Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerinted is sokkal önzőbb...

Szerinted is sokkal önzőbb viselkedés a gyerekvállalás, mint a gyerek nem vállalás?

Figyelt kérdés
tegnap 20:26
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes ez az örök élet illúzió.

Soha nem is gondoltam, hogy valakit ez motivál.


Olyan abszurd, már csak azért is, mert egyszer vége lesz mindennek, inkább ez nyomasztó, hogy mennyi mindent feltalált az ember, és minden kárba megy egyszer. . .

ma 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Szerintem ennek a kérdésnek nincs köze az önzőséghez vagy az önzetlenséghez. A gyerekvállalást én mindig egy életadta lehetőségnek tartottam. Én szerettem volna az anyaság élményét is kipróbálni, szerettem volna a gyereknevelésnek is élni, legalábbis egy idő után ez lett a célom. Nem nevezném őnzőségnek azt, ha valaki az életét arra áldozza, hogy egy másik életnek lehetőséget adjon. De azt se nevezem önzőségnek, ha valakinek meg más a célja. Ő is maga örömére él, én is a magam örömére vállaltam gyereket.
ma 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Persze, hogy öznőbb a gyerekcsinálás(gyereknevelés más műfaj az esetek többségében), mert az pénzbe kerül, mire munkaképes lesz valamilyen szinten. Na most azt az anyagiakat ki kell gazdálkodni valahonnan, hogy autonóm személy legyen. Egészségügy, oktatás, étkeztetés, lakhatás mint kell hozzá és az érzelmi inteligencia meg sok közösségek meg kell hozzá.


Ha nem csinálsz gyereket, akkor olyanok kapnak esélyt, akiknek elvettet volna a lehetőség a saját biólogia gyerekettel. Örökbefogadás viszi előre az össztársadalmat(lehet sejteni milyen gyerekről van) szembe nagycsaládosok nyúl taktikája fenttarta a status que-t. Sok gyerekcsinálás sok bűnözést okoz.

ma 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!