Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ne dolgozzak egyetem mellett,...

Ne dolgozzak egyetem mellett, mert akkor ki fogok bukni, de mindig cseszegetve vagyok, hogy "elszórom" a pénzt, amit ad? Hogy lehetne ez a konfliktust megoldani? Kinek van igaza az utóbbi vitában?

Figyelt kérdés

Az anyagiak folyamatosan vitás kérdés anyuval (nem egyedülálló, apámmal együtt van, csak apámnak minden mindegy). Anyám nem akarja, hogy dolgozzák tanév közben, mert szerinte az egyenesen út ahhoz, hogy kibukjak, mint anno az unokatesóm. (Aki amúgy szakmai munkát végzett, majd végül munka mellett hasonló szakot végzett levelezőn, tehát nem járt rosszul. Mondjuk kicsit más helyzet, mert én szakmai munkát nem tudnék végezni, csak ilyen tipikus diákmelókat.) Annyit nem tudnék dolgozni, hogy teljesen eltartsam magam. Anyám meg kijelentette, hogy ha dolgozom, akkor megvágja a támogatást, ő azért nem fizet, hogy kibukjak, mert "luxus" életvitelt akarok, és ezért munkára cseszem az időm a tanulás helyett.

Viszont folyton vita van belőle, ha pénzre van szükségem. Soha nem fogy el egy hónap alatt, amit ad, sőt. Marad pár tízezrem, ő mindig akkor utal, ha hazamegyek, mert önállóan nem ért hozzá, tehát kell a segítségem. Viszont ő látni akarja, hogy tényleg megérkezett nekem a pénz, tehát meg kell mutatnom a netbankom. Ilyenkor jön a vita. Szerintem nem költekezem túl, de ő mindig azt mondja, hogy de. Szerinte mindig túl kevés pénzem marad.

Pl most szeptemberben volt az utolsó ilyen vitánk. Három hetet voltam bent a kollégiumban. Ezalatt a három hét alatt 140 ezret költöttem el, a 160-ból, ami augusztus végén volt a számlámom, ami szerinte sok.(Ennek az összegnek a harmada a diákmelós pénzem volt amúgy, a többit meg hazaadtam, hogy cseréljük már le otthon azt a nyavalyás sütőt valami normálisra, mert ami volt még gyerekkorom óta, az évek óta él van csesződve, lett egy a nagyitól, évek óta halogatva volt a csere, mert hát működik, ami a nagyitól ránkmaradt, csak épp a sütő része nem süt egyenletesen). Ebből a 16 ezret a koliba költözés előtt be kellett fizetnem, be kellett fizetnem két havi kolidíjat, ami 2x34500, vennem kellett országbérletet kétszer, meg kifizettem a szeptemberi és októberi helyi bérletem, ami összesen kétszer 5 ezer (nem, nem jó a helyi járatra az országbérlet). Ezen kívül csak ételt és tisztálkodási szereket meg füzeteket vettem. Otthonról amúgy annyi kaját vittem, hogy összesen négy étkezésnyi főtt étel és kb ennyi.


ma 12:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Írd ezt így össze és rakd elé. Csak megérti.
ma 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Mar többször kiirtad ezt a kérdést. A megoldas: diakhitel és diákmunka, anyutól meg nem kell több pénzt elfogadni
ma 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
Anyád nem azért bszogat hogy ne dolgozz, mert fél hogy kibuksz, hanem mert akkor megszűnik a kontrollja feletted.
ma 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem nem költekezem túl, de ő mindig azt mondja, hogy de. Szerinte mindig túl kevés pénzem marad."


Ezt nem ertem. Mire kellene gyujtened?

ma 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%
Diakhitel? Havi 150,suploma után 7000/ho kell visszafizetned.
ma 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#2 Ha ezt meglépem, borítékolható, hogy ki is leszek vágva otthonról. Ez így nem lett kimodva, de utalt rá. Akkor meg már nem maradhat a koli, mert ott se lehet ám mindig bent lenni. Téli rezsicsökkentés kiköltözés, random két hét amikor szállásoltatnak, stb. Albérlet kéne , de egy szoba is drágább, mint a koli. Jó nagy adóssággal meg csak nem kéne kezdenem az életemet.


