Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A fiam miért csinálja ezt?

A fiam miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés
Amikor megkérem, hogy segítsen például fűnyírásba, vagy hogy szedjük fel a gyümölcsöket a fa alól, akkor jajgat, hogy nincs kedve, de mégis jön, és többet segít mint kéne. Ma is össze szedtük a le hullott szilvákat a fa alól, és mikor készen lettünk, akkor azt mondtam neki, hogy szedhet még ha akar, és szedett. Nem is keveset. Mi lehet az oka?

júl. 28. 16:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nyafogni divatos, na meg nehogymá' első szóra pattanjon 😁

Segíteni viszont szeret, ennek örülj. Szerintem semmi gond nincs ezzel!

júl. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
97%

Az utcában lakó tinisrác meg egész nap hajnalig játszik a számítógépen. Hallani a nyitott ablaknál az ordítozását meg káromkodását...

Örülj neki, hogy a te fiad nem ilyen!

júl. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%
Tinibetegség, az enyémek is ezt csinálják. Jó érzés nekik kiadni a frusztrációt valamilyen formában. Addig jó míg csak panaszkodik kicsit, de teszi a dolgát. A rosszabbik véglet szétveri a fél szobáját, amikor dührohamot kap, mert elvetted a telóját. Egyszerűen csak ők is fáradtak és nyűgösek néha, a suli is fárasztó, meg amúgy egy tini lelkivilágát és érzelmi kavalkádját feldolgozni is az. Jól csinálja a fiad, szerintem ez az egészséges. Biztos te is szoktál néha panaszkodni, ha fáradt vagy.
júl. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van olyan, hogy semmi kedvem nekiállni az adott dolognak, puffogok egy párat, de ahogy nekiállunk és csináljuk, megjön hozzá a kedvem.
júl. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Veled még sosem volt olyan, hogy nincs kedved megmozdulni, aztán mégis kedvet kapsz hozzá, hogy csinálj valamit? 🙂
júl. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
85%
Akik szülőként hú de nagyon nem értik meg a gyerekeiket, azok tényleg el akarják hitetni, hogy bezzeg ők lelkesen várták, hogy végre megkapják a következő feladatot? Vagy azt, hogy már nem emlékeznek arra, mi volt 25-30 éve? Nekem az ilyesmi akkora színészkedés, és még elvárnák, hogy higgyenek nekik.
júl. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nincs hangulata belekezdeni a munkába, amikor épp valami mással foglalkozik, más köti le. Aztán amikor már belekezd, akkor már megjön a kedv(e) is. Szerintem mi, felnőttek is egy csomószor így vagyunk. Sokszor csak elkezdeni nehéz valamit, utána már megy minden magától, csak rá kell vennünk magunkat. A gyereknek meg őszintén mondd el a végén, hogy mennyire értékeled a munkáját, segítségét. (De nem kell túlzásokba esni, csak szépen megköszönni.) Hagy örüljön egy kicsit a lelke. :)
júl. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nincs kedve elkezdeni, de azért megcsinálja. Szerintem elég gyakori az ilyen.
júl. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
57%
Talán a nevelésén kellene módosítani és felnőttként kellene vele bánni. A leírtak alapján nem dologkerülő, csak valami rendszeres feladatot kellene rábízni, ami valóban fontos a család számára, ahol érezhetné, hogy ő nem gyerek már és valóban szükséges, hogy azt a munkát valaki önállóan elvégezze.
júl. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen nálam is van csak házimunkával. Van a fenének kedve sikálni, de ha már haladok vele belejövök és csinálom. Mondjuk a gyerekek mellett ez egy végtelen történet úgy érzem..
júl. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!