Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tudok kezdeni anyámmal? 17/F

Mit tudok kezdeni anyámmal? 17/F

Figyelt kérdés

Ő tök bátran pofán vág, rángat engem, kést tesz a torkomnak (1x történt meg, megfenyegetett hogy meg*l), saját magát üti, hisztizini nagyon tud hogy senki se szereti és nincs értelme az életének, szerinte majd miattam lesz ő újra rákos, a halott ikertesóm biztos szeretné és nem csak fájdalmat okozna neki mint én, egyik pillanatban kedves velem, utána tökre “sivár érzelmileg”, ha neki nem tetszik valami velem kapcsolatban akkor az a reakciója, hogy “menj át apádhoz pakold össze a börőndőd.


Ha nekem valami bajom van pl. magam alá zuhanok és megiszok egy üveg bort akkor az a reakciója hogy “a terapeutád borát lopd el, őt fizetik, hogy elviselje a sz@rságaidat”. Szó szerint ezt mondta.


Ezzel mit tudok kezdeni?


Anyám 90% h borderline személyiségzavaros, én meg “borderlinera hajazó emocionális zavarban” szenvedek. Bár én inkább “beilleszkedni nem akaró emocionális zavar”-nak hívnám a betegségem.😂🤣

Na tökmindegy szerintetek hogy tudnám támogatni anyám? Vagy mit kezdjek vele, hogy ne veszekedjünk olyan sokat?


Terápiára nem akar menni mert neki “nem kell”.


Köszi a válaszokat!



júl. 3. 01:33
1 2 3 4 5
 31/49 A kérdező kommentje:

#27 lehet hogy neked nalam sokkal rosszabb de errol en tehetek? Sztem nem. Igen sajnalom hogy nekem a “drogok” a problemaim ez van, erdekes hogy a redditen angol nyelvu oldalakon az embeereek segitokeszek meg minden itt meg magyar oldalon anszokasos “te vagy a sz@r d*g*lj meg” kategoriat kapom az emberek 90%-atol. Mindegy.

Gondoltam jol esne nekem ha magyarok is be segitenenek vagy valami de mar megszoktam ezen az oldalon en vagyok a hibas mint mindig. 😒

júl. 3. 13:47
 32/49 anonim ***** válasza:
34%

30, Meg szerintem neked is, hogy ilyen válaszokat írogatsz. 17 éves. Szerinted mit tegyen, ami megoldás erre a helyzetre? Erre most komolyan kíváncsi lettem. Neked nem esik jól kiírni vagy elmondani a barátaidnak, ha valami bánt? Miért baj az, ha valaki többször írja ki a kérdését? Szorult helyzetben van, támogatásra lenne szüksége, és állítom neked, hogy még most ha kapna egy lakást, nyugodt körülményeket, akkor rendbe jönne az élete, nem kell elásni... Segítséget szeretne kapni, akár csak pár kedves szót, hogy ne adja fel, van remény. Akkor mit zavar az téged, hogy hányszor teszi fel a kérdését?

Régen voltam gyakorin, azt hiszem megbántam, hogy újra visszajöttem. Valóban, külföldi oldalakon sokkal segítőkészebbek az emberek, és nem akarnak az első mondatod után negatívan lehúzni. Ez szörnyű a nemzetünkre nézve. Aztán meg megy a mutogatás, hogy a mai generáció... öhm...

júl. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 A kérdező kommentje:

#31 meg akit erdekel hogy miert irogatok ki sok kerdest.


Sajnos nekem nincsenek ilyen barataim akikkel ezeket meg tudnam osztani, jarok terapiara, de az nem annyira sokat segit, szoval ezert irogatok ide ki kerdeseket.

júl. 3. 14:07
 34/49 anonim ***** válasza:
23%

Bocsánat, befejezem, többet nem írok, pontosabban megpróbálok nem írni. Csak azt hiszem most telítődtem az oldalon található negatív, lehúzó, kicsinyeskedő válaszokkal, és mikor még használtam egy fokkal értelmesebb volt ez az oldal. Itt tényleg bármit írsz, de tényleg bármit, egy-két kedves hozzászólástól eltekintve mindenki degradáló, fölényeskedő, ki ha nem én és sz*r amit csinálsz/amilyen vagy stílusban ír a másiknak, mindenféle korlátokat felrúgva. Tiszta állati. Tényleg ennyire kiégettek lettünk? Nagyon fáj ezt nézni, mikor tényleg csak pár kedves szóra, és nem "belepofázásra", degradálásra lenne szükség. Nagyon sajnálom, hogy már csak ilyen szinten tudunk egymással kommunikálni sokszor akaratunk ellenére, mert ennyit sikerült elsajátítanunk.