#3 Milyen kontroll? 3 hetente megyek haza, vagy ritkábban. Nyaranta szállásos diákmelót végzek. Gyakorlatilag az év 90 százalékában nem tudja kommentálni az életem, mert annyit osztok meg vele, amennyi a belátásom szerint oké. Ő max tud az anyagiakon vetyengeni tanév közben havi egyszer.

Anyám soha nem járt egyetemre, még érettségije sincs. Azt látta, hogy unokatesóm dolgozott, majd kibukott, tehát ő ezt fejben összekötötte azzal, hogy munka egyetem mellett egyelő bukás.


#4 Semmire. Szimplán örülne, ha kevesebbe kerülnék neki.


#5 Ezzel együtt még négy évem van. A havi 150 nem marad havi 150, még akkor se, ha nem számolunk inflációval. Pláne, ha a nem fogadok pénzt el anyámtól azt eredményezi, hogy akkor haza se mehetek azokra az üres időszakokra, amikor nem máshol dolgozom, és koli sincs. Ha ilyet meglépek, akkor albérlet, ami minden hogy drágább.

ma 14:45
 7/9 anonim ***** válasza:
75%

"2 Ha ezt meglépem, borítékolható, hogy ki is leszek vágva otthonról. "


Ok. Es? Innen nézve két lehetőséged van:

1. Élsz ahogy eddig és nem nyavalyogsz, ha anyu baxtat valamiért, hanem elfogadod, hogy ez van.

2. Elköltözöl és eléd egyedül az életed úgy, ahogy tudod

ma 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#7 Hát azért a potenciálisan mehetsz is otthonról helyzet nem egy olyan kategória, hogy "Ok, és?" Elhiszem, hogy a kérdezőre nézve ez neked ennyi, mert nem a te bajod, vernéd más pélójával a csalánt, és így tök könnyű meggondolatlan ostobaságokat tanácsolni, de ez azért ez nem ennyi a VALÓSÁGBAN.

Nekem ne mondja már senki, hogy az a jó megoldás, ha vagy eladósítja magát, vagy csendben tűr, mert a szülő szent és kritizálhatatlan, csak mert a 'Ki lett hamarabb a világra szrva' sorrendben ő van előrébb.


Kérdező!

Hát én egyrészt megpróbálnám tételesen szembesíteni, hogy mi mennyibe került. Abból a 140 ezerből, amit költöttél egy laza 100 ezer körüli összeg(sry, nőt sry, nem fogom jobban átszámopni) olyan, amit nem tudtál volna sehogy sem szűkebbre venni. A többi kaja, meg ilyenek. Ez így szerintem nem sok. És nyilván, beköltözéskor többet is költ az ember, mert pl fixen nincs felhalmozott tartós élelmiszer a szekrényébe(én pl akciókkor veszek sooook tésztát, és a hónapok alatt fogy el), hanem mindent nulláról vesz meg az ember. Ez így pláne reális.

ma 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8 vagyok, véletlen nyomtam egy küldést.

Másrészt meg azt mondanám, hogy ha a szembesítés nem hat, akkor viszont szrd le, ha csak vetyeng. Igazából te tudod, hogy nem szórod a pénzt, ő meg ha csak nyavalyog, de nem csökkenti a havi apanázst, akkor neked igazából mindegy.

Max csinálj annyit, hogy ha találsz random alkalmi melót, ami nem derülne ki, akkor vállald el, meg adj néha plazmát, és akkor tud szebben kinézni a számládon az összeg, amit anyád lát, ha annyira érdekel ez.

Vagy esetleg beszéld meg vele a munkát, ha működhet, bár kétlem, ha ennyire meg van győződve arról, hogy munka=ki fogsz bukni.

ma 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!