Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A fiamnak 50 éves barátnője...

A fiamnak 50 éves barátnője van.Ehhez most hogyan kellene viszonyulnom?49/N

Figyelt kérdés
A 27 éves fiam bejelentette hogy van egy barátnője és majd szeretné bemutatni.Amikor megkérdeztem hány éves nem hittem el,először azt hittem viccelődik!Azt mondja komoly a kapcsolatuk és mindig is vonzódott az idősebb nőkhöz.Voltak már korabeli barátnői a leghosszabb kapcsolata 2 év volt.A fiam nem akar apa lenni ezt már évekkel ezelőtt megmondta.Ezt is nehéz volt elfogadnom reméltem hogy talál majd egy lányt akitől meggondolja magát.A barátnőjének sincsenek gyerekei,de 50 évesen gondolom nem is akar már.Nyilván nincs jogom beleszólni az életébe felnőtt féri.Szeretem a fiam és tényleg a legjobbat szeretném neki.Ha boldog ezzel a nővel akkor elfogadom.De nem tudom hogyan álljak ehhez az egészhez.Végülis idősebb a nő mint én,nem is értem mit szeretne egy 27 éves férfitől.Ne értestek félre nem akarok beleszólni az életükbe csak nem értem.Ha találkozunk hogyan kéne hozzá viszonyulnom?Fel merjem hozni a kor témát?Vagy ilyeneket inkább ne kérdezzek?Most nem tudom mit kéne tennem hogyan kéne állnom ehhez az egészhez.Valakinek esetleg vannak hasonló tapasztalatai?Főként anyák válaszai érdekelnének.

tegnap 14:24
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
87%

Nem értem mi a bajod, az 50 éves nő nem akar gyereket.

A fiad sem akar gyereket, így ez a kapcsolat a korkükönbség miatt nem lesz hosszútávú.


De lehet a következő barátnő is idősebb lesz tőle.


Ha azt el tudtad fogadni, hogy nem akar gyereket (amihez amúgy nem sok közöd, van, tehát elfogadnod sem kell, csak felfogni), akkor ezt is sikerül majd.


Te inkább szégyelled a társaságban, ez lehet a gond, ez már a te problémád, nem az övé.

tegnap 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
86%
Én sem értem az aggódást az idősebb nő - fiatal férfi kapcsolat miatt. Egyrészt ugye senkinek semmi köze hozzá. Másrészt legalább a baba meg a 'Jaj, hol fogtok lakni, miből fogtok megélni?' sípolás sem aktuális most már. Tényleg, mi a gondjuk ezzel a szülőknek? Az, hogy "Jaj, mit szólnak majd a szomszédok??" :DD
tegnap 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 A kérdező kommentje:
Kedves 31-es nem fogom szégyellni sem a fiamat sem a barátnőjét.Csak nekem szokatlan ez.Az fiam apja(volt férjem)teljesen ellenzi a kapcsolatot közölte hogy az ő házába ne menjenek meg sem akarja ismerni.Csúnyán összevesztek emiatt.Én nem akarok a gyerekemnek fájdalmat okozni.Most vasárnap mutatja majd be mepróbálok pozitívan állni a dologhoz.Akik eddig normálisan válaszoltak azoknak köszönöm szépen a segítséget.
tegnap 20:22
 34/36 anonim ***** válasza:
100%

31-es vagyok.


Az apja elég nagy tahó.

Amúgy a családomban volt hasonló.

Ott 20-on éves fiú volt 40-es nővel, ott még gyerek is van, aki már 18 éves.

Azóta külön váltak már.



Az apja biztosan szégyelli ezt, mert általában, aki idősebb nővel vagy egyedülálló anyukákkal van a fiuk, azt kudarcnak élik meg, lúzerségnek.


Az én rokonom apja konkrétan pénzt ajánlott a fiának, ha elhagyja a nőt!


Aztán "elfogadták" a nőt, utána jött a passzív agresszív viselkedés, pl ajándékokat vettek nekik, majd rájuk kiabálták, hogy a nő csak egy hozományvadász, és a csávó apja pénzére utazik.


Ha független nőről van szó, aki nem vár semmit, örökséget, bármit, akkor nem értem mi a baj ezzel.


Sokszor az anyakomplexust az anyához kötik, pedig lehet itt az apával volt gond, és ezért "menekül" egy idősebb nőhöz.

tegnap 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
Ha azt már elfogadtad, hogy nem akar gyereket, akkor ez már mellékes. Amúgy meg lehet, hogy csak lázadásból van együtt a barátnőjével, szóval lehet, hogy pont, hogy csak ellentétes hatást értek el (te meg a volt férjed) az ellenzésetekkel. Ismerek egy nőt, aki amikor 40 éves volt, akkor egy 27 éves jóképű sráccal volt együtt, csak hogy a (saját) szüleivel szembe menjen, akik nagyon konzervatív, szigorú emberek voltak (őket is ismertem, sajnos ők már meghaltak azóta). Aztán mire kezdték lassan-lassan elfogadni a lányuk fiatal pasiját, addigra szét is mentek. Lehet, ha ti is elfogadjátok, akkor már nem lesz "mi ellen" lázadnia a fiadnak, és ők is szétmennek. Annyit tudok, hogy a pasi nem volt jóban a saját anyjával, tehát lehet, hogy ezért volt tényleg anyakomplexusa. Amúgy a nő is jól tartotta magát, de azért bőven látszott a korkülönbség. Jelenleg már elmúlt 60 éves, és végül is egy korban hozzáillő férje lett pár éve (aki nekem amúgy nagyon ellenszenves, de ez most mellékes). Amúgy meg nehezebben fogadnád el, ha egy fiatal, korban hozzáillő, de fiúja volna? Végül is ott is "csak" annyiban érthető, hogy nem lesz gyerek, de ha azt már elfogadtad, akkor a többi mellékes.
tegnap 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
Most jobb lenne ha egy vele egyidős pasival állítana be? Abba se lenne sok beleszólása senkinek, mivel felnőtt emberekről beszélünk. Az apja leírta magát, ilyenek után többé felé sem fog nézni.
tegnap 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!