Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem segítenek a szüleim,...

Miért nem segítenek a szüleim, ha nagy szükségem lenne rá?

Figyelt kérdés

18 éves koromban kiraktak, mert “felnőtt vagyok”.Azóta nem kaptam tőlük segítséget, se érdeklődést… Eltelt több, mint 10 év… Sok víz lefolyt azóta a Dunán… jelenleg albérletben élek a kisgyerekemmel, 5 éve hagytam ott a férjemet, aki külföldön él. Totál egyedül vagyok, semmi segítségem sincs, se anyagi, se, aki mentálisan kicsit támogatna, se olyan akinek elmondhatnám a gondjaim, barátoknak nem akarok panaszkodni.

A következő hónapokban kb. semmi pénzem nem lesz, projektek hiányában…

Félretéve minden büszkeségem írtam anyának, hogy mi a helyzet… csak az anyagi részét, a pszichés gondjaim soha nem mondtam neki..szóval írtam,hogy a következő hónapokban 0 Ft lesz a bevételem. Kérdezte, hogy miért, kifejtettem bővebben neki, erre annyit írt, hogy “ja”. Azóta semmi.

Annyira egyértelmű, hogy segítségkérés volt, jól tudja, hogy nincs senkim.

Szerintem így is erőmön felül teljesítek, totàl egyedül nevelem a kisbabóm, 40-50 órát dolgozom egy héten, és egyetemre is jàrok levelezőn, mert tudom, hogy egyedül kell megteremtenem a pénzt, amit máshol két embernek. Megszakadok, más nem is érti, hogy csinàlom, a szüleim pedig így is lenéznek. 1 Ft-ot nem kaptam tőlük soha, semmit, egy vasárnapi ebédmeghívást sem, pedig gazdagok, autók, motorok, hatalmas hàz, külföldi nyaralások..

Annyira féltèkeny vagyok, azokra akik lakást m, autót vagy bármi mást, egy kis anyagi támogatást, vagy néha kis főtt kaját kapnak.. pedig nem is jó emberek, nem dolgoznak, nincsenek céljaik, tengenek-lengenek.

Egyébként átlag felett keresek( kerestem eddig), nem éltünk rosszul, de ebbe tényleg nagy sok munkám van..és úgy érzem kiégtem, nincs tovább, elfáradtam.

Hogyan tovàbb? :(


tegnap 14:43
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/82 babyboom567 ***** válasza:
89%

Keress alapítványokat ott ahol élsz,illetve rengeteg városban van ingyen konyha.Illetve ez most az a helyzet, hogy alkalmi munkát vállalj,takarítást,kutyasétáltatást, hasonlókat, de simán lehet regisztrálnod napi bejelentős gyári munkákra is.(nyilván időd lesz,más munkát vállalni, ha nem lesznek projektek a jelenlegi cégednél.)Írj listát a nagyon fontos fizetni valókról.

Mi 3an élünk kb 450ezerből, albérletben,megyeszékhelyen,egy tartósan beteg,fejlesztésre/speciális diétára szoruló gyerekkel.Szóval ha te 600ezret keresel,és nem csináltál vésztartalékot magadnak,mikor tudod,hogy kizárólag magadra számíthatsz, az hatalmas hiba.

tegnap 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/82 anonim ***** válasza:
88%

És te milyeb segítséget fogsz tudni adni a saját gyerekednek, ha lasan kvázi eltartani sem tudod?


Én egyèbként megértelek, de ahogy valaki írta, más meg szeretne huszonévesen gyereket vállalni, de nem trszi. Én is szerettem volna, de csak 30 évesen szültem, mert mivel én a kapcsolatot sem tartom konkrétan a családommal, azaz nem számíthatok senkire, megvártam,míg olyan körülményeim lesznek, hogy gond, válás, bármi eseten se halok éhen.


Tudtad, milyenek a szüleid és hogy ha egyedül maradsz, nem fog senki segíteni, mégis vállaltál így gyereket. Sajnos ezt választottad, valahol azért magaddal csesztél ki.


Hogy miért ilyenek a szüleid, azt nwm tudhatjuk, kérdezd meg őket.

tegnap 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/82 anonim ***** válasza:
93%
Mondjuk ezt én sem értem, miért nem pereled be a volt férjed gyerektartásért. Olyan nincs, hogy úgyse fizet. Megelőlegezi az állam, és az meg már az ő bajuk, hogy hajtják be rajta (mert be fogják...).
tegnap 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/82 anonim ***** válasza:
90%
Kezdjük az elején: Miért "raktak ki" 18 éves korodban?
tegnap 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/82 NTBS ***** válasza:
72%

Mert ők már 10 éve lezártnak tekintenek téged.

A problémákra a megoldás: másik munkahely, olcsóbb dolgok [ennivaló, luxus dolgokat elfelejteni, felesleges dolgokat lemondani, nem megvenni.

Nekem írhatsz.

tegnap 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/82 anonim ***** válasza:
90%

1. A 650 ezres fizetésből azért lehetett volna félrerakni, és kellett is volna, hogy ne kerülj ilyen helyzetbe és legyen valamennyi tartalékod

2. Nagyon nagyvonalú vagy, ha hagyod, hogy a volt férjed/ a gyerek apja lelépjen, mint qr.va a díványról és ne fizessen egy petákot se a gyerek után.

3. Mi az, hogy nem akarsz barátoknak panaszkodni? Azért barátok, hogy el lehessen nekik mondani a gondokat is... lehet, hogy még segíteni is tudnak esetleg. Ha anyádék több mint 10 éve kiraktak, akkor nem értem, mit akarsz tőlük, hiszen ismered őket.

4. Felnőtt emberként meg kell próbálnod keresni valami másodállást vagy munkahelyet váltani, ahol stabilabb és kiszámíthatóbb a fizetés.

tegnap 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/82 anonim ***** válasza:
80%

"Mondjuk ezt én sem értem, miért nem pereled be a volt férjed gyerektartásért. Olyan nincs, hogy úgyse fizet. Megelőlegezi az állam, és az meg már az ő bajuk, hogy hajtják be rajta (mert be fogják...)."


Tévedés. Nem EU-s országot írt, az azon kívüli országokkal pedig nem feltétlenül van gyermektartasdij megállapodás. Ha nincs ilyen, az állam nem fog semmit megelolegezni, se behajtani

tegnap 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/82 anonim ***** válasza:
73%
Kisbabó, mikor 5 éve elhagytad a férjed?
tegnap 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/82 anonim válasza:
77%

Írod, hogy szüleid az eltelt több mint 10 év alatt nem érdeklődtek irántad. Ezen idő alatt te mennyit érdeklődtél irántuk?


Ha van értéktárgyad, akkor add be zálogházba. Egy időben pár ismerősöm csinálta.

tegnap 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/82 Misery ***** válasza:
47%
Függetlenül attól, hogy mi a véleményetek erről az esetről, a másik emberbe való belerúgás nem segít. Vagy szerintetek segített rajta, hogy ti aztán most jól megmondtátok? Az vesse rá az első követ, aki tökéletes és még soha nem tett semmi meggondolatlan, amikor kétségbe volt esve. Jó szar lelkülettel rendelkeztek.
tegnap 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!