Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Régen miért az anyát sajnálták...

Régen miért az anyát sajnálták, ha egy gyerek problémás volt, mondván, gondot okoz az anyjának?

Figyelt kérdés

A gyereknek is lehettek érzései, problémái, amiben teljesen el volt veszve és nem látta a kiutat, de szegény anyukának ő csak gondot okoz ezzel, mert sír, nem tud viselkedni, nem barátságos, stb. Szégyent hoz szegény szüleire.


Igen, nincs még gyerekem, és igen, van pár sebem.


Csak egy saját példát hozok: óvodás kislány voltam, és mindenféle férfirokonok JÁTÉKBÓL (ezt azért írom, hogy félre ne értsétek, abúzus nem volt), tényleg csak játékból mindig rácsaptak a fenekemre.

De én már ezt sem szerettem. Hangosan veszekedtem, és mivel akkor tanultam ezt a szót, rákiabáltam a rokonra, hogy legyél tapintatos! Ezen akkora röhögés lett, hogy rögtön utána még 3x rácsapott a fenekemre, hogy ez itt a tapintat, hisz éppen megtapint engem!


Stb, mindegy is.


aug. 3. 23:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%

A rokon meg csapkodja az édesanyja fenekét, amikor az édesanyukáját - az apukája hátán - abuzálja egy rögbicsapat afroamerikai.

Azt ugye tudod, hogy te egyáltalán nem voltál "problémás"?

Az volt, hogy régen a gyereknek nem volt ekkora értéke, ilyen széles körben, mint manapság.

És jaj szegény anyja, hogy megverte a sors - az elhanyagolt - gyerekével.

Persze most is van aki féreg módon neveli a gyerekét.

aug. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
42%
Rossz gyerek nem létezik. Rossz szülő annál inkább.
aug. 4. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
69%

Normális helyeken azért a gyereket nem csak nyűgnek tartották.


De amúgy meg a válasz az, hogy hagyományosan régen másként álltak a család kérdéséhez. A gyerek az csak gyerek volt, a nőnek meg két "feladata" volt: foglalkozni a gyerekkel, meg ellátni a férjét. Utóbbi mondjuk nem volt ám olyan egyszerű abban a korban, amikor az automata mosógép még gondolat sem volt, és instant ételek sem igazán léteztek. Gyakorlatilag egy teljes állásnyi időt elvett az, hogy főzzön, mosson, takarítson, és mire az "ura" hazaért, természetesen ha az hű, de fickós volt, akkor kötelessége volt a lábát széttenni, ergo addigra mindennel végeznie kellett, és ezek mellett az, hogy a gyerek nem viselkedik úgy, ahogy elvárná, csak nyűg volt. Hidd el, nem volt túl sok ideje és energiája a gyerek lelkével foglalkozni, főleg, hogy jellemzően nem 1 vagy 2, hanem 4-5, vagy akár még több gyerek volt akkoriban az általános.

aug. 4. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem itt nem az a lényeg, hogy régen e vagy sem. Inkább ha van egy nárcisztikus nagymama vagy nagypapa, akkor ő nehezebben ismerné be, hogy bizony ő rontotta el a saját gyerekét. Viszont így, ha az unokáját hibáztatja, akkor neki nem kell felelősséget vállalni azért, amit tett. :)
aug. 4. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%

Ha valóban problémás, most is sajnálják a szülőket, mivel több energia egy fogyatékos, vagy autista gyereket felnevelni, de most már a gyerek felé is meglágyul az ember szíve. Ez régen nem tudom, hogy volt.

Te a leírt sztori alapján nem voltál problémás, csak kisgyerek, aki "cuki, ha kiakad". Fú de utálom ezeket. A gyerek is egy kis ember, vannak érzései, és ha egészen kicsi korától kezdve ezeket az érzéseket kiröhögik, akkor nyilván nem lesz belőle egészséges felnőtt, és később sokkal nehezebb egyenesbe hozni az érzelmi világot.

aug. 4. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
65%

Azért azt csak el lehet ismerni, hogy nehezebb egy problémás gyerekkel, mint egy nem problémással. Már ezt is sajnáljátok az anyáktól?


Ha nincs gyereked, fogalmad sincs, hogy még egy könnyen kezelhető gyereket se könnyű felnevelni. 24 órai szolgálat. Nagyon szép dolog, de hogy fárasztó, azt már csak ne vitassa el senki.

aug. 4. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
70%

A leírásod csak egy vicces családi sztori, bár nem neked. Nem ettől vagy problémás gyerek, te fogalomzavarban vagy. Problémás akkor lettél voln, ha hiperaktív vagy, ADHD-d van, autista, vm kromoszóna rendellenesség miatt düddő vagy, stb.

Az általad megemlített eset kb minden családban megvan, csak pepitában. Egy kollégámnak nagyszájú a kissebbik fia, de jókat röhögünk a beszólásain.

aug. 4. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

3.

Szerintem a kérdezö már nem abban a világban volt gyerek.

De az biztos, hogy 1 generációval ezelőtt is másképp álltak a gyerekekhez.

aug. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
57%

Hú, ilyen nálunk is volt. Nagyapám csinálta. Mondtam egyszer az oviban, hogy nem szeretem a nagyapámat. Miért? Mert pedofil 😂

(Akkoriban tanultam meg ezt a szót a tévéből) nahhh kaptam otthon érte. Égtek anyámék rendesen.

Mondjuk legalább utána már nem erőltették hogy menjek velük az öreghez.

aug. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
70%

Csak szerintem nem normális, hogy felnőtt férfi rokonok egyfolytában egy kislány fenekét csapkodják?

(Akkor se lenne normális, na nők csinálnák.)

És még utána a gyerek anyja azon akad ki, ha a gyerek szól? És ezért problémás a gyerek? Mi van??

aug. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!