Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért zavarhatja a felnőtt...

Miért zavarhatja a felnőtt gyerekemet, ha róla mesélek az ismerőseimnek?

Figyelt kérdés
26 éves a fiam. Már egy jó ideje nem mesél nekem semmit vagy csak alig mond el valamit. Nagyon távolságtartó lett velem. Az egyik barátnőmnek (akivel jóban van) azt mondta, hogy azért nem mond el nekem semmit, mert én kitalálom másoknak az életét. Valóban amikor elkezdte az egyetemet, büszkén meséltem mindenkinek ès nem tetszett neki, vagy amikor lett bárnője, akkor is elmeséltem, na de nem gondolom, hogy ezek olyan dolgok lennének, amit diszkrécióval kéne kezelni. Azért nem értem, mert a környezetemben senkinek nincs hasonló gondja a felnőtt gyerekével. Mert még, ha intim dolgokat tálalnék ki, akkor megérteném, de ezek hétköznapi dolgok.

tegnap 13:58
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
93%

Mintha az én anyám lennél.


Ő is olyan, hogy ha valamit elmondok neki azt pár napon belül a fél város tudja és nem érti, hogy ez miért baj.


Amit ezzel elért az az, hogy inkább már el se mondom neki a dolgokat. Fiatalabb koromban, amikor még otthon laktam olykor hazudnom is kellett, ha pl nem akartam, hogy a fél utca arról beszéljen, hogy találkoztam egy lánnyal...


Nagyon egyszerű: először is magadtól nem állsz neki mesélni a fiad dolgait. Aztán ha valaki rákérdez, hogy hogy van a fiad, akkor se kell minden részletre kitérő választ adni. Ha már tartósabb ideje megvan a barátnője, akkor megemlítheted, hogy van egy komolyabb kapcsolata, de az első hónapokban nem kell senkinek említeni.

tegnap 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
86%

- Beluka , jol van minden rendben.


- Halad ahogy tud, nincs semmi gond


- Jol van , minden megy ahogy elkepzelte


- Jot nem tudok rosszat nem akarok mondani


- Vannak gondok , de hat kinel nincs


Napestig sorolhatnam a megfelelo valaszokat. Biztos te is ki tudnal talalni valamit.

Amugy meg igen azt is mondhatod, hogy " Beluka jol van , de ennel tobbet nem mondanek mert nem szereti ha rola pletykalkodom"

tegnap 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
95%
Látod, kérdező? Dehogy látod. Pontosan az legnagyobb baj, amit te magad nem látsz. Egymással kellene beszélgetni. Nem egymásról.
tegnap 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
91%
Én például magát az érzést utálom, hogy számomra nem fontos, vagy egyenesen idegen emberek tudnak a magánéletemről. Esetleg még oda is jönnek utána, hogy na mi van a melóval, hogy van a barátnőm...
tegnap 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
81%
Pletykafészkek...
tegnap 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
67%
mond azt hogy nincs hír a fiamrol .
tegnap 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
93%

Miért kellene BÁRMIT elmondanod másoknak a gyerekedről?


Semmi közük hozzá.

Én sem mondok anyáméknak semmit magamról, mert az biztos, hogy másnap már xyz is tudja.

Köze? Hát rohadtul semmi.

tegnap 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
91%
De persze ezt, a hozzád hasonló no-lifer úgysem érti meg. Számára az a fontos, hogy mindig legyen hír meg lehessen pletyizni - természetesen mindig másról.
tegnap 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
79%

Mondd azt, amit azoknak mondanál, akiknek magadról nem akarnál elmondani dolgokat.


"Semmi különös."


Én azoknak a barátnőimnek nem mondok semmit, akiknek férjük van, mert nem akarok, hogy pletyizzenek rólam.

tegnap 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
92%
Azért, mert amiket elmond azokat veled, az anyjával akar megosztani, bizalmasan, nem pedig a teljes ismeretségi körével. Ha nem így lenne, akkor nem felhívna, rád írna vagy személyesen találkozna veled, hanem csak mindent kiposztolna facebookra.
tegnap 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!