Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért zavarhatja a felnőtt...

Miért zavarhatja a felnőtt gyerekemet, ha róla mesélek az ismerőseimnek?

Figyelt kérdés
26 éves a fiam. Már egy jó ideje nem mesél nekem semmit vagy csak alig mond el valamit. Nagyon távolságtartó lett velem. Az egyik barátnőmnek (akivel jóban van) azt mondta, hogy azért nem mond el nekem semmit, mert én kitalálom másoknak az életét. Valóban amikor elkezdte az egyetemet, büszkén meséltem mindenkinek ès nem tetszett neki, vagy amikor lett bárnője, akkor is elmeséltem, na de nem gondolom, hogy ezek olyan dolgok lennének, amit diszkrécióval kéne kezelni. Azért nem értem, mert a környezetemben senkinek nincs hasonló gondja a felnőtt gyerekével. Mert még, ha intim dolgokat tálalnék ki, akkor megérteném, de ezek hétköznapi dolgok.

tegnap 13:58
1 2 3
 21/27 kürtőskalácska ***** válasza:
89%
Én se örülnénk annak ha valaki más az én éltemről az én dolgaimról beszélne.
tegnap 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
nézd tudom hogy neked ez is "nagyon idegen" lesz, mert mi is meg a fiad is leszünk kedvesek tudomásul venni, hogy itt semmi nem számít, csak a te megszokásod, érzésed és véleményed, de nekem pl anyám direktben megkérdezni, ha családi találkozóra megy mondjuk, hogy szeretném-e, ha elmesélné az adott dolgot a családnak, vagy én mondom majd, vagy nem akarom hogy tudják.
tegnap 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
13%

Most itt komolyan összegyűltek az extrém antiszociálisok? Minek képzelitek ti magatokat, titkosügynöknek, hogy senki nem tudhat rólatok semmit? 😅

Szerintem semmi intim/bensőséges dolog nem hangzik el, ha anyád közli, hogy "Köszi, Gézuka jól van, most egyetemista" vagy "Megismert egy kedves lányt és együtt vannak.". Ezek alap információk basszus, nem a szexuális életedet ecsteli.

tegnap 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
78%
Nem baromira nincs köze anyuka szintén pletykás ismerőseonek hozzá, hogy mit csinálok vagy van e párom.
tegnap 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Eskü, nem értem ezeket a kommenteket, pedig nem vsgyok kérdező korú.


Most ha találkozik valami ismerőssel, aki megkérdezi, hogy es a fiad, jól van, jól mennek a dolgai, erre meg a kérdező azt mondja, hogy igen, most kezdte az egyetemet, abban mi a tököm olyan borzasztó indiszkrét?

tegnap 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Erre annyit kell mondani igen jól. Pláne, ha a gyerek jelezte, hogy nem akarja, hogy beszéljen róla.
tegnap 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

#23 Ez nem antiszociális kérdés, ha valaki nem akarja, hogy idegeneknek teregessük ki az életét azt tiszteletben kell tartani.


Egyik haverom például nem szereti hangoztatni, hol vett lakást, mennyiért, pedig tippre 80-100 milliós az ingatlan. Az apja meg simán elmondta egy számára vadidegen ismerősünknek, hogy éppen most vesznek lakást itt és ott ennyi a hitel stb...

tegnap 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!