshoz segíteni a gyerekeimet, miközben a közeli barátaink, ismerőseink igen. Rosszul érzem emiatt magam, azt gondolom, a gyerekeknek is rosszul fog esni. Más van így vele?

Figyelt kérdés

Anno egy fiatalos lakóközösségbe költöztünk, ide vállaltunk két gyereket, a nagyobbik most kezdte az egyetemet, azóval nem sokára eljutunk az önállósodás kérdéséhez.


A közvetlen közelben sok családdal lettünk jóba, pl. mindegyik szomszéddal, a gyerekek együtt nőttel fel, stb. És az az igazsag, hogy itt rajtunk kívül mindenki úgy indult az életbe anno 20 éve, hogy kapott lakást vagy megkapta a ház melle a nagymama lakását vagy van olyan, akinek meghalt már a azülője és emiatt van lakás. A lényeg, hogy nem tudom, hogy, ra rajtunk kívül mindenkinek van kiadva 1-2 lakása, amit a gyerekeinek szán. A nem itt lako 1-2 baráti párral ugyanez a helyzet.


Eaküszöm, csak mi vagyunk az egyetlenek, akiknek nincs pluszban kiadott lakása, nem kaptunk, nem örököltünk még, nem is fogunk belátható időn belül.


Termeszetesen mindig akartunk lakásra spórolni a gyerekeknek, de fizettük a hitelünket, ott volt a válság, aztán elszálltak az árak, jött az inflácio és bár van megtakarítasunk, sosem álltunk úgy, hogy akár hitelre vegyünk egy plusz lakást, bár ez volt az eredeti terv anno.


Most pesig itt van a két gyerekem, és nem tudom, ilyen ingatlanárak mellett hogy fognak ők is lakáshoz jutni, pláne így, hogy nem tudunk jelentősebb összeggel segíteni (kb. 4-4 milliót tudunk adni max., miköznem egy panel ára 35-40 millió....).


És közben mindenki más tudja segíteni a gyerekét, csak mert kapott/örökölt, mi meg végigspóroltuk az életünket, mégsem. Azt gondoltunk anno, mivel minket sem segítettek, mi leszünk azok, akik elindítják a generációkat az úton, hogy mindenki tudja segíteni a következő generàciót, de nem sikerült. Félek, hogy a gyerekeim is haragudni fognak rám magukban, mert minden itteni barátjuk kap lakást, csak ők nem...


Szomorú vagyok, csalódott, mérgea magunkra.



tegnap 12:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Van akinek több a vagyona és van akinek kevesebb. Megint mások meg semennyit nem tudnak adni, én meg egy 1 szobás közös albérletben próbálok meg neméhendögleni. Ehhez képest meg neked van sokkal jobb dolgod.
tegnap 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
94%
Egyszerűen olyan környezetben sikerült lakást vennetek ahol ilyenek vesznek körül. Ez van fogadd el hogy te nem tudsz lakást adni a gyerekeidnek. Máshol sokan millióan szintén nem tudnak és ne is haragudj de ha ki akarnak repülni a családi fészekből keressenek maguknak lakást. Ez az örökölt lakás dolog meg igazából csúnya dolog hogy ehhez hasonlítod magad és csak ezt látod meg. Kényelmes annak az élete aki házat lakást kap mert miért ne. Én sem tudok sajátot venni és kapni sem fogok még sem haragszom anyámra és nem verem ki a balhét amiért nem tehetem bele a seggem a kényelembe.
tegnap 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Senkit nem ismerek, aki lakást tudott venni a gyermekeinek.
tegnap 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

A körülöttetek lévő szülők se maguk teremtették meg azt a lakást, amit a gyereknek adnak, hanem a nagyszülőktől, dédszülőktől örökölték.


Arról nagyon nem mi tehetünk, hogy a mi nagyszüleink Pesten egy nagypolgári lakásban éltek vagy mucsaröcsögén egy vályog házban, pedig nagyrészt ezen múlik, hogy van-e plusz kiadott lakás vagy nincs.

Vagy hogy a mi szüleink elherdálták-e a nagyszülők örökségét. Erről se mi rendelkezünk.

Valaki beleszületett a szerencsébe, valaki nem, ezzel nem lehet mit csinálni.

tegnap 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
93%
Pályázat önkorm. bérlakásra? Egyik ismerősöm mindkét gyerekét így tudta lakáshoz juttatni. Igaz, hogy mindkét esetben felújítási kötelezettség volt, de kijött 5-5 millából. Semmiféle hátszelük nem volt. 1 szobás kis lakások Budapesten.
tegnap 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Misery ***** válasza:
100%
Én sem ismerek senkit, aki lakást kapott volna, pedig férjemmel rengeteg embert ismerünk. Senkit. Jómagunk sem kaptunk lakást.
tegnap 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
30%

Nos. A ferjemet lemondattak az oroksegerol, engem siman kisemmiztek mindenbol.

Azota sajat luxusingatlanban lakunk a tengerparton az Egyesult Kiralysagban. A ferjem IT mernok.

A lanyom jogot vegzett itt kint. Most vett o is luxuslakast egy masik posh helyen. Az onerot hozza; nalunk lakott egyetem utan meg addig, amig ossze nem gyujtotte.

Hat igy... ;-)

tegnap 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
63%

Hát jöhet a lepontozás, de hasonló helyzetben vagyok én a "gyerek" és elég rosszul esett, mikor a környezetemben lévők sorra kapták a házakat, lakásokat, de akkor a legrosszabb, mikor anyám a full semmiből felhozza a dolgot és elmondja, hogy ő nagyon akarta, csak annyira felmentek az árak, hogy már nem elég rá az összegyűjtött pénz meg egyebek. Én meg nyilván nem fogok belerugdosni és mondom, hogy ezt nem is várja el tőle senki, de egy-egy ilyen beszélgetés után durván a padlóra tudok kerülni napokig...

Szóval én csak azt tanácsolom, hogy valahogy tedd magad ezen túl és ne a gyerekeknél keress rá önigazolást. (Mármint tudom, hogy ilyet nem írtál és gondolom nem is csináltál, csak saját példából mondom, hogy szerintem ez nem egy jó taktika :) )

tegnap 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
89%
Adjátok el a lakást, vegyetek egy kisebbet és így plusz pénzzel hozzá tudtok járulni. Viszont ezt is majd a maga idejében. Először mindegyik gyerekednek legyen végzettsége, utána legyen hitelképes fizetésük, miután albérletben él mind a kettő, hirdessétek meg a lakást, egy évbe is fájhat mire sikerül eladni, utána vegyetek egy kisebbet. A megmaradt pénz pedig mehet önrészbe. Közben a ti gyerekeitek is szépen gyüjtik a pénzt. Ennyi.
tegnap 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Anyám egy romhalmazt örökölt, én pedig semmit sem fogok. Ez van. Nem olyan nagy dolog. A baráti körömben sem örökölt senki, mi segítjük a szülőket, mivel kevés a nyugdíjuk. Nem lehet mindenki gazdag.
tegnap 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!