Túl sokat várok el ?

Figyelt kérdés

Egyetemre járok ahol 950.000ft a tandíj félévente. Ezt 20 évesen én termelem ki részmunkaidős állással vagyok eladó, nyáron azaz most meg ilyenkor felmegyek 30órába(40be voltam de azt elakarom kerülni jelenleg mert új munkahelyet váltottam amit nem szeretek szóval szeptemberben váltok. Csak a szakmaigyakorlat miatt voltam képesváltani úgy hogy az előző helyemet szerettem nagyon).

Én tényleg mindent megteszek szerintem a jövőmért, az összes lemezemet eladtam és az összes dvd-met tudtam eladtam már(gyűjtő vagyok szóval ez nekem fáj) Ruhát se veszek max félévente,de ilyen tandíj mellett eleve minuszba vagyok mindig. Itthon lakok szerencsére, de a tandíjban anyám egyáltalán nem segít be,helyette állandóan vinteden rendel magának. Apám meg 3gyerekre(egyikkel se élek együtt féltestvérek) hivatkozva leszar. igazából. Én csak tényleg néha annyira elegem van. Egyáltalán minek vállalnak gyereket néhányan? Ha egy kicsit se segítenek benne. 20évesen azt hiszem realizáltam, hogy legyen proritási sorrendem az életben előszőr magamat szeretném eltartani majd csak aztán vállalok gyereket… ja és anyám nem képes elmenni dolgozni mert jó neki a takarító állás havi 100ért…..



júl. 22. 09:41
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
83%

Nem vagyunk egyformák, és nem tudjuk az anya hogy került ilyen helyzetbe, hogy megelégszik 100e ft-os fizuval- ami egyébként nem teljesen annyi mert cca. 177e a minimálbér. Nem védeni akarom, de nem ismerjük az ő szemszögéből a sztorit. Nem tudjuk hány éves, milyen az egészségi állapota, teherbírása.

Az minden esetre szerintem is nagy segítség, ha nincs rezsi, nem kell fizetni az ételre, utazásra. Ráadásul egy csomó időt is meg lehet takarítani (ami pl. fedezi a munkaóráidat) azzal, hogy nem mennek el órák utazásra, bevásárlásra, főzésre, vagy épp a postán való sorban állásra, hogy befizesd ugye a csekkeket. Lényegében 2 dologgal kell foglalkoznod - a tanulással és a diákmunkával. Azért azt tudjuk itt sokan, hogy az egyetem/főiskolai tanulmányok nem járnak non-stop tanulással a legtöbb szakon (különben nem tudnál ennyi órában dolgozni nellette ugyebár), tehát miért is panaszkodsz?

20 évesen kvázi felnőtt vagy, a munka világában is, tehát igenis a drága egyetem (állami helyett) a te extra igényed, nem pedig egy, az anyukád részéről előre kiszámítható dolog. Azt, hogy anyukád nem megy több pénzért dolgozni, hagyd meg neki mint választási lehetőséget, mert az meg az ő élete.

júl. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
3%

Hát nézdd, anyád-apád ilyen volt az egyetem előtt is. Jó dolog, hogy ki akarsz törni onnan, de nem telik rá, mást kell tervezni.

A középszerű szüleidnek pont megfelelő az az életszinvonal, amilyük van, nem kell nekik egy plusz teher, amit fizethetnek, sőt, nem is tudnának miből adni, ennyijük van, hogy eltartanak.

Ezt is meg lehet érteni.

júl. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
85%

Amikor elmondtad hova felvételizel, mi volt a megállapodás a szüleiddel? Kifizetik neked vagy sem? Akkor lenne jogos a reklamációd, ha a tandíjfizetést vállalták volna de nem teszik.


Ha vállaltad egy ekkora összeg mellett is azt a sulit úgy, hogy a szüleid nem tudják támogatni anyagilag, akkor ezt bizony neked kell megoldani 🤷

júl. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
71%
A szüleid kényszerítettek erre az egyetemre? ha nem, akkor nem várhatsz el tőlük semmit.
júl. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
90%
Ezen az alapon anyád simán gondolhatta, őt a takarítónőségig taníttatták a szülei, ő már az érettségivel többet adott neked.
júl. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
88%
Kissé sántít a dolog, egyetlen francia magyar egyetem van az országban de ott 9630 euro az éves tandíj.
júl. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
59%
Amúgy kérdező a világ biznisze jelenleg a diakhitel. Nekem messze nem lenne rá szükségem, de még így is megérte felvenni. 0%on kamatozik, és az állampapír hoz 7% ot ami nettó nyereség. Vedd fel a diák hitelt és máris sokkal jobb helyzetben vagy. Nem tudom nő vagy e, de ha igen, és szülsz, meg el is engedik.
júl. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!