Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám olyan sokszor beszólogat...

Anyám olyan sokszor beszólogattot régen és megjegyzéseket tett,hogy felnőtt koromra megutáltam?Nem tudom már szépen reagálni?

Figyelt kérdés
Nagyon zavar anyámmal való kommunikáció,hogy nem tudok vele normálisan beszélni,mert bármiről beszélgetünk,vagy össze veszek vele,vagy teljesen félre siklik a beszélgetés.Anyám régen ,mindig mindenre cinikus megjegyzést tett,kb úgy 15-16 éves koromig jó anya volt,de utána,volt hogy lehülyézett,le hülye f@szozott, folyamatosan a szavamba vágott,ez mondjuk mai napig is szokása.Semmibe veszi a mondandomat,ha ezt jelzem neki,akkor azon is megsértődik,mártírkodik hogy én csak bántam stb.Tehát ha én elmondom neki,hogy nekem ez vagy az nem tetszik,akkor az jön,hogy én mindenért rászólok,holott csak közlöm vele,hogy ezt csak azért mondom, mert zavar és figyeljen rá legyenszíves.Ezeket is magára veszi,tehát sajnos még megbeszélni sem lehet vele a dolgokat,mert addig forgatja és mártírkodik,hogy ha én valamiért szólok,akkor abból is én jöjjek ki rosszul és én legyek a bűnbak.Ő bezzeg soha nem hibás soha!Mindig csak én!Pont ezért a viselkedése miatt, egyszerűen már nem tudok szépen szólni hozzá.Mit lehet tenni?
szept. 12. 17:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Külön laksz már tőle?

Sajnos ilyen emberrel csak egy dolgot lehet tenni, többé nem beszélni vele. Az én anyám is hasonló, már pár hónapja próbálok nem beszélni vele, de kb mindenhol zaklat, ahol elér... egyszer ígérget, aztán ugyanolyan szemét, majd próbál bocsánatot kérni (amit nem tud), majd megint megsertődik, könyörög, stb És folyamatosan ez a körforgás megy. Ilyennel nem lehet beszélni, mert semmit nem ért meg, de főleg semmit nem ismer el sosem.

szept. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Megszakítani a kapcsolatot.

Mást nem.

szept. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan miért is vagy vele kapcsolatban?
szept. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

ma 18:28


Azért mert azt gondoltam,hogy az ember, jó ha a szüleivel jó viszonyt ápol és jóban van velük.De ez az idilli kép,úgy tűnik csak egy illúzió számomra:(

Van akinek megadatik,van akinek nem.

szept. 12. 18:37
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Kettőn áll a vásár! Akarhatsz te jó viszonyt, ha a másik nem akarja!
szept. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

ma 18:16


Külön laktam 10 évig,több száz kilométerre éltem tőle,1 hónapban kétszer felhívtam,ő magától soha.Amikor hívtam,mindig volt valami ürügy,hogy most éppen nem tud beszélni,mert boltban van,vagy ott van tesóm kisgyereke stb.Mind ezt úgy,hogy több hónapja nem látott.Most jelenleg időlegesen itt lakom nála,pár hónapról van szó,a rezsiben beszállok,az ebédjét én fizetem, dolgozom nem élősködöm rajta,szinte csak aludni járok haza.

szept. 12. 18:43
 7/8 anonim ***** válasza:
17%
Ne vessz össze vele. Higyj Istenben, imádkozz sokat Istenhez, és kövesd Jézus Krisztus szavait, hogy békülj ki vele, hogy többet tudj anyukáddal beszélgetni, hogy örülj annak a kis beszélgetésnek is, amennyit anyukáddal beszélsz, és hogy legyetek egészségesek. Neki is mond, hogyha templomba megy, figyeljen jobban arra, amit a pap mond, és hogy figyeljen Istenre is. És hogy olvassa többet az Újszövetséget, és hogy kérje Istentől a benne leírtak megértését.
szept. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Mért laksz ott? Nagyon rossz ötlet! Hónapok alatt is tönkreteszi, amit már magadban évek alatt felépítettél! Nem tudod kivonni magadat a hatása alól, ha ül rajtad. Egyébként egész egyszerűen nem szeret. És úgy tudod a legjobban biztosítani a lelki békédet, ha úgy zárod ki az életedből, hogy soha többet nem látod. A koporsóját sem. Nem fog hiányolni!
szept. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!