Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim hibája miatt nem...

A szüleim hibája miatt nem vittem semmire az életben, ezt hogy bocsássam meg nekik? 29/F

Figyelt kérdés
Gyerekkorom óta azt mondták, hogy tanuljak, én hülye meg mindig tanultam,szorgalmas tanuló voltam, de amikor felnőttem, ők nem akartak patronálni, mert teher voltam nekik amit nem mondtak ki, de tudom, és érettségi után elkellett mennem dolgozni, ahogy megvolt a 6 hónapos munkaviszonyom felvetettek velem egy személyi kölcsönt, amit ők költöttek el, én pedig 3 év alatt tudtam visszafizetni, ez mellett az évek alatt mindig elvették a fizetéseim, amikor meg már nem kellettem, elküldtek albérletbe 26 évesen adóssággal akkor is, ő miattuk csak adósságaim voltak mindig is, sosem volt pénzem

ma 00:36
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Ja és ők abban a tudatban vannak milyen msgad az iskolai végzettségem, mert van az érettségi mellett egy szakképesítésem
ma 00:37
 2/19 anonim ***** válasza:
78%

Tapasztalatom szerint az ember megkönnyebbül ha elmondja azt amit érez, annak aki iránt érzi. Valószínűleg akkor is ők lesznek a szentek, de a lényeg az hogy te könnyebbülj meg. Szerintem kapcsolatot ilyen emberekkel nem kell tartani, mert csak lehúz. Ha mégegyszer kölcsönt, hitelt akarnak kipréselni, akkor tanuld meg a nem szó használatát. Csodákra képes.

Alapvetően érthető hogy a szüleid miatt valamilyen szinten az életed egy része kuka, viszont azt tudnod kell hogy erre életed végéig nem hivatkozhatsz. Ezzel arra celzok, hogy most már itt az ideje újra építeni magad és az életed.

ma 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
70%
Ami még nekem segít az az ha kiirom magamból az eseményeket.
ma 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
77%

Igen, a szüleid hibája.

De mostantól ne hagyd magad, bármit kérnek: NEM a válasz!

Így lassan összeszedheted magad.

Keserves lesz, minuszból indulni, de ne kövesd el azt a hibát újra, hogy hagyod magad kizsákmányolni.

ma 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
54%
Empátiával. Jósággal. De azért jó, ha a tanulságot levonod, és a határaidat megvéded. A valódi munkád viszont csak ezután kezdődik: építs jobb életet magadnak annál, mint amit ők nyújtottak neked. Hab lenne a tortán, ha te etikusabban tennéd, mint ők. Próbálj a saját erőfeszítéseidre összpontosítani, ne a "kátyúkra". Minden lépés siker. De ha folyton a rossz múltra gondolsz, akkor jusson eszedbe hogy sokkal rosszabbul is alakulhatott volna, fontos észrevenni és megbecsülni az élet legapróbb ajándékait is. De elismerem a fájdalmadat is, sajnálom a történteket. És ma is biztos van sok megoldandó problémád, a múltadból adódóan és attól függetlenül is. Úgyhogy biztos nehéz, de kitartást kívánok neked. Ne feledd: a múltadat nem tudod megváltoztatni, csak elfogadni, viszont a jövődet nemcsak megszeretheted, hanem alakithatod is. Néha nem árt kicsit megpihenni, és észrevenni: az élet a nehézségekkel együtt is csodaszép. Minden jót!
ma 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
71%

A helyesírásodból meg a fogalmazásodból ítélve te max gyenge közepes voltál, nem jó tanuló...


Napi hergelő kérdés....

ma 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
42%
6, azt írta, szorgalmas, nem azt, hogy jó.
ma 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
86%
A kérdezö már van 10-15 kérdést írt ki ugyanerröl az elmúlt években, de tenni még mindig nem hajlandó, csak siránkozik meg másokra mutogat.
ma 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
77%
Bla bla bla... :D Nem unod még? Évek óta nyafogsz, de még mindig semmit nem teszel, innentől kezdve értelmetlen a kérdésed.
ma 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
29%

baszod. nekem se fenyes a helyzetem, ~18 000 ft maradt a honapra kajara mert nem adnak es mentalis beteg vagyok, nem mondom el nekik de on es kozveszelyes vagyok es ha felbsz valaki melohelyen en szetdobom a szekeket az emberekre. de ezt nem tudjak.


mindegy..


de ember amit a te torkodon nyomnak le hat ember, hat en vagyok kb annyi mint te, de ez a plafon tetejet sem erinti meg. nem is tudom jogilag ilyet marmint a reszedrol mint felnott lehet -e lepni mert ez mar szrintm buncselekmeny, zsarolas szintu. nekem lenne gyerekem hogy a fszba viselkednek igy vele. nem ertem. meg ha mas utat valaszt felnottkent hat isten. de igy banni. ilyen mocsotany es patkan a csatornaban lenni, fuj bmeg.

ma 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!