Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Idős, gondozásra szoruló...

Idős, gondozásra szoruló szülőtől kénytelen vagyok elviselni az érzelmi bántalmazást?

Figyelt kérdés

Folyamatosan csak bántóakat mond, sokszor kiabál, körül kell ugrálni, ha már valami kis dolog van,ami neki nem tetszik akkor érzelmi zsarolásba, drámába kezd, pl. "Ennyire szeretsz te engem, hogy erre meg erre se vagy képes?"...

Ismerős azt mondta, ez van, ezt el kell viselni, mert én vagyok a gyereke, és az alaptörvényben benne van, hogy a gyermek a szülőjéről köteles gondoskodni. Tehát muszáj tűrnöm ezt és kénye kedvére ugrálni? Kikészülök tőle már... És megváltozni nem fog, nem lehet vele beszélni.



szept. 11. 19:05
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
23%
Az a baj nem tudod megváltoztatni anyukádat. Magadnak is ártasz, de azért csak nem rakhatod ki az utcára élni. Nincs testvéred? Nem kell elviselni, de azért csak az anyádról van szó, nemde? Mégis felnevelt, akármilyen szaralak. Le lehet pontozni, de szerintem ezért negérdemlik, hogy gondozzuk őket, és ne rakjuk ki hajléktalannak őket.
szept. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
81%

"Mégis felnevelt, akármilyen szaralak."


Azt ugye vágod, hogy nem jópofiságból tette, hanem mert hanem ment volna a böribe, a szerencsétlen gyerek meg egy normális családhoz?


Meg azt se felejtsük el, hogy alapvetően nem gyereket nevelt, hanem befektetett egy ingyen cselédbe, akit még bánthat is, mert nem tud csak úgy felmondani.

szept. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
93%
Itt már valami betegségről lehet szó, ha nem volt ilyen előtte. Amúgy nem vagy köteles elviselni. De ha nincs senki más, testvér, rokonok vagy bárki, akkor muszáj lenne valamit tenned, hogy megszünjön ez az állapot. Gondolom pszichiátriára nem tudnád elrángatni, vagy elküldeni, hogy diagnosztizálva legyen, és legyen egy papírja róla, pl hogy Alcheimer kór, demencia vagy egyéb. Számodra is világossá válhatna, hogy nem azért viselkedik így mert egy vén gonosz valaki, hanem "csak" beteg, és a betegség váltja ki belőle ezeket a dolgokat. Tudom nagyon nehéz, mert én anyukámat 5 évig gondoztam aki demens volt. Rettentően nehéz volt vele, és sok türelem kellett hozzá. ( Sajnos azóta már elhunyt) Azokat amiket mond ne vedd magadra, engedd el a füled mellett, és bánj úgy vele mint egy beteggel, aki azt se tudja miket mond. Ha diagnosztizálva van, akkor kérhetsz szociális gondozót, aki hetente párszor meglátogatja. Egy minimális összeget kell csak fizetni.
szept. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
84%
El tudja látni magát? Nem szorul segítségre? Nincs testvéred? Egy házban laktok, vagy időnként meglátogatod?
szept. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
13%

Miért ment volna "böribe" ha kikapartatta volna, vagy ha örökbe adta volna mikor megszületett?

Kíváncsi lennék itt a válaszolók hány százaléka lesz öreg korára betegség miatt egy meghuttyant vénember, aki nem tudja mit beszél. Elég egy óra és az életed el van szarva, és a mentális egészséged is elhagyhat egy szép napon. Remélem ők is majd az utcára kerülnek emiatt.

Nem azt mondom, az én apám is olyan ember, aki miatt sokat költök/fogok költeni pszichológusra, de nem hagyhatom szerencsétlent majd betegség alatt magára. Ő is bánt mentálisan minden nap, de leszarom és nem érzelmeskedem minden nap miatta. Az ember egy idő után nem törődik vele, ápolja, ha nem tud viselkedni akkor szó nélkül is csinálhassa, majd leszarja pár óráig. Oké, ő vállalta el, nem a gólya dobta be a gyereket az ablakon, de akkor is elvállalta. Megengedte, hogy megszüless, neki köszönheted, hogy itt vagy. Ennyit megtehet a gyerek a szüleiért. Ők is mostak a seggét és idegeskedtek miattad.

Persze vannak kivételek mint minden esetben. Ilyenek a c kategóriák, akik ösztönlények és csak azért vállalják be a gyereket, mert nem tudják hogy van más megoldás. Ha ez is egy ilyen eset, az anya vagy az apa nem segítette egy percig se még az általános iskola kijárását se, nem kapta meg a gyerek azt a minimálist, amit muszáj megkapjon(étel, ruha) és a szülők egy percet nem dolgoztak az eltartása érdekében, akkor pakolja ki. Akkor teljesen meg van értve.

De egy gyereket ha vállalt valaki és megadja neki azt, amit megtud adni, akkor szerintem kötelessége elviekben az, hogy ő is megtegyen mindent a szülőkért, amit megtud, hiába mérgezőek. Unalmas már a sok kapcsolatmegszűntetős hiszti.

szept. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
78%

"Miért ment volna "böribe" ha kikapartatta volna, vagy ha örökbe adta volna mikor megszületett?"


Ilyen nemes cselekedeteket ezek a férgek nem csinálnak, leginlább azért mert így alapértelmezetten el is esnének az ingyen cselédtől. Én speciel a kiskorú veszélyeztetésére gondoltam, amikor csak úgy elvan ott valahol a gyerek, míg nem lesz haszon is belőle.


Amúgy köszönöm szépen, én tiniként láttam, hogy mamám ápolása hogy teszi tönkre fizikailag és mentálidan is anyámat. Az az utolsó dolog, amit a gyerekemnek kívánnék.

szept. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
25%
16os, soha nem tudhatod mit érsz meg. Legyen úgy, ne kelljen téged is ápolni. De azért ne légy annyira biztos a dologban, hogy te majd egy ugyan ilyen friss gondolkodású öregember leszel, mint amilyen most is vagy.
szept. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 A kérdező kommentje:
Sajnos régen is ilyen volt a viselkedése, nem most lett ilyen. Csak most kénytelen lettem többet vele lenni, mert testileg kezd leépülni. De mentális betegségre nem lehet fogni semmiképp.
szept. 11. 22:10
 19/49 anonim ***** válasza:
86%
Hagyd a fenébe, egy életed van, hát éld! Tégy úgy, mint ő. Egy kicsit sem érdekli, te hogy érzed magad, hát téged se érdekeljen a ő sorsa.
szept. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
97%
Senkitől nem szabad eltűrnöd a bántalmazást. A szülőtől sem. Ahogy nem megfelelő hangot üt meg, abban a másodpercben csapod rá kívülről az ajtót, és 3 napig rá se nézel. Minden alkalommal. Nem lesz túl sok alkalomra szükség, hogy behúzza fülét-farkát. Határszabás: ez a bűvös szó. Az ismerősödnek is.
szept. 11. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!