Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A fiamnak 50 éves barátnője...

A fiamnak 50 éves barátnője van.Ehhez most hogyan kellene viszonyulnom?49/N

Figyelt kérdés
A 27 éves fiam bejelentette hogy van egy barátnője és majd szeretné bemutatni.Amikor megkérdeztem hány éves nem hittem el,először azt hittem viccelődik!Azt mondja komoly a kapcsolatuk és mindig is vonzódott az idősebb nőkhöz.Voltak már korabeli barátnői a leghosszabb kapcsolata 2 év volt.A fiam nem akar apa lenni ezt már évekkel ezelőtt megmondta.Ezt is nehéz volt elfogadnom reméltem hogy talál majd egy lányt akitől meggondolja magát.A barátnőjének sincsenek gyerekei,de 50 évesen gondolom nem is akar már.Nyilván nincs jogom beleszólni az életébe felnőtt féri.Szeretem a fiam és tényleg a legjobbat szeretném neki.Ha boldog ezzel a nővel akkor elfogadom.De nem tudom hogyan álljak ehhez az egészhez.Végülis idősebb a nő mint én,nem is értem mit szeretne egy 27 éves férfitől.Ne értestek félre nem akarok beleszólni az életükbe csak nem értem.Ha találkozunk hogyan kéne hozzá viszonyulnom?Fel merjem hozni a kor témát?Vagy ilyeneket inkább ne kérdezzek?Most nem tudom mit kéne tennem hogyan kéne állnom ehhez az egészhez.Valakinek esetleg vannak hasonló tapasztalatai?Főként anyák válaszai érdekelnének.

tegnap 14:24
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
16%

Egyedülállóként nevelted fel?

Akkor valahol itt van a magyarázat, miért anyja-korú nőkhöz vonzódik.

Ha gyereked apjával együtt élnél, akkor nyilván arról is írtál volna, hogy ő mit szól ehhez.

tegnap 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:
Nem értem miért kell rosszindulatúan hozzámállni mintha az én hibám lenne.Sőt ez nem is hiba csak kissé furcsa a fiam részéről.Nem egyedül neveltem fel 3 éve mentünk szét az apjával teljesen normális gyerekkora volt.
tegnap 15:31
 13/36 anonim ***** válasza:
31%
-A fene a gusztusát,de hát ilyenek a gyerekek- Lucifer,a démonvadászból,remélem jól idéztem...
tegnap 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
24%

Azert mert ez a te hibad megha nem is erzed magadenak.


Mindig a szulo hibaja ha a gyereke a szulo korabeli emberek kozt keres tarsat.


De igazabol tenyleg nem ertem mi a bajod ? En ismerek olyan 50 eves not aki fitt tipp topp siman lehetbe 30 eves pasija

tegnap 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim válasza:
100%

Van egy 26 éves lányom. Látom a többség nem akad fenn ezen a korkülönbségen, de én el lennék keseredve. Nagyon igyekeznék elfogadni a lányom boldogsága érdekében. Náluk volt a családban 27nő/52 férfi pár, amikor a nő apja 49 éves volt.

Mindig érezhető volt a feszültség a családban, különösen a két férfi között, de őszintén, melyik apa örülne, ha lányát egy nála öregebb pasi mellett tudja.

tegnap 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
43%

Sosem értettem ezeket a kétségbeeséseket, mintha minden az idők végezetéig tartana. Örökkön örökké. Azért nem kell ezen agyalni, aggódni, mert ha kiderül, hogy nem illenek össze, akkor úgyis szakítás lesz a vége. Ha meg összeillenek és tényleg mindkettejüknek jó lesz így, akkor meg azért nem kell ezen emésztődni, mert ha boldog a fiad, akkor csak a másoknak való megfelelés és a konvenciók miatt nem szabad belerondítani a boldogságába.


Nekem valahogy a gyermekük kapcsolatán aggódó szülő mindig a saját gyerek iránti bizalom hiányát vetíti ki.

tegnap 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim válasza:
91%
16#os vagyok, nem ide akartam írni egy másik kérdéshez, de sajna kicsit ide is passzol.
tegnap 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
21%

Kétféleképpen tudom elképzelni a szülők saját gyerekükhöz való hozzáállását:


1. Verzió. Rendben vagyok magammal. Magabiztos vagyok. Elfogadom, hogy néha hibázhatok is, de az a fejlődés része. A sikerekre fókuszálok, nem a kudarcokra. Megszületik a gyerekem. Mivel magabiztos vagyok, így tudom, hogy a gyerekemnek is jó, amit átadok a neveléssel. Mire felnő, helyén lesz az értékrendje és az önbizalma. Látatlanban tudom, hogy mindenben jól fog dönteni, hisz az én nevelésem. Így ahogy magamban, így őbenne is megbízom.


2. Verzió. Nem vagyok rendben magammal. Állandóan kételkedem magamban. Rettegek a hibázástól, mert a hiba nem megengedhető. A kudarcokra fókuszálok, mert nem volna szabad megtörténniük. Megszületik a gyerekem. Mivel nem bízom magamban sem, így tudom, hogy a gyerekemnek sem tudom a személyiségét jó irányba terelni, csak a saját "értékeimat"adok át a neveléssel. Mire felnő, nem vagyok biztos abban, hogy helyén lesz az értékrendje és az önbizalma. Látatlanban félek, hogy ugyanolyan esendő, gyarló és hibát hibára halmoz, mint én, így nem tudok benne bízni, állandóan kontrollálni akarom.


A szipirtyó anyósok és a meszesvödrös lányosapukák a 2. típusú körből kerülnek ki.


17 voltam.

tegnap 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
38%
Hát nem örülnék én sem neki, még ha nem is mutatnám. Azon is agyalnék, mivel járultam hozzá ahhoz, hogy anyakomplexusos legyen a fiam.
tegnap 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
9%

A mai kapcsolatok nem tartanak sokat.

Ott né pár kör és kész!

Minden fiatal férfinak van egy kivancsisaga az idős nők felé, de csak 1-2 évet tart.

Ahogy a lányok is néha 50 es férfival járnak. Nem kell ezzel foglalkozni! Esővíz

tegnap 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!