14-es voltam, és már láttam én is máskor is a kérdező kérdését, de nem rám tartozik, sosem szégyen segítséget kérni, de aki belerúg a másikba annak viszont a szegénységi bizonyítványa... Sokan úgy beszélnek itt, mintha házat adtak volna a srácnak ideiglenesen, de elpókerezte. Akkor talán megérteném ezt a stílust, de így semmiféleképpen sem tolerálható/elfogadható.


Ha már nem írnék, Kérdező, tarts ki! Ne add fel! Biztos vagyok benne, hogy nagyon nehéz de próbálj meg egy jó szakmát kitanulni, amiből aztán eltarthatod magad! És kérlek soha ne próbálj ki olyan szereket, amiknek a rabjává válhatsz (az italt se vidd túlzásba). Lehet, hogy te csak egyszeri/alkalmi használatra gondolsz, de a függőséget nagyon sokan leértékelik, egészen addig amíg "élvezői" nem lesznek ezeknek a szereknek. Utána már nem te fogsz irányítani, annyira sem mint eddig. Ha kilátástalan is a helyzeted, inkább menj el futni vagy találj ki valami programot ami nem ön- és közveszélyes, de nagyon kérlek azt a kis kontrollt se veszítsd el ami felett még hatalmad van. Ha beüt a pia, és amiket "csak kipróbálsz", egy életre tönkre teheted magad. Így meg 4-5 év, és szabad lehetsz, talán még anyukádnak is fogsz tudni segíteni, ha sikerül "kirepülni", csak addig nagyon erősnek kell lenned és bírd ki valahogyan, ne engedd meg magadnak, hogy még ennél is jobban a padlón legyél, mert akkor annyi esélyed sem lesz az életben, mint eddig. Addig meg nagyon sok erőt! :))

A negatívaknak meg jó gyógyulgatást, hogy aztán tudjanak ők is szeretet adni, ne csak rombolni a szavaikkal. Ugyanakkor jó volt olvasni a többi pozitív kommentet is, miattuk éri meg még ezt az oldalt használni.

Sziasztok!

júl. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
34%
Érdekes, sokan írják hogy ne bántsuk még csak 17..bezzeg ha arról van szó hogy a szülő nem engedi a 17 évesét pasinál aludni vagy bulizni mindenki neki esik hogy mindjárt felnőtt hagyni kell. Hogy is van ez?
júl. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 A kérdező kommentje:
#35 ok akkor úgy lesz, legalább én jól érzem magam és nem lelki idegroncs vagyok mint anyám😂😂😂
júl. 3. 20:10
 37/49 anonim ***** válasza:
54%

Kérdező, velem dumálhatsz, én nagyon szívesen segítek!

18/f

júl. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
17%

" hogy történjen ahogy, valahogy felnőttél, mert felnőttél, és most te is csak azt a bántást adod tovább amit kaptál az"


Mert túl akartam élni!

Ütsz, vagy téged ütnek!


A boxmeccsen is aki győzni akar, az tesz érte!



A kérdezőnél a hozzáállással is alapvető bajok vannak!

Egy győztes alkatnak eszébe nem jutna az önpusztítás!


Akaratereje nyilván van, csak a vesztes oldalra tart...


Azt sem képes belátni, hogy az öngyivel is csak magával cseszne ki, mivel a világ nélküle is megy tovább, ő viszont sosem tudja meg mit hagyott ki a jövőben ha öngyi lesz!


Ráadásul mindenki "csorron" vagy megvetéssel emlékszik majd rá, (ha emlékszik) hiszen mégis ki büszke egy drogos öngyilkosra?

júl. 4. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:

Azzal, hogy ilyen a hozzáállása még azt a lehetőséget is elengedi, hogy tetteivel kikényszerítse mások elismerését a családjában vagy a környezetében!


Az a legnagyobb fles, amikor már vadidegeneket meg szomszédokat is "pofánvág" a felismerés, hogy te ez a csávo milyen sokra vitte már a családja meg egy putri még azóta is!



Tudod mi kellene neked kérdező?


Egy "példakép tábor"!


[link]

júl. 4. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
21%

38-39, itt nem azon van a hangsúly szerintem, hogy a kérdező mit tett (azzal majd neki kell elszámolni saját maga felé, s ha hiszünk a Jóistenben akkor felé), hanem hogy neked milyen a stílusod. Adsz, vagy elveszel. Van egy kényes szitu, amit a kérdező megoszt ezen az oldalon. Tanácsolni, javasolni lehet, de ez a fölényeskedő, felkérdező stílus, nem vagy az apja/anyja, nem is kell, hogy az legyél... Nem látsz bele az életükbe! (Hiába hiszed azt!) Ha ezen finomítasz és le tudod írni vádaskodás "mert ilyen szr vagy", mindjárt érthetőbb lesz a mondanivalód.

Valószínűleg elbeszélünk egymás mellett, úgyhogy nem is szaporítom a szót.

júl. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!