Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Idős, gondozásra szoruló...

Idős, gondozásra szoruló szülőtől kénytelen vagyok elviselni az érzelmi bántalmazást?

Figyelt kérdés

Folyamatosan csak bántóakat mond, sokszor kiabál, körül kell ugrálni, ha már valami kis dolog van,ami neki nem tetszik akkor érzelmi zsarolásba, drámába kezd, pl. "Ennyire szeretsz te engem, hogy erre meg erre se vagy képes?"...

Ismerős azt mondta, ez van, ezt el kell viselni, mert én vagyok a gyereke, és az alaptörvényben benne van, hogy a gyermek a szülőjéről köteles gondoskodni. Tehát muszáj tűrnöm ezt és kénye kedvére ugrálni? Kikészülök tőle már... És megváltozni nem fog, nem lehet vele beszélni.



szept. 11. 19:05
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
48%
Milyen már az, hogy egy szülő bántja a gyerekét, 29-es? Egye meg, amit főzött!
szept. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
24%

De 30as te nem tudod milyen frusztráló egyes embereknek az, hogy magatehetetlen és kiszolgáltatott más embereknek. Nem tud menni semerre, megszakadtak a baráti kapcsolatok, özvegy, a gyereknek látszólag teher, plusz még betegség és időskor. Ezt el kell viselni, hacsak nem vagy olyan állapotban, hogy anyagilag megengedd magadnak azt, hogy vállalsz mellé egy idősgondozót vagy öregotthonba adod. Nagyrészt az idős emberek élete megkeseredik, és másképp nem tudják levezetni a feszültséget.

Ilyen az élet, ha valaki annyira gyenge, hogy ezt nem viseli akkor ez van.

A gyógyszerezés meg szerintem egy rohadtul nem igazságos dolog. Kb mint egy állatot, úgy tartják így. Az én nagymamám is gyógyszerezve volt. Sajna én nem tudtam gondozni, mert iskolás voltam más városban, és őt is konkrétan megölték a gyógyszerekkel, hogy ne járkáljon és ne mérgesítse a rokonokat. Van ennél jobb megoldás. Úgy is ha olyan nagy beteg röcid idő után elmegy, nem lesz sokáig az ember terhére.

szept. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
75%
#32 amit írsz az mind igaz, csak épp a kérdező írta hogy az anyja régen is ilyen volt. Szóval ezt a viselkedést nem a kiszolgáltatottság hozta magával.
szept. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
69%

"Ezt el kell viselni, hacsak nem vagy olyan állapotban, hogy anyagilag megengedd magadnak azt, hogy vállalsz mellé egy idősgondozót vagy öregotthonba adod."


Nem kell elviselni. Mindenkinek a tettei következményét kell viselni, aki nem bír normálisan viselkedni a gyerekével, annak azt, hogy majd magára lesz hagyva.


Én nem is tartom a kapcsolatot a rosszindulatú, bunkó anyámmal, szerinted fog érdekleni 20 év múlva, mi van vele, miközben már 3vek óta nem is láttam?


Volt lehetősége változni, nem tette. Ez van. Továbbra sem kötelező gondozni senkit, az csak egy lehetőség.

szept. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
60%
Semmilyen frusztráló körülmény nem jogosít fel senkit a családtagjaik bántalmazására. 32-es!
szept. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
49%
Nem egyszerű ez a téma. Valóban, nem köteles senki tűrni a verbális bántalmazást. Viszont a magatehetetlen beteg másra szorul. Egy kórházban se utasíthatja el az orvos vagy az ápoló az agresszív beteget. Köteles rajta segíteni. Valóban, idős korban a demencia is agresszívvé tehet valakit, olyat is, aki nem volt olyan. De a világéletében nehéz természetű öreg se hagyható segítség nélkül. Arra valóban senki se kötelezhető, hogy maga ápolja non-stop a beteget. De meg kell szervezni, hogy ellátást kapjon.
szept. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
32%
Szomorú, hogy ennyi empátia szorul ezen az oldalon az emberekben. Ha mindenki ezen az elven lenne mennyire szar, szeretet nélküli világban élnénk...
szept. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
48%

Szervezze meg saját maga! Semmi más nem kell hozzá, csak egy telefon meg az időskorára félretett pénze. És ne hasonlítsd a munkavégzést a magánélethez, 36. Mellesleg biztos, hogy a kórházi személyzet helyrerakja, ha ép elmével szándékosan sértegeti őket.

Hát, 37es, itt te nem vagy empatikus!

szept. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
25%
38as, nem szerintem nincs bajom ezzel. Tudom, hogy nehéz egy ilyen emberrel, én is tapasztalom folyamat. De tudom, hogy neki is nehéz, és ha ilyen volt egész életében, mostmár ennyire ne hagyjam magára. Mindenki ki tudja bírni, csak itt sokan nem tudják leszarni a helyzeteket.
szept. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
41%

"De meg kell szervezni, hogy ellátást kapjon."


Ezerszer meg lett tárgyalva, hogy erre sem köteles. A gyermek kizárólag szülőtartás fizetésére kötelezett, ha megítéli a bíróság, semmi másra. Sem fizikai gondozásra, sem megszervezésre, rácsukhatja az ajtót a bántalmazó szülőre, ha akarja.


Ha valaki szerint rendben van egy korábban is bántalmazó szülőnek alárendelődni, az nem empatikus, hanem hülye. Ha senki nem félne a társadalom véleményétől, hanem kiállna maga mellett és csak annyit nyújtana a szülőnek, amennyit az érdemel viselkedése alapján, ponthogy nem szereretlen világ lenne, épp ellenkezőleg: legalább az emberek rájönnéek, hogy ha bántalmazóak a gyerekeikkel, meglesz a következménye, aztán kétszer meggondolnák.

szept. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!