Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem segítenek a szüleim,...

Miért nem segítenek a szüleim, ha nagy szükségem lenne rá?

Figyelt kérdés

18 éves koromban kiraktak, mert “felnőtt vagyok”.Azóta nem kaptam tőlük segítséget, se érdeklődést… Eltelt több, mint 10 év… Sok víz lefolyt azóta a Dunán… jelenleg albérletben élek a kisgyerekemmel, 5 éve hagytam ott a férjemet, aki külföldön él. Totál egyedül vagyok, semmi segítségem sincs, se anyagi, se, aki mentálisan kicsit támogatna, se olyan akinek elmondhatnám a gondjaim, barátoknak nem akarok panaszkodni.

A következő hónapokban kb. semmi pénzem nem lesz, projektek hiányában…

Félretéve minden büszkeségem írtam anyának, hogy mi a helyzet… csak az anyagi részét, a pszichés gondjaim soha nem mondtam neki..szóval írtam,hogy a következő hónapokban 0 Ft lesz a bevételem. Kérdezte, hogy miért, kifejtettem bővebben neki, erre annyit írt, hogy “ja”. Azóta semmi.

Annyira egyértelmű, hogy segítségkérés volt, jól tudja, hogy nincs senkim.

Szerintem így is erőmön felül teljesítek, totàl egyedül nevelem a kisbabóm, 40-50 órát dolgozom egy héten, és egyetemre is jàrok levelezőn, mert tudom, hogy egyedül kell megteremtenem a pénzt, amit máshol két embernek. Megszakadok, más nem is érti, hogy csinàlom, a szüleim pedig így is lenéznek. 1 Ft-ot nem kaptam tőlük soha, semmit, egy vasárnapi ebédmeghívást sem, pedig gazdagok, autók, motorok, hatalmas hàz, külföldi nyaralások..

Annyira féltèkeny vagyok, azokra akik lakást m, autót vagy bármi mást, egy kis anyagi támogatást, vagy néha kis főtt kaját kapnak.. pedig nem is jó emberek, nem dolgoznak, nincsenek céljaik, tengenek-lengenek.

Egyébként átlag felett keresek( kerestem eddig), nem éltünk rosszul, de ebbe tényleg nagy sok munkám van..és úgy érzem kiégtem, nincs tovább, elfáradtam.

Hogyan tovàbb? :(


tegnap 14:43
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/82 A kérdező kommentje:

Nekem is úgy lett gyerekem, hogy azt mondták nem lehet, csak max lombikkal. Így végülis becsúszott.. de már azzal támadtok, hogy milyen jó nekem, másik meg,hogy miért szültem a semmire, hát ezért. Így alakult.

Azért van jó állásom, mert amíg más aludt, én tanultam… most sincs szabadidőm semmi..

tegnap 15:19
 12/82 Cuki manó 2 válasza:
91%
Próbáld ki az alkalmi munkákat például a giggle.hu is jó erre én is ott szoktam kipótolni ami hiányzik heti kifizetés van
tegnap 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/82 A kérdező kommentje:

Nem 28 vagyok, s nem 22 évesen szültem..nem írtam konkrét évet, azt írtam több mint 10 év eltelt.

Baj,ha babókámnak hívom a 6 évesem? 10 évesen is így fogom hívni,mert születése előtt ráragadt már.

Nem akartam ennyire konkrét dolgokat írni a felismerés elkerülése végett, de mindegy.

Tudom, hogy vannak rosszabb helyzetben is..nem is ez volt a kérdés.

tegnap 15:23
 14/82 anonim ***** válasza:
94%
Leírtad a szüleidnek egyértelműen hogy pénz kéne? Mert ismered a mondást néma gyereknek az anyja se érti a szavát...
tegnap 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/82 anonim ***** válasza:
71%

És miért másnak kell megoldani? Ők miért nem vonhatnak vállat, hogy hát így alakult, te cseszted el?

Képzeld, mások is tanulnak évekig, pl egy ápolónő vagy pedagógus, óvónő, mégis lószart sem keres ebben az országban. De persze fényezd és legfőképp sajnáltasd csak magad.

tegnap 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/82 anonim ***** válasza:
86%
Azt meg továbbra sem értem, hogy miért a szüleidet akarod pumpolni a gyerek apja helyett, akinek kutyakötelessége lenne hozzájárulni az eltartásához.
tegnap 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/82 anonim ***** válasza:
90%

"600ezret kerestem, de abból 250ezer csak az albérlet,keveset tudtam félrerakni."


Vagyis lakhatáson kívül maradt 350 ezer forintod. Azért az nem olyan vészes.


Veled egykorú vagyok, bár gyerekem nincs, de én összesen keresek 350 ezret, ebből kell kifizetem az albérletet meg minden mást. Nem könnyű, de meg lehet csinálni.


Egyébként nem egyedi a helyzeted. A családom nekem sem segít, mikor annak idején tanári szakra jelentketem, megmondták, hogy ha "proli tanárnak állsz, oldd nem egyedül a problémáid". Több egészségügyi problémám is van, havi 40 ezer körül költök gyógyszerekre. Mikor nemrég kórházban voltam két hétre, annyira sem méltattak, hogy valaki egyszer bejöjjön...

tegnap 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/82 anonim ***** válasza:
93%

Ne haragudj, nem értem, milyen alapon vártál éppen tőlük segítséget, ha nem tartjátok a kapcsolatot...

Amúgy persze, ha tudnak, akkor egy átlagos családban lehetne számítani a segítségre.

Máskor meg hasonló esetekre muszáj félretenni, ha tudod, hogy hol van projekt, hol nincs (igen, tudom, mondani könnyebb, mint megtenni)

tegnap 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/82 anonim ***** válasza:
88%
Ez a "babó" a saját kérdését se olvasta el. Albérlet van 200 alatt is. Miféle munkaszerződésed van neked, ami hol ennyit fizet, hol annyit, utóbbi esetben a minimálbért sem?
tegnap 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/82 A kérdező kommentje:

Amúgy igazatok van sok mindenben, tényleg lehetne rosszabb, de mindent amit elértem, tényleg csak magamnak köszönhetem, nagy árat fizettem érte (és ez nem fényezés, mint ahogy írta már valaki korábban.)

Csak idegesít,hogy más 0 energiabefektetéssel előrébb jár, mint én, azaz saját lakása van, szülők által. Én pedig egyszer kerülök rossz helyzetbe, és akkor sem kapok segítséget.

tegnap 16:19
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!