Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért zavarhatja a felnőtt...

Miért zavarhatja a felnőtt gyerekemet, ha róla mesélek az ismerőseimnek?

Figyelt kérdés
26 éves a fiam. Már egy jó ideje nem mesél nekem semmit vagy csak alig mond el valamit. Nagyon távolságtartó lett velem. Az egyik barátnőmnek (akivel jóban van) azt mondta, hogy azért nem mond el nekem semmit, mert én kitalálom másoknak az életét. Valóban amikor elkezdte az egyetemet, büszkén meséltem mindenkinek ès nem tetszett neki, vagy amikor lett bárnője, akkor is elmeséltem, na de nem gondolom, hogy ezek olyan dolgok lennének, amit diszkrécióval kéne kezelni. Azért nem értem, mert a környezetemben senkinek nincs hasonló gondja a felnőtt gyerekével. Mert még, ha intim dolgokat tálalnék ki, akkor megérteném, de ezek hétköznapi dolgok.

tegnap 13:58
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
96%

Nyilvánvalóan a fiad máshogy gondolja azt, hogy mit kéne diszkrécióval kezelni. Minden joga meg van hozzá. Ha ezt tiszteletben tartottad volna, akkor most nem lenne ilyen gondod.


Beszélj a fiaddal, mond meg neki, hogy ezentúl nem fogod másokkal kitárgyalni az életét (még akkor se, ha neked úgy tünik, hogy nem ártasz vele). Így talán helyreállíthatod a bizalmat.

tegnap 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
93%
Én ugyan inkább a te korosztályod vagyok, de szerintem is indiszkréció a fiad magánéletéröl mesélni másoknak! Senkinek semmi köze ahhoz, hogy van-e barátnöje, vagy hogy boldogul az egyetemen.
tegnap 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 Katona Dius ***** válasza:
97%

Én sem szeretem, ha kibeszélik az életem, legyen az rokon vagy ismerős. Ha azt akarom, hogy az adott személy tudjon róla, elmondom neki. Nem azért mondom el anyunak, tesómnak, akárkinek, hogy teleplakátolja vele a várost. Tök mindegy milyen apróságról van szó.

Gondolom a fiad is hasonlóan érez. Annyit tudsz tenni, megbeszéled vele, hogy bár nem érted, neki ez miért rossz, de tiszteletben tartod ezentúl, és szívesen újra része lennél az életének ezen a téren.

tegnap 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
94%
Ezek olyan dolgok, amit a fiad annak mondd el akinek akar, viszont az engedélye nélkül nem illik világgá kürtölni. Gondolom nem azért ment egyetemre, hogy az anyjának az ismerősének a szomszédja is tudjon róla. Te nem a fiadat támogatod, hanem csak hencegni akarsz mindenkinek, hogy milyen jó fiad van. Közben pedig nem törődsz azzal ő mit szeretne. Gondolom pár lájkért a facebbokra is kiírsz mindent.
tegnap 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Mert ez a lehető legnagyobb udvariatlanságok közé tartozik, amit egy szülő elkövethet. Nem tarja tiszteletben, hogy felnőtt a gyereke és majd ő azt mond el önmagáról, amit jónak tart, akár hétköznapi, akár nem.

80/F

tegnap 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Én nem tudom nekem ez, akkor is életszerűtlennek tűnik. Akàr kivel beszélgetek mindenki szokott mesélni valamit a gyerekéről, pl azt, hogy elmentem utazni, vagy lett új munkahelye, akár azt is, hogy új párja van. Én meg mondjam azt, hogy nem mondhatok semmit a fiamról, mert megtiltotta?
tegnap 14:28
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

6-os


Lehet azok a “gyerekek” sem annyira szívlelik ezeket a beszélgetéseket a hátuk mögött. Tudom, semmi negatív nincs benne, de felnőtt ember szereti magáénak tudni a magánéletét. (micsoda megállapítás)


Tudd le annyival, hogy megvan, boldogul, ha ennyire zavarja a fiad.

tegnap 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
96%

Én azt szoktam mondani, hogy élik a maguk felnőtt életét.

Egyedül a legjobb barátnőmmel osztok meg egy kicsit többet. Ő is fiús anya, és támogatjuk egymást, meg együtt örülünk a srácok dolgainak. De tudjuk egymásról, hogy tőlünk egyik infó se megy tovább.

Ezt a gyerekkel dicsekedés témát nem tartom bölcs dolognak. Aki kíváncsi a dolgaimra, érdeklődjön azokról, ne a fiaimról.

tegnap 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
90%

Mindenkinek másutt van a határa, amiről szeretné, hogy mások tudjanak. Valószínűleg nem az a baja, ha elmondod, hogy egyetemista, jól tanul (esetleg azt, hogy fogorvosnak,..), de hogy melyik zh-n csúszott el és melyik prof pikkel rá, azt nem szeretné, hogy a barátnőddel kitárgyald.

Tehát a kérdés nem az, hogy őt ez miért zavarja, hanem az, hogy ha zavarja, akkor a kérését miért nem tartod tiszteletben? Biztosan találtok más témát is a barátnőddel, mint azt, hogy az ő csajának - szerinted - rövidebb-e a szoknyája a "kelleténél".

tegnap 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
94%

"Én meg mondjam azt, hogy nem mondhatok semmit a fiamról, mert megtiltotta?"

Az a baj, hogy nem vagy hajlandó egy kis finomhangolásra belül megadban, és inkább megsértődsz. Ha nem teszed meg, hogy figyelembe veszed azt, hogy a fiad mit tolerál és mit nem, akkor egyre távolabb fogtok kerülni, mert te még sértődékeny is vagy. Ez a fenti mondat amit idéztem, ez is sokféle módon elhangozhatna. Az, hogy ilyenre sikerült, ad egy képet rólad. De akár így is hangozhatna: Nem szereti, ha szócsövet játszom, és kibeszélem, amit nekem mond. És inkább nem mondok semmit róla, csak maradjak belül a bizalmán. Sokat ér számomra, hogy tudjam mi történik vele. Ugye megértesz?

[Egy női csicsergő társaságban, vagy az ÖTYE-ben, nem kell mindenáron a többire tromfolni azzal, hogy te még többet mondasz a te gyerekedről, ha a gyereked ezt nem szereti - és még tudomásod is van róla...]

tegnap 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!