Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Idős, gondozásra szoruló...

Idős, gondozásra szoruló szülőtől kénytelen vagyok elviselni az érzelmi bántalmazást?

Figyelt kérdés

Folyamatosan csak bántóakat mond, sokszor kiabál, körül kell ugrálni, ha már valami kis dolog van,ami neki nem tetszik akkor érzelmi zsarolásba, drámába kezd, pl. "Ennyire szeretsz te engem, hogy erre meg erre se vagy képes?"...

Ismerős azt mondta, ez van, ezt el kell viselni, mert én vagyok a gyereke, és az alaptörvényben benne van, hogy a gyermek a szülőjéről köteles gondoskodni. Tehát muszáj tűrnöm ezt és kénye kedvére ugrálni? Kikészülök tőle már... És megváltozni nem fog, nem lehet vele beszélni.



szept. 11. 19:05
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
79%

"Mégis felnevelt, akármilyen szaralak"


Hát még jó, hogy felnevelte, ha már vállalta. Az lenne a fura, ha nem. Ez alap dolog, ezért nem kell külön hálásnak lenmi.

szept. 12. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
55%

Az ingatlanjáért cserébe kössön vele valaki eltartási/gondozási szerződést!


Ha majd öreg és demens leszek, nem akarom, hogy a gyerekeim ápoljanak. A lakásomért cserébe egy erre szakosodott otthonban ápoljanak!

szept. 12. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
77%

De mi a fenéért nem tudsz kiallni magadért?


Amikor kötözködik megmondod hogy "anya, normálisan beszélj velem mert ha én nem lennék akkor senki nem segítene neked és ha nem viselkedsz én se fogok".

szept. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 Kései Sirató ***** válasza:
68%

Többféle lehetőséged is van:


Zsarold te is őt. Mondd ugyanezeket:

Nem szeretsz, ha így beszélsz velem. stb


Igényeljétek az önkormányzatnál a házi segítségnyújtást, ami nagyon olcsó, mert állami és önkormányzati támogatás is van rajta. Egy idősgondozó fog kijárni heti pár órában, az is jobb, mint a senki.


Érdeklődd meg, hol van olcsó idősotthon, nem mindenhol drága annyira!


Nincs testvéred? Ha van, akkor gondozzátok felváltva!


Köthet eltartási szerződést valakivel, aki elvállalja, cserébe a lakásáért, ha egyáltalán van neki.


Kérd az orvost, hogy erős nyugtatókat, altatókat írjon fel neki, amitől rengeteget alszik nappal is, szinte sosincs ébren, ez is egy jó megoldás lehet, az ismerősömnél működik, az ordibáló anyja is kezesbárány lett.

szept. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
87%

Nem kell odajárni gondozni. Jogilag nem kötelességed a saját életed, megélhetésed, szabadidőd árán bárkit hosszútávon gondozni, főleg, hogyha minősíthetetlenül is beszél veled.


Ennyi. Én egyszerűen ignorálom az ilyen toxic embereket.

szept. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
54%
Nagyon össze tett a dolog. Hova valósi vagy? Ha gondolod írj privátban és segítek
szept. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
21%
Segítséget kellene igénybe venni. Egy gondozásra szoruló öreget valóban nem szabad magára hagyni, abba bele is halhat. Viszont meg kell tanulni nem törődni a beszólásokkal, valamint másokat is bevonni a gondozásba.
szept. 12. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
0%
Nem szabad magára hagyni? Ezt ki mondja?
szept. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
66%
Utolsó, normálisan nem szabadna magára hagyni. Milyen az már, ha szerencsétlen mondjuk az ágyból se tud már felkelni és a gyereke otthagyja napokra egyedül
szept. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
75%
29, aki segítséget akar, az cserébe viselkedjen akkor maga is normálisan.
szept. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!