Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerinted is sokkal önzőbb...

Szerinted is sokkal önzőbb viselkedés a gyerekvállalás, mint a gyerek nem vállalás?

Figyelt kérdés
tegnap 20:26
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő lehet önző is, korrekt is, csak más szempontból nézve.
tegnap 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
62%

Ezt meg milyen lenin-fiúk mondták neked, hogy ezt a kérdést föl lehet tenni. Mondjuk egy olyan nép esetén, akik demográfiai szakadék felé közelednek. Ilyen erővel kimehetnél a temetőbe is látványos ívben lehugyozni nagyszüleid/dédszüleid sírját, nesztek bakker a f*szért kellett annyit erőlködni, látjátok valami munka-imitációval is milyen jól kielégítem személyes igényeimet, maradhatok örök gyerek, az életben nem kell a lőtéri kutyáért se felelősséget vállalnom, hát nem ez az igazi élet, lúzermama és lúzerpapa? Mindenki imád és irigyel az instán meg a tiktokon, végre valódi sikerem van egy valódi életben

Esetleg elmehetnél valami indiai chatroomba, szétnézni, hogy mi a helyzet arrafelé, ahol mondogathatnád a butaságaidat. De elmondom, hogy India lakossága az elmúlt 60 év alatt 300 millióról 1 milliárd 300 millióra nőtt, megelőzve Kínát is. Még egyszer: 1 milliárddal vannak többen mint alig 60 éve. Na, nekik osztogasd az észt lécci

tegnap 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
90%

Hát én önzőnek gondolom magam, mert nem akarok gyereket..

Mire gondolsz kérdező?

tegnap 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

#3


Mi visz rá téged, hogy ezt gondold? Azt gondolod, hogy akik gyereket vállalnak, azok nem azért vállalják, mert neki kell az, hanem valami magasztosabb eszméért?

tegnap 21:10
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem így gondolom.
tegnap 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Akkor miért gondolod magad önzőnek? Meg tudod magyarázni?
tegnap 21:13
 7/23 anonim ***** válasza:
71%

A gyerekvállalás önzőbb, mert bár látszólag egy fejlett társadalomban élünk, ugyanolyan farkastörvények uralkodnak.

Ha beteg leszel vagy annak születtél, felfordulhatsz, senkit se érdekel.


Ehhez képest a legrosszabb helyzetben lévő embereknek is gyerek kell.

Sőt még pozitívnak állítják be, hogy milyen jó.

Nem, nem jó, korlátozni kellene ki szaporodhat, de a fogyasztói társadalomban az a lényeg legyen fogyasztó, és a munkaalapú társadalomban meg szolga.


Én szociális fóbiával élek gyerekkorom óta, a szüleim, nagynéném is beteg.

És nem tartom magam önzőnek hogy ezt nem akarom tovább adni, már a szüleimnek se kellett volna, az az önző aki azt várja, hogy más szenvedjen, hogy neki legyen nyugdíja.

tegnap 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

5-ös nem én voltam. 3-as vagyok.

Azért, mert nem szeretném elpazarolni az életemet a gyereknevelésre. Számomra pazarlás. Van benne dilemma, mert a géneimet és a paromét meg anyumét, mamimét, családomét jó lenne tovább vinni, de számomra az élet azt jelenti, hogy minél több dolgot megtapasztaljak. Karrierista vagyok. A pénzemet magamra akarom költeni meg a már létező családomra. Ezért vagyok önző.

tegnap 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
74%
Mi önzőség van a gyermektelenségben ? Ezt sosem értettem. A társadalom csak elvárni tudja, hogy szülj, felnevelni már neked kell. Ha bármi gond lesz közben, azonnal a fejdhez vágják, hogy te szülted, oldd is meg. A részemről minden maradi nyanya és szélsőjobbos bekaphatja, aki beszól, hogy miért nem szaporodtam nőként
tegnap 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

#8


A gyerekesek is karrieristák és a gyerekesek is magukra és a családjukra költik az utolsó fillért is. Nagyon örülök, hogy látod magadon az önzőséget, de szerintem ennek semmi köze ahhoz, hogy akarsz-e gyereket.

tegnap 21:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!