Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerinted is sokkal önzőbb...

Szerinted is sokkal önzőbb viselkedés a gyerekvállalás, mint a gyerek nem vállalás?

Figyelt kérdés
tegnap 20:26
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

#7


Teljesen egyetértek, magam se értem hogy alakulhat ki egyesekben olyan torz gondolkodás, hogy a fogyatékos gyereket meg kell szülni, mert különben erkölcstelen vagy.

tegnap 21:54
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

#11


Nem kell hogy fogyatékos legyen, sokan egy egészséges gyereket sem tudnak felnevelni.


A felnevelést úgy értem, hogy nem traumatizáltan kerül ki a felnőtt társadalomba.


Rengeteg alkalmatlan ember van, akinek joga van más ember elég tönkretenni, és ehhez az állam is asszisztál a támogatásokkal.


Egy ideális világban pszichológiai vizsgálathoz kötnék a gyerekvállalást nem pedig munkaviszonyhoz kötött anyagi támogatáshoz.

tegnap 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
77%

#12 Teljesen igazad van.

Én azon vagyok kiakadva, hogy ha örökbe akar valaki fogadni egy gyereket (magyarul kivenni az állami gondozásból, ami valljuk be, egy nagy xar), akkor évekig kell várni, ezeregy jogszabály vonatkozik rá, millió teszten át kell menni stb.

Aki meg termékeny, az agyba-főbe nyomhatja ki a gyerekeket, senkit nem érdekel.

Ha nyomorba, akkor oda, ha erőszakos környezetbe, akkor oda. Arról nem is beszélve, hogy valaki kidobja a kukába/megöli a babáját...

Dehát ezek persze szaporodnak, mint a nyulak.

tegnap 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
16%
Azért, mert a gyerekvállalás nem jótékonysági tevékenység. Az ember halandó, az örökéletre egyetlen korlátozott lehetőség van, a génjeid továbbörökítése. Ez a vágy különböző mértékben de minden emberben ösztönszinten létezik. Nem babázni akarunk, hanem örökkön élni.
tegnap 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
81%

7 essel egyetértek teljes mértékben…. hogy látszólag fejlett a társadalom, és farkastörvények uralkodnak….

Szerintem is nagyobb önzőség vállalni gyereket a mai emberellenes világba, amit háborúk és gyilkos törvények uralnak. Nincs lehetőség nyugodt boldog gyerekkort biztosítani, akkor sem, ha a szülő szereti a gyerekét és pénzes.

Akik születnek, azok a gyógyszergyárak kísérleti malacaivá válnak, ez lesz a sorsuk!

tegnap 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
81%
A világunk semmivel sem inkább háborúk és gyilkos törvények uralta világ, mint bármelyik korszak az emberiség történelmében. Csak te erről nem tudsz
tegnap 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem gondolom magam önzőnek.

Nem csak azért nincs/nem lesz/ nem lett, mert nem akarok, hanem mert fiatal koromtól úgy érzem, hogy sem anyagilag, sem érzelmileg nem tudnám és nem is akarnám úgy támogatni, ahogy egy normális szülő támogatja a gyerekét/gyerekeit.

Igen, ha úgy nézzük van benne önzőség is, mert ezerszer kényelmesebb, hogy csak magamról kell gondoskodni. Másrészt felelős döntés, hogy nem túl jó anyagi és igen csak labilis mentális körülmények közé nem kényszerítek egy gyereket sem.

tegnap 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
0%
De sz*r lesz nektek majd meghalni. Ha csak nem lesz szerencséd és valami agyon nem csap egy pillanat alatt
tegnap 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
0%
Nem valo nektek gyerek, nekunk van 7, majd mienk lesz ez az orszag.
tegnap 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Önzőnek tartom magam, de nem amiatt mert nem akarok gyereket.


Szerintem a gyerekvállalás akkora felelősség, hogy ha valaki komolyan belegondolna, nem vállalna gyereket. De a terhességek fele annyi, hogy "teherben maradt", és megtartották.


A világon lehet kb 1 millió pár, akik alkalmasak értékes embert nevelni. A többiek csak szülik az arctalan robotokat, mert félnek a haláltól, és így próbálnak az örök élet illúziójába kapaszkodni.

ma 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!