Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen ember / apajelöltnek...

Milyen ember / apajelöltnek szülnétek gyereket?

Figyelt kérdés
Illetve mi(k) az ami kizárja?

2017. szept. 2. 08:29
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Nincs olyan, hogy "apajelolt" szerintem ez a kifejezés eleg lealacsonyito. Nem en választottam, a gyermekvállalás a közös dontesunk, a párom ertekrendje az alapveto dolgokban az enyémmel megegyező es amikor eljutott a kapcsolatunk a gyermek vállalás szintjere, vallatunk.


Kizáró ok nalam KAPCSOLATRA (nyilvan igy a gyermekvallalasra is) az olyan életvitel vagy viselkedes, amit en sem tennék.pl alkoholizalas, drogozas, agresszio valamint az ha nem tekintenek egyenlő félnek. (es itt nem arra gondolok, hogy falat fúrok hanem érzelmi szinten)

2017. szept. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
38%

Elvált embernek soha! Egyszer már megpróbálta, nem sikerült. Ráadásul rengeteg konfliktus forrása az első házasságából született gyerek.


Annak se szülnék, aki nem hajlandó házasodni. Aki ennyire se akar elköteleződni (el lehet válni), az nem gondolja az apaságot se egy életre szóló feladatnak. Amikor beleun, úgy le fog lépni, hogy hátra se néz.


Olyannak se, akinek a családi háttere rossz. Aki úgy nő fel, hogy ütik, verik, ordítoznak vele, stb. Egyrészt ilyen nagyszülőket se akarok. Másrészt hiába az elhatározás, hogy ő nem lesz ilyen, többnyire nem sikerül. Nincs mintája a normális nevelésre (és házasságra).

2017. szept. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
A jó házasság, család nemcsak a férjtől, apától függ. Nagyon sok esetben a nőnek igen nagy szerepe volt abban, hogy le lett cserélve. Azt sem árt megvizsgálni milyen az anyajelölt, mert van olyan, akit én még bottal sem piszkálnék meg.
2017. szept. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%

Akivel nem vállalnék gyereket, avval tartós kapcsolatot sem. Ugyanakkor nagyon fontos szempont, hogy megfelelő apának gondolom, vagy nem. Szerettem annyira a leendő gyermekem, hogy egy normális embertől szülöm meg.

Ami kizáró ok nálam, az az alkoholizálás, bármely egyéb függőség, legyen az drog, gyógyszer, szetencsejáték, cigaretta... Agresszióra való hajlam, hímsovinizmus szintén, de a nem önálló erős jellem is (anyuci pici fia kizárt). Elvált, családos embertől sem vállalnék.

2017. szept. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%

Olyannak, mint a férjem! :D

Felelősségteljes, önzetlen, érett! A mai fiúkákra ez nem jellemző!

2017. szept. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
63%

Nálam is mint a férjem..

Nagyon gondoskodó, nem az van hogy a nő helye a konyhába meg a gyerek közül ő meg sörözik, hanem tényleg mindenből kiveszi a részét és nem azért mert kell hanem szeret segíteni és élvezi a gyerekével töltött időt.

Közbe persze ambiciózus, vannak álmai karrier terén is , szóval egyaránt teremti meg a jólétet itthon és anyagiak terén is .

Én nem tudnék olyan emberrel együtt élni aki fúj ő nem pelenkázik meg nem fürdet, meg hazaesik este mert a haverjaival volt aztán onéttól őt ne piszkálják mert az az ő ideje az este..

Van ilyen is a környezetembe, lehet csak én nem vagyok elég szolgalelkű, de szerencsém van férjemmel.

2017. szept. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
61%

Segítőkész, korrektnek.

Akit pl nekem kell körbeugrálni, es csak kritizálni tud, annak nem.

De olyannak sem, akinek nem tetszenek a génjei, adottságai.

Balfék csendes pipogya embernek sem.

2017. szept. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
69%

Én egy pszihopatanak szültem kettőt..

Ezzel a tapasztalattal azt mondom neked,hogy a legfontosabb,hogy képes legyen elfogadni azt hogy nem ő a világ közepe és ne legyen egoista és energia vámpír akinek minden jár és a másik csak arra van hogy a kedvében járjon.

Fontos hogy számíthass rá, hogy érezd egy csapat vagytok, egyet értsetek dolgokban, tiszteljenek, hogy anya vagy és hogy ez igenis nagy munka és ne nézzen le amiért "csak" otthon vagy a gyerekkel.Legyen nagyvonalú érzelmileg és anyagilag is,el kell majd tartania titeket egy ideig.

Én egyedül nevelek kettőt az anyagi támogatása nélkül és a folytonos fenyegeteseivel hogy elveszi őket és a saját országába viszi.

Igen...

Nagyon nem mindegy kinek szülsz.

2017. szept. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem az a legfontosabb, hogy képes legyen áldozatot hozni a családért, és a sajátja elé helyezni a gyerek érdekeit, ha kell. Nem azt mondom, hogy tegyen meg mindent, amit a gyerek óhajt, hanem hogy ha hazaért a munkából, ne üljön le a meccs elé, mondván hogy fáradt, hanem foglalkozzon a gyerekével. Ha valami dolgom van és ő vigyáz a gyerekre, akkor ne kelljen mindent úgy elmagyarázni neki, mintha most látná először, és ne hívogasson 5 percenként, hogy mit csináljon vele. Sajnos a saját korosztályomban úgy látom, hogy az apukák nagy részének alap, hogy a napi 8 óra munkán kívül semmi dolga nincs, és húzzák a szájukat, ha az anyuka olyamsivel meri zavarni őket, hogy figyeljenek a 2 évesre, amíg leviszi a szemetet (komolyan ismerek ilyet). Sajnos sok apukát látok, akiknek fogalmuk sincs a gyerekük alapvető gondozásáról, és látszólag nem is érdekli őket, ezért képtelenek segítség nélkül ellátni. Emlékszem, én mennyire szerettem az apukámmal kettesben lenni, és a saját gyerekemnek is olyan apukát szeretnék, aki ezt meg tudja adni neki.
2018. júl. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!