Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A lányommal komoly problémák...

A lányommal komoly problémák vannak, hogyan oldjam meg, úgy érzem kevés vagyok hozzá?

Figyelt kérdés

Van egy 17 éves nagylányom, egyedül nevelem már 10 éve. Sajnos az utóbbi időben nagyon kezelhetetlen és öntörvényű lett. A szexualitását is oly módon bontogatja ami számomra elfogadhatatlan. Egyelőre nem tudja hogy tudomást szereztem erről, de muszáj lesz vele leülnöm. Előre félek hogy mekkora veszekedést csinál belőle.

Létezik olyan szakember aki segíthet a kettőnk kapcsolatát jobbá tenni?


tegnap 08:13
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/82 anonim ***** válasza:
22%

Kívülállóként egy házas férfira vagy nőre rámászni erkölcstelen. Ez vitathatatlan.

DE ilyen esetben a házasság megromlásáért elsősorban az okolható, aki benne van/volt a házasságban. Ő döntött úgy, hogy házasságban élő emberként fogadja a kívülálló közeledését, belemegy szexuális kapcsolatba stb.

Ha a kívülálló nem tart pisztolyt a fejéhez, hogy márpedig csalja meg a feleségét/férjét, akkor kizárólag ő vonható felelősségre a következmények miatt, hiszen élhetett volna a visszautasítás lehetőségével. "Bocs, de férjem/feleségem van."

Még egyszer: a kívülálló fél is erkölcstelen, ha tudja, hogy a másik házasságban él. De a hibás nem ő lesz, hanem a házasságban élő ember.

tegnap 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/82 anonim ***** válasza:
1%
36-os, erkölcsi, etikai szempotból elítélendő az a személy is, aki párkapcsolatban élő emberrel viszonyt folytat, mert önző, mert gátlástalan és mert nem zavarja, hogy fájdalmat okoz valakinek, de ettől függetlenül persze tudjuk, ez nem ritka eset. Felmentést mindig lehet keresni rá, miért nem hibás, de ha mélyen a tükörbe nézne, szerintem magától is rájönne, hogy erkölcstelen (tudjuk, nem divat ma már ez a tulajdonság).
tegnap 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/82 anonim ***** válasza:
17%

41-es, itt már azon is lovagolhatunk, hogy a harmadik fél felé csak azért volt nyitott a házas fél, mert a kapcsolata is gyengén működött vagy egyenesen haldoklott. A kapcsolat megromlásáért meg legtöbbször szintén mindkét fél felelős.

Ezek sokkal bonyolultabbak annál, semhogy egymondatos ítéleteket lehessen hirdetni. Valahol mindhármuknak megvan a felelőssége, ha egy ilyen helyzet kialakul. Ezt nem érti meg pl. 40-es válaszoló sem. Ő kényelmesen elvan azzal, hogy apját és a volt párjait szidja, eszébe sem jut, hogy anyja példáját másolja, és abba a szerepbe lép bele, amiben anyja is volt. És amíg nem látja meg a saját felelősségét ezekben a helyzetekben, addig nem is fog semmi változni.

tegnap 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/82 anonim ***** válasza:
53%
43, mert ha egy házasság nem működik, akkor erkölcsös megcsalni a házastársat? A házasság előzetes megromlásáért ilyen esetben tökmindegy, ki felelős, a nem működő házasságot előbb le kell zárni, és utána lehet fejest ugrani az új kapcsolatba.
tegnap 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/82 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem meg a kérdező egy unatkozó kamasz.
tegnap 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/82 anonim válasza:
100%
Kérdező, ezzel nem fogsz tudni mit kezdeni. Egy 17 éves lány nyugodtan dughat egy 16 éves fiúval, ha nem vérrokonok. Szóval lehet, hogy te ezt komoly problémának éled meg, de nekik nem az.
tegnap 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/82 anonim ***** válasza:
12%

44-es, ezt hívják szalmabáb érvelésnek. Nem azzal vitatkozol, amit írok, úgyhogy innentől nem folytatom a vitát.

Nem állítottam, hogy ha egy házasság nem működik, akkor erkölcsös megcsalni a másikat.

Egyáltalán: nem azt fejtegettem, mi erkölcsös, hanem hogy mindegyik félnek megvan a felelőssége abban, ha egy ilyen szerelmi háromszög alakul ki.

Ha nem érted meg, akkor természetes, hogy nem arra reagálsz. Akkor viszont nincs miről beszélnünk tovább.

tegnap 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/82 anonim ***** válasza:
0%
47-es, te vagy az, aki terel. Te hoztad be, hogy mi van, ha nem is működik a házasság, és azért ki a felelős, holott ennek az eredeti témához nincs köze. Most persze személyeskedsz, mert így esetleg annak a látszatát keltheted, hogy neked van igazad, holott egyáltalán nincs így.
tegnap 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/82 anonim ***** válasza:
81%

Mi a probléma hogy együtt van egy olyan személlyel aki nem rokon?

Hacsak nem együtt nőttek fel, akkor én ezt nem tudom hibának nézni. Hiszen akárhogy is befogadta a család esetleg akkor sem lesz rendes csaladtag.


Egyébként a vitához is hozzászólnék.

Szerintem alapvetően ha megcsalásról van szó első sorban a kapcsolatban lévő fél a hibás, ez egyértelmű.

Viszont annyi önbecsülésének/tiszteletnek a másik félnek is kell lennie magával szemben és a csaló fél párjával is szemben hogy nem állok le vele, mert tisztelem magam annyira hogy nem leszek második, és tisztelem annyira a nő/férfi társamat is hogy nem állok le vele.

tegnap 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/82 anonim ***** válasza:
0%
Sajnos az ilyenek menthetetlenek... Rájuk jön hogy ők az istenek, akik azt csinálnak amit akarnak, te meg mondhatsz akármit, mondhatod akkor is ha nincs ott, kb. ugyanannyit ér. Ettől függetlenül egy próbát talán megér, normálisan, szeretettel elmondani, hogy lehet hogy ezt talán mégsem így kéne.
tegnap 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!