Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem segítenek a szüleim,...

Miért nem segítenek a szüleim, ha nagy szükségem lenne rá?

Figyelt kérdés

18 éves koromban kiraktak, mert “felnőtt vagyok”.Azóta nem kaptam tőlük segítséget, se érdeklődést… Eltelt több, mint 10 év… Sok víz lefolyt azóta a Dunán… jelenleg albérletben élek a kisgyerekemmel, 5 éve hagytam ott a férjemet, aki külföldön él. Totál egyedül vagyok, semmi segítségem sincs, se anyagi, se, aki mentálisan kicsit támogatna, se olyan akinek elmondhatnám a gondjaim, barátoknak nem akarok panaszkodni.

A következő hónapokban kb. semmi pénzem nem lesz, projektek hiányában…

Félretéve minden büszkeségem írtam anyának, hogy mi a helyzet… csak az anyagi részét, a pszichés gondjaim soha nem mondtam neki..szóval írtam,hogy a következő hónapokban 0 Ft lesz a bevételem. Kérdezte, hogy miért, kifejtettem bővebben neki, erre annyit írt, hogy “ja”. Azóta semmi.

Annyira egyértelmű, hogy segítségkérés volt, jól tudja, hogy nincs senkim.

Szerintem így is erőmön felül teljesítek, totàl egyedül nevelem a kisbabóm, 40-50 órát dolgozom egy héten, és egyetemre is jàrok levelezőn, mert tudom, hogy egyedül kell megteremtenem a pénzt, amit máshol két embernek. Megszakadok, más nem is érti, hogy csinàlom, a szüleim pedig így is lenéznek. 1 Ft-ot nem kaptam tőlük soha, semmit, egy vasárnapi ebédmeghívást sem, pedig gazdagok, autók, motorok, hatalmas hàz, külföldi nyaralások..

Annyira féltèkeny vagyok, azokra akik lakást m, autót vagy bármi mást, egy kis anyagi támogatást, vagy néha kis főtt kaját kapnak.. pedig nem is jó emberek, nem dolgoznak, nincsenek céljaik, tengenek-lengenek.

Egyébként átlag felett keresek( kerestem eddig), nem éltünk rosszul, de ebbe tényleg nagy sok munkám van..és úgy érzem kiégtem, nincs tovább, elfáradtam.

Hogyan tovàbb? :(


tegnap 14:43
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/82 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, nekem jó a kapcsolaton anyucival. Én is 18 évesen költöztem el otthonról. És egy fillér támogatást nem kaptam anyukámtol a vonatjegyen és egyéb havi költopenzen kívül. Nem is vártam el, mert tudtam hogy nagy teher lenne nekik. És mégis szeretem az anyámat.
tegnap 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/82 anonim ***** válasza:
100%
Szóval nem mindneki tud bekopogni anyucihoz. Mégse ezen múlik.
tegnap 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/82 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, legyél féltékeny és irigy, én amúgy megértem, mert én is az voltam sokáig. Ahogy írtam, nem iy tartom konkrétan a kapcslatot a szülőkkel, nekem is le kellett lépnem 18 évesen, levelezőn tanulni, két allásban dolgozni, még külföldre is menni, és kib*szott irigy és megkeseredett voltam én is huszas éveimben, mert míg mi a férjemmel a belünket kidolgoztuk két állásban, addig a barátaink, ismerőseinm lakást kaptak, babáztak, élték a gondtalan életüket, ahol nem kell azon stresszelni, miből lesz ingatlanod, ki segít, stb.


És pluszban sokat sírtam, mert nagyon szerettem volna én is gyereket már 25 évesen, ahogy mások, de tudtam, hogy nem tehetem meg, ezért normálisan védekeztem és amikor mégia késett egy hetet valamiért és már ráparáztam, akkor is úgy voltam, nem tarthatom meg, mert nem állok úgy.


És így most 33 évesen a saját családi házamban ülök, a két kicsi gyerekemmel és nem kell ezen idegelnem magam, mert családom továbbra sincs, de jelentősebb vsgyonom nekem egyedül is igen. Ezt csak azért írom le, mert azt gonsolom, mindenki a saját felelőssége fényében "sajnálható". Te is alakíthattad volna másképp, ahogy sokan mások tették, akkk hozzád hasonlóan indilnak.

tegnap 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/82 A kérdező kommentje:

Nekem megtehetnék a szüleim, hogy támogassanak, mégsem teszik.

Az én gyerekem pedig egy csoda, nem lehet több.:) és gusztustalan,amiket írsz,így hogy nem tudod az okokat.

tegnap 22:01
 45/82 A kérdező kommentje:
43-nak. Te is kerülhetsz nagyon rossz helyzetbe, ha esetleg valaki súlyos beteg lesz,és hirtlene minden a feje tetejére áll. Van amivel nem lehet szàmolni.
tegnap 22:05
 46/82 anonim ***** válasza:
84%
25 év múlva majd a te gyerekes írja ki ide, hogy minek vállalt anyám felelőtlenül a semmire, ha így nem tudott elindítani az eletben, miközben másokat bezzeg segítenek a szülei.
tegnap 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/82 A kérdező kommentje:

Én el tudom indítani a gyerekem,nem véletlenül tanulok jelenleg is, az elkövetkezendő pár hónapról van szó.


Nálatok meg,ha rákos lesz valaki és kell a pénz a több milliós kezelésekre, ami nem lesz meg.. majd beléd rúg valaki és azt mondja “minek vállaltál két gyereket, ha a beteg ember kezelését nem tudod finanszírozni? Miért nem gondoltál erre? “

Mindig lesznek hullámvölgyek, párkapcsolatban is. Örülök,hogy most épp jól érzed magad és örömmel szólogatsz be annak, aki most padlón vagy. Jó anya lehetsz?

tegnap 22:17
 48/82 anonim ***** válasza:
83%
Kérdező, nagy mellénnyel beszólsz, hogy kinek nem lesz pénze milliós kezelésre, miközben neked enni se lesz miből a következő hónapokban, nem? Szóval nevetséges vagy.
tegnap 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/82 anonim ***** válasza:
95%

Van több milliós megtakarítás mára szetencsére.


Azt mondjuk nem értem, ha te ilyen f*sza vagy, hogy már most van több millios megtakarításod és a gyereknek is futni fogja elindításra, lakásra, akkor magadnak hogy a francba nem tudsz venni egyet?


Pedig akkor nem kéne irigykedni, mert lenne neked is.


Amúgy össszevissza beszélsz, eddig az volt a baj, hogy senki nem segít anyagilag, sz*rul fogsz állni és kínodban már anyádnak írtál, mert nem lesz pénzed, azt mondod, segítségkérés volt részedről, most meg hirtelen már a gyerek elindítására is megvan a pénz? Kinek hazudsz? Nekünk felesleges, magadnak kàros.


Értem, hogy megsértődtél, mert most lettél szembesítve, hogy te sem fogod tudni megadni azt, amiért te is haragszol, hogy nem kaptad meg, de legalább ez inthetne önkritikára.

tegnap 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/82 A kérdező kommentje:

Pont azt írtam,hogy azért ingyenkonyhára nem lesz szükségünk, csak nemtudom azt a szintet hozni,amiben élünk.

Ti szóltatok be,hogy mit képzelek magamról, meg hogy miért nem kapok teljes fizetést. Azért írtam le,hogy bárki kerülhet ilyen helyzetbe. Könnyű irogatni, soha nem tudhatod mit hoz a holnap.

tegnap 22:26
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!