Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem segítenek a szüleim,...

Miért nem segítenek a szüleim, ha nagy szükségem lenne rá?

Figyelt kérdés

18 éves koromban kiraktak, mert “felnőtt vagyok”.Azóta nem kaptam tőlük segítséget, se érdeklődést… Eltelt több, mint 10 év… Sok víz lefolyt azóta a Dunán… jelenleg albérletben élek a kisgyerekemmel, 5 éve hagytam ott a férjemet, aki külföldön él. Totál egyedül vagyok, semmi segítségem sincs, se anyagi, se, aki mentálisan kicsit támogatna, se olyan akinek elmondhatnám a gondjaim, barátoknak nem akarok panaszkodni.

A következő hónapokban kb. semmi pénzem nem lesz, projektek hiányában…

Félretéve minden büszkeségem írtam anyának, hogy mi a helyzet… csak az anyagi részét, a pszichés gondjaim soha nem mondtam neki..szóval írtam,hogy a következő hónapokban 0 Ft lesz a bevételem. Kérdezte, hogy miért, kifejtettem bővebben neki, erre annyit írt, hogy “ja”. Azóta semmi.

Annyira egyértelmű, hogy segítségkérés volt, jól tudja, hogy nincs senkim.

Szerintem így is erőmön felül teljesítek, totàl egyedül nevelem a kisbabóm, 40-50 órát dolgozom egy héten, és egyetemre is jàrok levelezőn, mert tudom, hogy egyedül kell megteremtenem a pénzt, amit máshol két embernek. Megszakadok, más nem is érti, hogy csinàlom, a szüleim pedig így is lenéznek. 1 Ft-ot nem kaptam tőlük soha, semmit, egy vasárnapi ebédmeghívást sem, pedig gazdagok, autók, motorok, hatalmas hàz, külföldi nyaralások..

Annyira féltèkeny vagyok, azokra akik lakást m, autót vagy bármi mást, egy kis anyagi támogatást, vagy néha kis főtt kaját kapnak.. pedig nem is jó emberek, nem dolgoznak, nincsenek céljaik, tengenek-lengenek.

Egyébként átlag felett keresek( kerestem eddig), nem éltünk rosszul, de ebbe tényleg nagy sok munkám van..és úgy érzem kiégtem, nincs tovább, elfáradtam.

Hogyan tovàbb? :(


tegnap 14:43
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/82 A kérdező kommentje:

Nem sértődtem meg,mert nincs igazad. Lesz pénzen elindítani, mert nem sokára meg lesz a második diplomám, rendeződik a helyzet bent, megoldódik minden. Itt pár hónapról volt szó, és inkább a szüleimről….

Iszonyat rosszindulatú ember vagy, kiváncsi vagyok mi igaz abból amit itt előadsz

tegnap 22:32
 52/82 A kérdező kommentje:

Nem hinném,hogy 2 gyerek meg boldog házassàg mellett itt irogatnál nekem.

Amikor én ebbe voltam, nem is tudtam,hogy létezik ez az oldal.

tegnap 22:34
 53/82 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, hogy pár hónapnyi plusz pénzed nincs félrerakva? Azért ha anya vagy, akkor illene erre odafigyelni, mert egyedül mehet bárki az utcára, de a gyerekért felelősséggel tartozol.
tegnap 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/82 anonim ***** válasza:
88%

A te felelősséged a gyereked eltartása, nem a szüleidé

Ha a gyerek apja az eu-ban el, akkor nem nehéz a gyerektartást behajtani rajta, őt zaklasd ne a szüleident

Fordulj ügyvédhez

tegnap 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/82 A kérdező kommentje:

Dehogynem,külföldön összegyűjtöttem pár milliót, sokáig a “párnám alatt” tartottam,de rájöttem,hogy semmi értelme, elinflálódik gyorsan, főleg a mostani helyzetben. Így másfél éve lekötöttem,plusz akkor még 2 lakástakarékot is kötöttem, mert jól àlltam. Most azokat is fizetnem kéne,plusz a kötelező fizetnivalók…..Nagyon sok a kiadásom, ezért kértem segítséget.

Lehet,hogy van pár “luxus”: edzések, szakkörök. De nem tudhattam,hogy majd ez lesz. Munkahelyet sem szeretnék váltani,mert tudom,hogy később szuper lesz.

Én csak a szüleimben csalódtam megint..akik tényleg simán megtehetnék,hogy segítenek pàr hónapig.

tegnap 23:07
 56/82 anonim ***** válasza:
100%

Ennek a kérdésnek nincs semmi értelme, valószínűleg csak kitaláció.

Van egy apa, aki nem fizet gyerektartást, de azt nem is forszírozza, jó állása van, de nem tud megtakarítani, de igazából milliós megtakarítása van stb stb

tegnap 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/82 A kérdező kommentje:
De amúgy most annyira motivált lettem a sok köcs ög miatt, hogy keresek valami melót, HOba éjszaka és túllépünk ezen is! 🙂
tegnap 23:14
 58/82 A kérdező kommentje:

Nem kitaláció, szívesen elmesélem neked személyesen.

Szerintem nem ő az egyetlen apa, aki nem fizet, több évem ráment erre, belerokkantam. De már elfogadtam,hogy nem érdekli a gyereke, nem is látogatja. Minek küldjön? Inkább hagyjon minket békén. De nem akarok bizonygatni,teljesen más irányba ment el a történet.

tegnap 23:18
 59/82 anonim ***** válasza:
56%

"De nem tudhattam,hogy majd ez lesz. Munkahelyet sem szeretnék váltani,mert tudom,hogy később szuper lesz."


Azt nem tudtad, hogy rossz lesz, de azt tudod, hogy szuper lesz?

ma 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/82 A kérdező kommentje:

59. Ez màr nagyon szánalmas.


Akkor tudjátok mit?

Igen, szar vagyok, elb@ sztam, utcára kerülünk, mert nyomorult vagyok és nem tudtam előre gondolkozni.

Nektek sokkal jobb! Ti szuperül csináltatok mindent! Bárcsak én is olyan művelt és intelligens lennék, mint ti 😔

De nem mindenki hoz helyes döntéseket, rajtatok kívül.

ma 00:56
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!