Túl sokat várok el ?

Figyelt kérdés

Egyetemre járok ahol 950.000ft a tandíj félévente. Ezt 20 évesen én termelem ki részmunkaidős állással vagyok eladó, nyáron azaz most meg ilyenkor felmegyek 30órába(40be voltam de azt elakarom kerülni jelenleg mert új munkahelyet váltottam amit nem szeretek szóval szeptemberben váltok. Csak a szakmaigyakorlat miatt voltam képesváltani úgy hogy az előző helyemet szerettem nagyon).

Én tényleg mindent megteszek szerintem a jövőmért, az összes lemezemet eladtam és az összes dvd-met tudtam eladtam már(gyűjtő vagyok szóval ez nekem fáj) Ruhát se veszek max félévente,de ilyen tandíj mellett eleve minuszba vagyok mindig. Itthon lakok szerencsére, de a tandíjban anyám egyáltalán nem segít be,helyette állandóan vinteden rendel magának. Apám meg 3gyerekre(egyikkel se élek együtt féltestvérek) hivatkozva leszar. igazából. Én csak tényleg néha annyira elegem van. Egyáltalán minek vállalnak gyereket néhányan? Ha egy kicsit se segítenek benne. 20évesen azt hiszem realizáltam, hogy legyen proritási sorrendem az életben előszőr magamat szeretném eltartani majd csak aztán vállalok gyereket… ja és anyám nem képes elmenni dolgozni mert jó neki a takarító állás havi 100ért…..



júl. 22. 09:41
1 2 3 4 5
 1/47 A kérdező kommentje:
És én tényleg csak arra gondolok,hogy egy 10essel csak úgy megdobhatnának néha. Nincs semmi baja anyámnak. Eltudna menni dolgozni, de nem akar. Én se akarok de muszáj. Ez van. Ő is csak ennyit tud mondani nekem,hogy ez van😘
júl. 22. 09:45
 2/47 anonim válasza:
82%

Lenne pár kérdésem.

1. Ez a tandíj (hogy szépen fogalmazzak) _rendkívül_ sok. Minek választottál olyan szakot, ahol ilyen sok a tandíj, ha éppen hogy csak ki tudod préselni magadból?

2. Nem próbáltad átsoroltatni megad költségtérítésesbe?

3. Nincs másik egyetem, olcsóbb tandíjjal?


Én azt látom, hogy rossz tervezés eredménye az a helyzet, amibe kerültél. Kegyetlen sok ez a tandíj (egyébként sejtem, hogy melyik egyetemről lehet szó), az anyagi helyzeted, helyzetetek viszont kevés hozzá...

júl. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 A kérdező kommentje:

Nincs ilyen lehetőség mivel ez egy francia-magyar egyetem. Diákhitelt se tudok felvenni de azt amúgy se vennék fel.

Hat tekintve,hogy a jövőm fontosabb nem érdekel hogy semmi pénzem nem marad . 3évet kibírok ha utána enyém a világ. Szerintem így kéne rá tekinteni. Az egyetem pár év- a munka az egész életünk

júl. 22. 09:59
 4/47 anonim ***** válasza:
89%

Nézd, te döntöttél úgy, hogy neked ez az egyetem kell, nem anyad. 950e/félév az rengeteg.

Hiszti helyett inkabb köszönd meg inkább anyadnak, hogy otthon élsz, eltart, ezzel azért megspórolsz pár szazezret.

júl. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 A kérdező kommentje:
Rengeteg. Es ki fizeti? En. Nemis hisztinek szantam ezt… azt hiszem ha kepes vagyok felevente egy nadragra kolteni csak a tobbit tandijra szanni , kicsit sem hiszti😂😂😂.
júl. 22. 10:45
 6/47 anonim ***** válasza:
35%

Nagyon sajnálom a helyzetedet! Én személy szerint azt gondolom, hogy egy szülőnek támogatnia kellene a gyerekét, amennyiben (és amennyivel) lehetősége van rá, különösen ha még tanul. Azt sem tartom okénak, hogy valaki nem foglalkozik az összes gyerekével, elvégre az összes gyerek az ő jóvoltából jött a világra. Amennyit el tudsz tartani és látni, annyit vállalj.


Én ezen a ponton - nem tudom mennyi van még hátra, van mit tanulsz pontosan és milyen kilátásaid vannak utána - de csak biztatást tudok küldeni. Nagy szó, hogy felvettek az egyetemre és ilyen szorgalmasan végzed, ez a te érdemed teljes mértékben. Szóval küldöm az energiát!


Én egyébként piaci alapú hitelt nem vennék fel, de diákhitelt simán (oké, én fel is vettem :D). Ha magára a képzésre nem is tudod, de a szabad felhasználásút vagy a Diákhitel+-t lehet hogy erre is fel tudod venni, esetleg nézz utána a feltételeknek. Tudom, hogy a hitel hatalmas mumus (és valóban egy kellemetlen dolog), de a diákhitel itthon egy nagyon kedvezményes konstrukció, türelmes, tartható törlesztőrészletekkel (és nagyon alacsony kamattal). De tényleg nem akarlak rábeszélni, csak ha nincsen más lehetőséged - inkább ez legyen, mintsem hogy ne tudd befejezni.


Szurkolok az egyetemhez! <3

júl. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
85%
Akkor megegyszer: TE választottad ezt az egyetemet, nem anyad. Neked nem tűnik fel, de ő bizony nem is kevéssel támogat: otthon élhetsz. Gondolom kapsz enni, van áram, víz, télen fűtés. Ne azon rinyálj, hogy nem ad 10ezret akarmire, hanem köszönd meg neki, hogy nem kell albérletet fizetned
júl. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
76%

6


Támogatja. Otthon él, él van tartva. Zsebpénzt nemmkap és nem fizetik neki a majdnem 1 millás tandíjat félévente

júl. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 A kérdező kommentje:
Koszonom❤️ utana nezek jobban ennek a hitel dolognak ma. Mert beszeltem mar olyannal aki 35eves koraig fizette a diakhitelet es kicsiket elriasztott😂. Amugy meg tenyleg koszonom a kedves szavakat:) Nehany ember elvan varazsolva meg mindig. Ha mar valaki vallal gyereket akkor ne hogy mar a gyerek hibaja legyen hogy akar valamit. Nem is a csillagos eget akarom csak egy retkes 20ezret beleszanni a tandijba legalabb vagy ruhara kolteni….. lassan mar ures lesz a szobam. No de sebaj :)
júl. 22. 10:55
 10/47 anonim ***** válasza:
89%
A tandijat te fizetes de a lakhatasod rezsit kajat anyadek. Ez spec hatalmas segitseg.
júl. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!