Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mégis mit tudok...

Szerintetek mégis mit tudok anyámmal kezdeni? Most nagyon messzire ment…

Figyelt kérdés

Szóval, 19 vagyok, most érettségizem, szeretnék másik városba egyetemre menni, főleg anyám miatt.

A barátommal 7 hónapja vagyunk együtt, és nagyon jó kapcsolat, de nyilván nem akartam bemutatni a szüleimnek, mert tudtam, hogy anyám nagyon durva lesz…

Szóval ma délután a barátom megcsókolt egy fagyizóban, és tippem szerint valamelyik szomszédunk, vagy valamelyik néni akinél anyám takarít megláthatta, mert mikor hazaértem, ez fogadott: (elnézést a szóhasználatért, idézek.)

“Drága lányom, sikerült magad megk.ratni a (családnév) fiúval? Ugye tudod, hogy abból a g.ciből 9 hónap múlva unoka lesz? És amúgy is, pont annak f.sznak a fiával? Hát ennyi nincs benned?”

Erre csak annyit mondtam, hogy “Már feltalálták a gumit” és annyiban hagytam, de már nem tudom mit csináljak. Ezek után tuti, hogy folyamatosan azon fog munkálkodni, hogy szétmenjünk. Egyébként a barátom apjával nincsen semmi baj, csak “Budapesten dolgozik irodában” és ez anyámék szemében munkakerülés, és felvágás egyben (?)… Az a durva, hogy nem falun lakunk, hanem Bp agglomeráció… Majdnem mindennel kapcsolatban ez a véleménye, vagy valami hasonló, és elég proli sajnos… apám meg igazából leszarja mi van otthon, ha lehet egy tippem akkor rendesen csalja is anyut (bár megértem)… A barátom apukája felajánlotta, hogy költözzek oda az egyetemig. Mert egyébként is mind a ketten Szegedre szeretnénk menni, és akkor “hozzászoknának”, de azért őszintén én még minden szempontból korainak tartom az összeköltözésünket, de más megoldást nem igazán látok arra, hogy ne kelljen napi szinten anyámmal veszekedni. És már így is kb az éjszakák felét ott töltöm (anyám szerint k.rválkodok…), a barátomnak amúgy végtelen cuki szülei vannak, sokkal több kedvességet kaptam tőlük ez alatt a 7 hónap alatt, mint anyámtól valaha…



jún. 7. 22:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%

Megszakítod anyáddal a kapcsolatot, nincs más lehetőség. Vagy tűrsz. 🤷🏼‍♀️


Van félrerakott pénzed? Mert eléggé kiszolgáltott helyzetben van az ember, ha a másiknál lakik.

jún. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
97%
Hat en nem turnem, hogy anyam (vagy akarki mas) igy beszeljen rolam, hogy krvalkodok, meg megkurnak, stb.
jún. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%
Honnan lenne szegénynek pénze?
jún. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
87%
Hasonló helyzetben vagyok mint te, csak nincs barátom…viszont érettségi előtt vagyok én is és anyám miatt szeretnék elköltözni. Mi csak ketten lakunk mert elváltak és a tesóm is elköltözött. Amióta tudatosult benne, hogy én elfogok menni egyetemre, azóta úgy viselkedik, mint egy hisztis hepciás vénasszony, akinek soha semmi nem jó, állandóan kötözködik, bunkó megjegyzései vannak, fenyegetőzik hogy nem fog egyetemen semmit se fizetni (holott így is dolgozom még így érettségi előtt is, hogy ne neki kelljen mindent fizetni, de ezt teljesen figyelmen kívül hagyja). És elegem lett belőle, máshoz nem tudok költözni, ezért kerestem munkát egy másik városban, ahol szállást is adnak, így érettségi után egész nyáron ott tudok majd dolgozni. Lesz egy kis pénzem és anyám hülyeségeit sem kell hallgatnom. Szerintem ha nem akarsz a baratoddal összeköltözni, mert nem vagy biztos benne, akkor tudom neked javasolni, hogy keress munkát te is és költözz oda nyárra. Anyaddal semmit nem tudsz kezdeni, megkeseredett, szar a házassága, kissé nárcisztikus jellem is van benne…szóval engedd el hogy barmit tudnál kezdeni vele, mert nem.
jún. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
21%
Nagyon cuki sztori, csak az a baj, hogy mivel te vagy a gyik hivatalos kamukérdés-írója, és napi szinten ontod a fantasztikus sztorijaidat, így egy másodperc alatt felismerhető a stílusod. Most is az volt...sajnálom!
jún. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
95%
Ne költözz a barátodhoz, jól érzed, még korai lenne. Leérettségizel, nyáron úgyse sokat vagy otthon gondolom, aztán ha kiderülnek a ponthatárok, azonnal koliba jelentkezz! A szeptember már belátható közelség, hamarosan megszabadulsz ebből a közegből - anélkül, hogy kiszolgáltatnád magad másnak.
jún. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
44%

Ha egyetemre mész távol, miért nem jó a kollégium? az étkezést és maga a pénz ügyet simán megtudod oldani szociális támogatással, sőt már olyan támogatás is jár az államtól ilyen helyzetben, hogy bemutatod a számláidat és kifizetik, persze akkor minden számlát meg kell tartani.


Egyetem mellett még melózni is lehet, diákmelóval is tudsz keresni pénzt az előbb említett támogatások mellett.


3. opció hogy marad ugyan úgy a kollégium, de ha nem akarsz dolgozni, vagy a támogatást kevésled, diákhitel veszel fel


az hogy sokan szidják a diákhitelt azt jelenti, hogy nem tudnak mennyit fejlődött azóta, én is diákhitelt vettem fel, évi 8000Ft-ot kamatozott, nem többet, amíg suliba jársz nem kell vissza fizetned


diploma után kell el kezdeni vissza fizetni HA találtál melót, havi 10'000Ft-t, de ha diploma után nem találsz munkát kb 40 éves korodig nem is kell elkezdeni vissza adni, jó cucc a diákhitel

jún. 8. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
74%
#7 tudod milyen nehéz bekerülni egy egyetemi koliba?
jún. 8. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
79%

8, Pestkörnyékiek és Szegedre mennek egyetemre, ilyen távnál azért jó esélyük van rá. Ha az irodista "apóst" így lenézik, akkor vélhetően ők maguk sem a felső tízezert képviselik, kollégiumi felvételinél az anyagi szempont megint pluszt jelent.

Nem ismerem a kérdezőt, de nem tűnik lehetetlennek.

jún. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
81%

8-as, eléggé könnyű, amúgy :D, hogyha a km szerint beférsz. Benn maradni a koliban, na az már más tészta, mert sok helyen átlagot kérnek.


Amúgy kérdező: egyetem, kollégium és munka.

Én kevesebbért tízéve anyámra nem nyitom az ajtót.

jún. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!